גולן גליל

מוכנים לכל תרחיש

במרכז הרפואי לגליל, התקיים היום (יום חמישי), "תרגיל מלחמה – חל"כ", שנועד לחזק ולהעלות את רמת המוכנות והכשירות של המרכז הרפואי וצוותו, בהתמודדות עם מצבי חירום שעלולים לכלול מספר רב של נפגעים.

כתב לוקאל 07/02/2019
במרכז הרפואי לגליל מוכנים לכל תרחיש
צילום: אלי כהן

כיום ישנם שישה בתי חולים בארץ, בהם משמרים ידע ויכולת טיפול בפצועים מאירועי חל"כ (חומרי לחימה כימיים) ואחד מהם, הוא המרכז הרפואי לגליל. התרגיל שתוכנן מראש בתוכנית השנתית, התבצע בשיתוף כלל הצוותים מכל הסקטורים במרכז הרפואי, נציגי האגף לשעת חירום במשרד הבריאות, צה"ל (פיקוד העורף), עיריית נהריה, מד"א ומשטרת ישראל. בסיומו זכה צוות המרכז הרפואי לשבחים מצד הגורמים השונים על התרגיל והתנהלותו נוכח התרחישים המורכבים שהוצגו בו.

מנהל המרכז הרפואי לגליל, ד"ר מסעד ברהום: "מדובר בתרגיל מורכב ומשמעותי כחלק ממערך המוכנות של המרכז הרפואי לגליל לתרחישים השונים בין השאר בשל מיקומנו 10 קילומטרים בלבד מגבול לבנון והיותנו קו הרפואה הקדמי של מדינת ישראל בצפון. אנו משרתים לאורך כל ימות השנה אוכלוסייה של כ-600 אלף איש והצוותים שלנו מתורגלים על פי גרף פעילות, אך הייחודיות בתרגיל הנוכחי, היתה בריבוי תרחישים שתורגלו בהצלחה ובשיתוף נרחב עם כלל ארגוני החירום וההצלה הפועלים יחדיו במענה לציבור בעתות חירום. אני מבקש להודות לכלל הגורמים: צבא, משטרה, עיריית נהריה, מד"א וכיבוי אש ולצוות העובדים המסור על תרגיל מוצלח ועל ההכנות הרבות, שמאפשרות לנו לתת מענה מקצועי בכל עת שנידרש".


עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
תקיפה הדדית
תנועת הרכבות שבה לסדרה בהדרגה
אישום: קטינים יצאו למסע התפרצויות
יוקם ארגון לבוגרי ויצו
יוקם ארגון לבוגרי ויצ"ו
פעילות בעלת ערך מוסף לילדים ולקהילה
גני הילדים נדבקו באהבת חינם
קול הגאז הזה
קול הג'אז הזה
משלחת סטודנטים מאוהיו ביקרה בכפר סבא
מה ה-zone שלך?
מה ה-"zone" שלך?