גולן גליל

תוגבר האכיפה בפסח על עברייני רעש, זיהום ותעבורה

רשות הכינרת ומועצה אזורית הגליל העליון יתגברו את האכיפה בחופי הכינרת בחג הפסח

כתב לוקאל 17/04/2019
רשות הכינרת ומועצה אזורית הגליל העליון יתגברו את האכיפה בחופי הכינרת בחג הפסח
iclipart , הכינרת

רשות הכינרת ומועצה אזורית הגליל העליון, יתגברו בפסח, את האכיפה על עברות השלכת אשפה, רעש ועבירות תעבורה המסכנות את הציבור, אוצרות הטבע והמים. הפקחים אומרים, כי לנחלי הגליל העליון צפויים להגיע מאות אלפי מבקרים לאורך חופשת חול המועד פסח וכי המטיילים והנופשים הרבים השוהים לצד הנחל, מייצרים לעיתים מפגעי אשפה ורעש בניגוד לחוק.

לאורך השנה מתקיימים פרויקטים רבים לשמירה על הטבע, נחלי המים והסביבה, כחלק ממאמץ המשותף בו שותפים גופים רבים- רשות הטבע והגנים בתחום שמורות הטבע, רשות ניקוז ונחלים כינרת בשיקום אקולוגי של הנחלים, הסדרת שבילים ומוקדי טיילות ופעילות חינוכית קהילתית במסגרת "שומרי הנחל" בשיתוף המשרד להגנת הסביבה וגופים נוספים.

על ניקיון הנחלים וטיפול במפגעי הרעש אמונה מועצה אזורית הגליל העליון הנוקטת אמצעים רבים כמו הצבת פחי אשפה ופינוים, אכיפה סדירה ופעולות הסברה למטיילים ולקהילה המקומית וזאת בשיתוף רשות ניקוז ונחלים כינרת.                                                                                  

בעת האחרונה מגבירה מועצה אזורית הגליל העליון את מאמצי האכיפה והענישה בתחומה ומגישה כתבי אישום נגד אלו הפוגעים בנחלים ובסביבתם. לאחרונה הוגשו מספר כתבי אישום כנגד עבריינים סביבתיים בנחל. אף התקבלה בבית המשפט פסיקה עדכנית, המחמירה ומעלה את רף הענישה לעבריינים בתיקים שהוגשו. להלן דוגמאות לעבירות שבוצעו בסביבות הנחלים וגובה הקנס שניתן:

הקמת רעש, הפרעה למפקח בעבודה - 3,500 שקלים

הקמת רעש והשלכת אשפה -  3,500 שקלים

קיום מסיבה לא מאושרת והשלכת אשפה - 5,500 שקלים

נסיעה ברייזר בתוך הנחל - 8,000 שקלים

הרשויות מברכות את בתי המשפט על ההחמרה בעבריינות סביבה, רעש ותעבורה ליד הנחלים ולסלחנות הולכת ופוחתת של גופי האכיפה השונים.

במועצה אזורית הגליל העליון וברשות ניקוז ונחלים כינרת מזכירים לציבור הנופשים והמטיילים, כי מטרת האכיפה המוגברת ומתן הקנסות הגבוהים להבטיח את המשך קיומם של הנחלים בצורה טבעית, בריאה ומיטבית כדי שכולם יוכלו להמשיך וליהנות מנחלי הגליל העליון גם בעתיד.

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
עשרות השתתפו במצעד העמים בכפ"ס
פתיחה קשה
הטביעה את בנה באמבטיה וזוכתה בגלל אי שפיות
מומחים לחדשנות
אליפות ישראל בקובייה הונגרית תתקיים בהוד השרון
אליפות ישראל בקובייה הונגרית תתקיים בהוד השרון
יוצאת לעונה חדשה
תאונות בסמוך לקבר בנימין, עכשיו התיעוד
תאונות ליד קבר בנימין, עכשיו התיעוד
עידן שום והאוהדים
"הפועל כפר סבא לא למכירה"