גולן גליל

חלק מבעלי הצימרים עוברים על החוק

עשרים ושתיים העברות באמצעות אפליקציית 'ביט' בסך 44 אלף שקלים לא נרשמו כחוק – כך עלה בביקורת של מס הכנסה בעסקי הצימרים בצפת ובאזור

כתב לוקאל 02/07/2019
C:\Users\Hagit\Desktop\תמונות לשימוש באתר
צילום אילוסטרציה iclip art

פקיד שומה צפת ערך לאחרונה מבצע ביקורות שהתמקד בעסקי הצימרים, חדרי לינה כפריים, וילות אירוח ונותני שירות בתחום בצפת ובאזור. במהלך המבצע נערכו ביקורות ב- 70 בתי עסק מתוכם 11 לא רשמו הכנסות כדין.

בביקורת בצימרים בראש פינה, עלה כי ספרי החשבונות  לא עודכנו מעל חודש וחצי. מבדיקת ההפקדות בחשבון הבנק של בעל העסק, נמצאו עשרים ושתיים העברות תשלום ששולמו באמצעות אפליקציית 'ביט' ולא נרשמו בספרים, שהסתכמו ביותר מ-44 אלף שקלים. בתגובה טען בעל הצימרים: "לגבי ההעברות בביט הן מופיעות בבנק ואי אפשר להעלים אותן, ומשפחה אחת עשתה בעיות ושילמה לי במזומן 6,300 ₪ במקום 3,000 ₪ ולכן לא רשמתי". בעקבות הממצאים הוא נחקר והועבר להמשך טיפול.

בביקורת בצימרים במושב חזון נמצא כי תשלום של לקוח שהתארח במקום לא נרשם בספרי העסק. כשנשאלה על כך בעלת הצימרים ענתה: "כל מספר ימים אני רושמת קבלות". המבקרים חידדו בפני בעלת העסק את חובת רישום ההכנסות בעת קבלת התשלום. מבדיקת תנועות החשבון של בעלת צימרים במושב אור גנוז נמצא כי הפקדות בסך כולל של 6,200 ש"ח לא נרשמו בספרים. במקרה אחר, בעקבות ביקורת סמויה בבקתות אירוח במושב שזור, עלה כי התשלום שהועבר במהלך הקנייה לא נרשם בספרי החשבונות. כאשר נשאלה על כך בעלת העסק ענתה: "אני הייתי בטיפול שיניים באותו יום, בעלי קיבל את הכסף צריך לשאול אותו למה לא רשם".

ביקורות אלו ועוד התמקדו ביישובים דלתון, אמירים, רמות נפתלי, צפת, שזור, ספסופה, שאר ישוב, בית הילל, ראש פינה, כרם בן זמרא, מירון, בר יוחאי, שפר, יסוד המעלה, שדה אליעזר וחזון. לקראת הביקורות נעשתה עבודת מודיעין ואיסוף מידע מקדים על עסקים שעליהם התקבל מידע מחשיד, ונעשו גם ביקורות סמויות. כמו כן אותרו עסקים בעלי נפח פעילות גואה במיוחד, ונבדקו עסקים שקיבלו אזהרות בשל אי רישום הכנסות כדין.

פעילות זו נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור, במסגרת המדיניות להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
ראש העיר מודה לתמיר בן משה
מהפיכת בינוי במוסדות החינוך בצפת
רכב בשירות העירייה עומד על המדרכה
קארין ואליעד , התחילו מחברות טובה
סיירת האהבה
קירוי היציע הדרומי באצטדיון טדי
קירוי היציע הדרומי באצטדיון טדי יושלם ביולי 2019
15 שנות מאסר לתושב הדרום שביצע עבירות מין בבתו הקטינה
15 שנות מאסר לתושב הדרום שביצע עבירות מין בבתו הקטינה
כ-3500 יחידות דיור חדשות בנתניה
כ-3500 יחידות דיור חדשות בנתניה
נבחרת הכדורשת של רמת השרון. משתתפת באליפות הארצית
התחילו ברגל ימין
פצוע קשה בתאונה במפעל בשרון