גולן גליל

צפת התעוררה לחיים

עשרות אלפי משתתפים פוקדים את העיר העתיקה במסגרת פסטיבל הסליחות

כתב לוקאל 23/09/2019
משתתפים רבים באירועי הסליחות, צילום באדיבות דוברות עיריית צפת

שביעות רצון רבה בעיריית צפת הוכח ההצלחה הכבירה של פסטיבל ׳סליחות בסמטאות׳. מאז כניסתו לתפקיד לא פוסח ראש העיר שוקי אוחנה על העשייה בתחום התרבות והעצמת התיירות בצפת. בחודשים האחרונים התקיים בעיר פסטיבל נינג׳ה- אקסטרים, פסטיבל הלאדינו הראשון ופסטיבל הכליזמרים ובימים אלו מתקיים פסטיבל רביעי במספר- סליחות בסמטאות. במסגרת הפסטיבל מתקיימים מופעי סליחות מיוחדים, סיורים מודרכים מסוגים שונים, מופעי נגני רחוב ובחצות לילה תפילת סליחות בבתי הכנסת העתיקים עם פייטנים מובילים.

על לי פי עיריית צפת עשרות אלפי משתתפים פוקדים את העיר העתיקה מאז ראש חודש אלול ועד לימים אלו ממש, התיירנים בעיר מדווחים על מספר שיא של קבוצות ומשפחות ובמתחמי האירוח מדווחים על תפוסות מלאות.

על פי התחזיות, בשבועות הקרובים עד לערב יום הכיפורים- היום בו יתקיים האירוע המרכזי ברחבת המעיין הרדום עם אמירת סליחות מרכזית וגדולה, במעמד ראש העיר שוקי אוחנה והרב הראשי לצפת הרב שמואל אליהו, המספרים עוד יצמחו.

בעמותות המקיימות את הסיורים בצפת מדווחים כי מדובר במספר שיא של משתתפים במסגרת ימיי הסליחות, גם בימי אמצע השבוע. ״אין ספק שהעיר צפת חווה ריענון חיובי ומחמיא בדעת הקהל ובתדמית של העיר, זה עושה טוב לצפת, עושה טוב לתיירות ועושה טוב לעסקים״ סיפרו המדריכים.

כבר בשלב זה ניתן לומר כי התקבלה החלטה בעיריית צפת להפוך גם את פסטיבל סליחות בסמטאות למסורת יתקיימו מידי שנה במתכונת נרחבת עוד יותר.


עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
שכנות טובה ברעננה
שכנות טובה ברעננה
או בוי
או בוי
ממגדל העמק לקירות אמסטרדם
פצוע בינוני מפגיעת אוטובוס בבית שמש
"אני הסודני הכי מסוכן"
מונה מ"מ למנכ"ל החברה העירונית
עוברים דירה עם העירייה
פותח דף חדש