גולן גליל

מדוע כועס ראש עיריית צפת?

מחיר הפלונטר הפוליטי ואי הרכבת הממשלה: במשרד הפנים הודיעו לרשויות המקומיות בכל רחבי הארץ כי בכוונתם לקצץ את מענקי האיזון הניתנים מידי שנה באופן משמעותי המגיע עד ל8-10 אחוזים, המשמעות- אובדן של מיליוני שקלים ובסך הכל כ-350 מיליון שקלים שלא יגיעו לרשויות המקומיות

כתב לוקאל 04/11/2019
ראש עיריית צפת, שוקי אוחנה, צילום באדיבות דוברות עיריית צפת

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה איינו מתכוון לעבור על כך בשתיקה והודיע כי מבחינתו מהלך זה לא יקרה: ״לאחרונה קיבלנו מכתב ממשרד הפנים על קיצוץ לרשויות המקומיות במרות מיליונים. לא ניתן יד לקיצוצים ולא ניתן יד לפגיעה בתושבים" אמר אוחנה. לדבריו: "זה שבמשך שנה אנחנו במערכות בחירות ושיש חוסר יכולת להרכיב ממשלה ולהגיע לפתרון לא צריך להשפיע על תושבי עירי. אני קורא לשר הפנים שר אוצר וראש הממשלה- סיימו את הסאגה הפוליטית על מנת שהרשויות לא יפגעו, נקים קול צעקה ונשבית את העיר צפת אם הדברים האלו יצאו לפועל״.

ראוי לציין כי גם מספר תוכניות חינוכיות כמו חוג לכל ילד וקייטנת החגים אמורות היו להתבטל לאור הבעיה התקציבית הנובעת מאי הקמת הממשלה וסבבי הבחירות החוזרים. לאור פעילותו העיקשת בנושא של ראש עיריית צפת הודיעו במשרד החינוך כי בשלב זה ביטול התוכניות הוקפא.

עוד בגולן גליל
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אני גאה בהישג, למרות ההפסד"
אוטובוס חצי חינם
רשת חצי-חינם תפעיל 2 קווי הסעות בפ"ת
בפסח מטיילים באגם החולה
בפסח מטיילים באגם החולה
סב(ת)אות מרחוק
סב(ת)אות מרחוק
מאות רקטות נורו לעבר דרום הארץ
יוצאת לדרך
עפולה: תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" החלה בגיוס מדריכים
גבולות