הוד השרון

תמיד אישה

מתוקה טל, בעלת החנות להלבשה תחתונה ''מתוקה'' ברמת השרון, מאמינה כי קיים קשר הדוק בין לבוש תחתון לביטחון עצמי אצל נשים ומבקשת להעצים את הלקוחות שמגיעות לחנותה, בהן גם נשים שחלו בסרטן ועברו כריתת שד

אביבית פרקש 08/03/2018
תמיד אישה
מתוקה צילום: אלן שיבר

העצמת נשים מתחילה לפעמים דווקא בהלבשה תחתונה ומי שמפקפק יכול לשאול את מתוקה טל מרמת השרון יועצת ומומחית לחזיות ופרוטזות, ובעלת החנות ''מתוקה'' ברחוב אוסישקין 39. היא כבר ראתה הכל בתחום.

''אישה שנכנסת לחנות, לעתים חסרת ביטחון וסקפטית, מגלה שעל ידי התאמה ודיוק של חזייה נכונה, היא מצליחה להקרין החוצה את הנשיות שלה, ותוך כדי ניתן להבחין אפילו בשפת הגוף שמשתנה לטובה'', מתארת מתוקה, שמעידה על עצמה כמי שנתינה, הקשבה וזיהוי צורכי הלקוחה הן מילות מפתח עבורה.

מתוקה בעסקי ההלבשה התחתונה, כבר יותר מעשרים שנה והיא אוטוריטה בתחום. נשות העיר הוותיקות זוכרות את החנות המיתולוגית שלה ''ניחוח אישה'' שפעלה ברחוב סוקולוב, ועדיין שומרות לה אמונים ופוקדות במסירות את החנות החדשה והמשודרגת.

''את הלקוחות שלי אני מגדירה 'אהובותיי' הן כמו חברות ולא פעם מתייעצות איתי בנושאים נוספים, חולקות, ובעיקר מפרגנות. מאז הפתיחה המחודשת, נחשפתי גם לקהל חדש, כאלה שמגיעות במיוחד גם מחוץ לעיר דרך המלצה של חברות שדואגות לעשות לי פרסום ויראלי אחרי שהיו מרוצות מהתוצאות. גם קולגות מבוטיקים סמוכים ברחוב מפנות אליי נשים על מנת שאמצא להן פתרונות שישקפו נכונה את הבגד שנרכש אצלן על ידי התאמת חזייה, מחוך ובעזרת פטנטים נוספים''.

''כמו כן'', מוסיפה מתוקה, ''ישנן כבר סנוניות ראשונות של דור שני, אמהות שקנו אצלי עוד בהיותן תלמידות, או חיילות, וכעת מגיעות אליי עם בנותיהן כדי לרכוש חזייה ראשונה. במקרים כאלו נדרשת רגישות מרבית מול הנערה כדי להבטיח שהיא תזכור את האירוע כחוויה ולא כאירוע טראומתי. ישנם אפילו לקוחות גברים שמגיעים באופן קבוע לקנות לנשותיהן, וסופחו לחוג הלקוחות, תוך מתן הרגשה נינוחה להיכנס בדלת, מבלי להרגיש אי נוחות בתוך הסיטואציה''.

איזה בעיות את פותרת?

'' ישנן נשים שמגיעות לאחר ניתוחי בטן, או לאחר לידה, וצריכות חגורת בטן מיוחדת לתמיכה, נשים לאחר הגדלת חזה, או הקטנה, שצריכות חזייה מיוחדת; כאלה עם עקמת בגב שנזקקות לחזייה תואמת; אחרות שמגיעות עם א-סימטריה בחזה; בנות שמכובד משקל החזה הכתפייה חורצת להן את כתפיים; נשים בעלות מבנה כתף שמוטה; נשים שרוצות להצניע עודפי עור שמבצבצים בצדי הגב וגם נערות עם חזה גדול שמתביישות וצריכות עזרה במציאת החזייה בה תרגשנה נוח. אני מקפידה לתת מענה לכל דרישה וכדי שאף אחת לא תרגיש מקופחת, אני מחזיקה מידות מA  ועד H ומחוך מבחר של מותגים מובילים בתחום, בכל קשת המחירים''.
 

תמיכה בנשים שעברו כריתת שד

החלק המרגש והמשמעותי במיוחד בעבודתה של מתוקה הוא ההתמחות שלה בסיוע לנשים חולות סרטן שעברו ניתוח לכריתת שד, נושא שקרוב ללבה לאחר שלוש מקרובות משפחתה התמודדו עם סרטן השד והחלימו.

''בעבודתי מול חולות סרטן שעברו כריתה אני משתדלת להקשיב, לחבק ולהזדהות. נשים לאחר ניתוח כריתה, מעצם החוויה המטלטלת צריכות, לפני הכל, בית חם שיכיל את רגישותן, ויעניק להן פרטיות, דיסקרטיות ואיכפתיות ברמה האישית, ופה אני לא מתפשרת. זוהי שליחות עבורי. מלבד ההתאמה המדויקת בסוג הפרוטזה וגודלה, אני דואגת לתת לאותן נשים הרגשה שהן עדיין נשים במלוא מובן המילה, ושגם אם חשקה נפשן בחזייה סקסית זה אפשרי. כמובן שישנן חזיות תואמות עם כיס מובנה לנשיאת הפרוטזה, אולם, ניתן להשמיש כל חזייה בהתאם למקרה ואין סיבה שאותן נשים תרגשנה שונות או מוגבלות. 

''נושא הצלקות או לעתים הסרת הפיטמות אינו מרתיע אותי והלקוחה מרגישה את האותנטיות ואת רצוני הכן להעצים אותה ולהתאים עבורה את הפורטזה שתמזער את הנראות של הכשלים שנוצרו מתוקף הניתוח. ברשותי את כל החלופות בתחום כולל בגדי ים תואמים וגופיות. 

''בנוסף, אני דואגת לצייד את הלקוחה בחשבונית אותה היא מגישה למשרד הבריאות ומנחה אותה איך לקבל את כספה בחזרה כשישנו החזר של 100% על פרוטזה עד 800 שקל פעם בשנתיים והחזר חד פעמי על חזייה עד 200 שקל''.

 ''הגעתי למתוקה לפני חצי שנה אחרי ניתוח בו כרתו לי שד אחד והייתי מאוד לא רגועה'', מספרת איריס, עיוורת המגיעה למתוקה מרמת גן. ''כמוגבלת בראייה היא עזרה לי מאוד. טיפלה בי יפה, הסבירה לי הכל, התאימה לי ועודדה אותי. אחרי שקניתי כל פעם המשיכה להתקשר אליי בשביל לשמוע מה קורה איתי''.

''לי כרתו את שני השדיים לפני 4 שנים'', מספרת אירנה מרמת השרון. ''אחרי הניתוח שמים 2 שתלים שהגודל שלהם אף פעם לא ממש זהה. הייתי שמה ריפוד אבל הוא כל הזמן היה בורח. רק לפני כמה חודשים מצאתי את מתוקה. היא הזמינה לי חזיות בעלות ריפוד מיוחד עם מילוי מסיליקון וכיס שנראה כמו חלק של השד ולא זז מהמקום. לפני הניתוח לא היה לי אכפת למדוד חזייה בנוכחות אנשים אבל עכשיו אני צריכה מקום אינטימי עם פרטיות כי אנשים מסתכלים ומעירים הערות. קבעתי עם מתוקה שעה, היא פינתה לי את הזמן ולא נתנה לאף לקוחה אחרת להיכנס בזמן שהייתה איתי''.

לקוחה נוספת אחרי ניתוח היא מונה הרמת שרונית, שעוד קנתה אצל מתוקה בחנות הישנה. ''הגעתי אליה לפני עשור עד שהחנות נסגרה. לפני כשנה הלכתי ברחוב ופתאום ראיתי שהיא חזרה. מאוד שמחתי כי היא מאוד עוזרת, נעימה ומקצועית. בפעם האחרונה שקניתי אצלה היה צריך להזמין חזייה במיוחד והיא והציעה להביא לי אותה הביתה. היא אוהבת לעזור''.

איך הגעת אליה?

''השם שלה מופיע בחוברת שקיבלתי מבית החולים. הייתי אחרי ניתוח והזדקקתי לפרוטזה ולחזייה שתתאים לה. לפני שהגעתי אליה ניסיתי כל מיני 'שיטות' אבל זה לא היה זה וכל הזמן הייתי צריכה לכסות הכל''. 

מונה כבר בת 77 אבל לצורך להרגיש נשית אין גיל ולאבד שד קשה תמיד. ''אחרי הכריתה התחושה הייתה קשה מאוד'', היא מודה. ''הסרטן שלי היה מאוד אלים וגם בגלל הגיל לא יכלו לעשות לי שיחזור. החזייה שלה יושבת כמו שצריך, בגודל נכון וזה ממש עוזר''.

מתוקה מספרת שהיא מוכרת על ידי ''יד להחלמה'' הגוף המטפל בנושא סרטן השד, של האגודה למלחמה בסרטן וכן, מקבלת הרבה פניות דרך העובדות הסוציאליות של בתי החולים וברשותה מגוון של פרוטזות (משולשת קלה, חלקית, בלאנס, טיפה, שחייה ועוד).

החזרה הביתה לרמת השרון

מתוקה מעידה על עצמה כמי שתמיד התעניינה בתחום הסטיילינג. את העניין האישי והידע שלה בתחום היא משתדלת להעביר ללקוחותיה. ''אני מתבקשת על ידי לקוחות לייעץ גם בנושא זה ולסייע בבחירת בגד לאירוע, או לחוות דעה מקצועית'' היא מספרת ומוסיפה, שהיא לא תהסס לומר כשמשהו אינו מחמיא או רלוונטי לגיל או לאירוע שלשמו הוא מיועד. 

''בין לקוחותיי ישנן ידועניות שמעריכות את הדיסקרטיות והפרטיות שלהן נשמרת בתוך כותלי החנות. למקרים שלקוחה רוצה אינטימיות, התקנתי על דלת הכניסה וילון שניתן להסיט למתן נוחות מרבית וכן, אופציה להגיע אליה הביתה במידה והיא מעוניינת בכך. בקרוב מאוד יתקיימו ערבי סטייליג בחנות ללא עלות לטובת חוג לקוחותיי בשיתוף הסטייליסטית טלי הראל''.

למה בחרת לחזור לרמת השרון?

''רמת השרון היא עדיין ישוב קטן ואני מרגישה חלק מהקהילה ומאוד אוהבת ומתחברת לאנשים שבה. זה היה כמו לחזור הביתה ולאחר חיפושים קדחתניים למציאת לוקיישן ברחוב אוסישקין, הקמתי חנות בוטיקית חמה עם אנרגיה טובה, בה אני מרגישה שאני מארחת, ולא פעם מתיישבת בחוץ עם לקוחותיי לסמול טוק. בפינת החמד שייעדתי מחוץ לחנות על כוס קפה. החנות היא הבייבי שלי ושמתי בה את כל מבטחי, כמובן שחששתי מהסיכון אבל הייתי בטוחה שהיא תתרומם. אני סומכת על המקצועיות שלי ומגע הקסם באנשים''.

את לא חוששת מתחרות?

''מטבעי אינני אדם תחרותי ומעולם לא הרגשתי צורך להתחרות מול חנות אחרת. לכל חנות יש אופי אחר וכל אחת עושה את השיקול שלה, איפה יותר נעים לה לקנות. גם כשאני עושה מבצעים או מידי פעם מחלקת מתנות קטנות ללקוחותיי, זה בכדי לפנק ולהוקיר תודה''.

ומה לגבי ההזמנות באינטרנט?

''נשים רבות מתפתות לקנות באינטרנט בגלל שלעתים המחיר זול יותר, אבל, אחרי שהן מתנסות, הן מודות בפניי שעשו החלטה שגויה. בתחום הזה לא מתנסים. ברוב המקרים, החזייה אינה במידה המתאימה, או שהגיזרה לא תואמת את מבנה גופן, וחבל, כיוון שזה לא בגד שזורקים אחרי שנה כי מואסים בו, אלא פריט שאפשרי שישמש לכמה שנים''.
עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
גאווה רמהשית
גאווה רמה"שית
 סיור מקצועי ביער אוסישקין
סיור מקצועי ביער אוסישקין
אילת חוגגת 70 שנות עצמאות לישראל
אילת חוגגת 70 שנות עצמאות לישראל
ניצב בדימוס יהודה בכר הלך לעולמו
ניצב בדימוס יהודה בכר הלך לעולמו
להיות או לחדול
לא מפסיקה לשיר
לא מפסיקה לשיר
הוכרזו זוכי פרס ביאליק
תביעה: הרעילו לדיירת את הכלב
תביעה: הרעילו לדיירת את הכלב