הוד השרון

פרסום ראשון: יואב רוזן העיד במשפט נגד רפי רפאלי

כשנתיים לאחר התקרית בה איים לכאורה רפאלי על רוזן, נשמעה עדותו של המתמודד לראשות עיריית הוד השרון. סנגוריו של רפאלי, שמכחיש מכל וכל את המיוחס לו, ניסו לקעקע את אמינותו של רוזן והצביעו על סתירות לכאורה בגרסתו

מיכאל פרוסמושקין 17/05/2018
יואב רוזן העיד במשפט נגד רפי רפאלי
רפי רפאלי (משמאל) וסנגורו עו"ד שרון נהרי (צילום: פרטי)

המתמודד לראשות עיריית הוד השרון, יואב רוזן, העיד השבוע במשפט המתנהל נגד רפי רפאלי, אביה של הדוגמנית בר רפאלי, בגין איומים שהשמיע לכאורה נגד רוזן לפני כמעט שנתיים.

על פי כתב האישום, ב-19 באוגוסט 2016, צפר רפאלי, בחוזקה בעודו נסע ברכבו בדרך מגדיאל לכיוון רמתיים ובעת שעמד ברמזור. בהמשך, כך נטען, נסע רוזן באטיות שלא הניחה את דעתו של רפאלי והאחרון אף ניסה לעקוף  את רוזן. בהמשך, כך על פי כתב האישום, כאשר רוזן החל לחנות את רכבו, עקף אותו רפאלי, עצר את רכבו ליד רכבו של רוזן גידף ואיים עליו בין היתר באומרו: "אני אחסל אותך".

רפאלי, המיוצג על ידי עורכי הדין שרון נהרי ואיתמר פלג ממשרדו, כפר בכל המיוחס לו, טען כי כלל לא היה במקום האירוע ומסר טענת אליבי לפיה כלל לא יצא בביתו באותו יום. תחילה הופנה התיק, להליך גישור בין הצדדים אך רפאלי עמד על כפירתו. לאור כך התיק נקבע להוכחות.

השבוע נשמעה בבית המשפט העדות הראשית של רוזן.  בעדותו סיפר כי בעת האירוע לא זיהה את סוג הרכב שצפר לו ולדבריו מוכר בחנות סמוכה אמר לו כי מדובר באביה של בר רפאלי כשלפני זה לא זיהה אותו כלל. סנגוריו של רפאלי הציגו לו תמונות של רכבי מרצדס אך רוזן לא ידע לזהות מי מבין הרכבים היה מעורב באירוע. כמו כן הראו לו תמונות של אנשים הדומים בפנים לרפאלי ונשאל אם יש דמיון, והוא השיב בחיוב. בעדותו בבית המשפט טען כי לאדם שאיים עליו בזמנו היה קעקוע ביד ימין, אך סנגוריו טענו כי מדובר בקעקוע טרי מלפני ימים אחדים. עוד הצביעה ההגנה על גרסה לא עקבית לכאורה של רוזן בראיונות שנתן לכלי התקשורת בכל הנוגע למקרה.

במהלך העדות הטיח רוזן האשמות קשות לפיהן מאז המקרה רפאלי מטריד אותו. "מאז המקרה חיי הפכו להיות סיוט אחד גדול", אמר רוזן בבית המשפט. "רפי רפאלי מטריד אותי, מאיים עליי, שולח לי מסרונים הזויים שהוא המציא, משתמש בכל מיני חומרים של דברים שלא היו ולא נבראו. כבר שנה וחצי האדם הזה רודף אחריי, מאיים ... עוד פעם הבטיח לחסל אותי פוליטית, הבטיח לרדוף אחריי, הפיץ שקרים, שלח שני מכתבים לראש העיר שיפטר אותי, הלך למבקר העירייה, הסריט את עצמו אומר עליי דברים, דורש ממבקר העירייה לפטר אותי, מצלצל אלי, שולח לי סרטים פורנוגרפיים, סיוט אחד גדול, הגשתי תלונה על כך ואני סמוך ובטוח שהמשטרה תעשה את מה שהיא יודעת לעשות".

 עו"ד נהרי מסר בתגובה להאשמות: "רפי מכחיש את הדברים. במסגרת היותו אזרח מן השורה, רפי כתב מספר מכתבים כנגד רוזן ואף פנה אליו מספר פעמים, בטענות שהוא אינו ראוי למלא תפקידים ציבוריים לאור התנהלותו. זו זכותו של רפי להביע מחאה לגיטימית כאזרח ולהביע עמדתו כנגד המשך תעסוקתו של רוזן בציבור. מעבר למכתבים והודעות במחאה לגיטימית הדברים מוכחשים. רוזן מוזמן לפנות למשטרה בכל דבר ועניין".

בהמשך הדיון העיד המוכר בחנות אשר סיפר שזיהה את רפאלי בתקרית כמי שהיה חולף על פני החנות בדרכו לחדר כושר סמוך בו היה לדבריו מתאמן. אולם, סנגוריו של רפאלי הציגו את עדותו של בעל המכון החל משנת 2010 ולפיה רפאלי לא היה אף פעם רשום במכון זה. כמו כן העיד בדיון חברו של רפאלי, אשר היה עמו ביום האירוע, ובעדותו מסר במשטרה חיזק לכאורה את טענת האליבי של רפאלי לפיה לא יצא מביתו באותו יום.

המשך המשפט נקבע לחודש נובמבר. לאחר הדיון אמר עו"ד נהרי: "רפי מכחיש את העובדות שיוחסו לו בכתב האישום. בית המשפט שמע את העדות הראשית, התרשם לדעתנו לטובה. אנו מקווים ובטוחים שבית המשפט יסגור את התיק בזיכוי בקרוב". רפאלי אמר: "מעולם לא הייתה לי שום התקלות עם יואב רוזן. נהפוכו לפני ארבע וחצי שנים הודעתי שאני תומך בו. כנראה שיש לו טעות ומישהו הטעה אותו".

 

 

עוד בהוד השרון
מיכאל פרוסמושקין 22/04/2019
מיכאל פרוסמושקין 16/04/2019
חדווה ובנה
קרן שלהבת 04/04/2019
אישום: התחזה לאישה והונה גברים
מיכאל פרוסמושקין 04/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
פסטיבל האסיף
לגימה מפלילה
לגימה מפלילה
תלמידי תיכון מוסינזון בהוד השרון
הפנינג בריאות המשפחה בהוד השרון
רעננה מצטרפת למאבק המחאה נגד חוק הפונדקאות
מחאת הלהט"ב גם ברעננה
מבנה חדש לתחנת מד"א בכפר תבור
תנו לקרוא בשקט
הלוואה עסקית
אילת על מפת החינוך