הוד השרון

המרוץ לכיסא

חמישה חודשים לפני הבחירות, סקירה כללית, וזמנית כמובן, של המפה הפוליטית בהוד השרון, כל המתמודדים לראשות העירייה ולמועצה

זאב שרגא 24/05/2018
מערכת הבחירות מתחממת (תמונה להמחשה iclipart)

יום הבחירות מתקרב בצעדי ענק וחמישה חודשים לפני, אנו מביאים בפניכם את הסקירה הכללית של המפה הפוליטית העירונית בהוד השרון. מי הצהיר ומי עוד לא? מי מתמודד לראשות העיר ולמועצה המקומית? מי חבר למי ואלו הפתעות עוד מצפות לנו?

אם במערכת הבחירות הקודמת היינו עדים לחילופי דברים והאשמות בין כלל המתמודדים ובין ראש העירייה המכהן חי אדיב, הרי שהודעתו של האחרון כי אין בכוונתו להתמודד לקדנציה נוספת טרפה את הקלפים, וכרגע נראה שכולם מתכוננים לקרב הקשה, מול כל האחרים. אין ספק שעם חלוף הימים יפורסמו סקרים כאלה ואחרים, חלקם אמיתיים וחלקם כמו שנהוג בימינו, "פייק ניוז" איכותיים, הרי שכלל המועמדים לראשות העירייה מכינים ארסנל מכובד כנגד כל אחד שעומד מולם, זאת ליום בו התמונה תתבהר וניתן יהיה לכוון את המאבק אל מול אלה שיסומנו כמועמדים המובילים. בינתיים, ריבוי המועמדים מכוון את כולם כאחד להתרכז במשימת ההגעה לסיבוב השני, שכן הסיכוי שראש העירייה ייבחר כבר בסיבוב הראשון הינו קלוש ביותר, עד בלתי קיים – אלא אם נראה איחוד כוחות מרשים שיחבר בין מצביעים רבים, התומכים במועמדים שונים.

 שמונה מתמודדים לראשות העירייה, והיד עוד נטויה

כרגע רשומים על מפת המתמודדים לראשות העירייה שמונה מועמדים, רובם מכהנים במועצת העיר ואף כיהנו בה בעבר. חבר המועצה עו"ד נוה גור פעל במשך כל הקדנציה האחרונה כמי שמתכוון להתמודד על התפקיד בשנית, זאת בהמשך למערכת הבחירות הקודמת, בה סומן כאחד המועמדים המובילים מול חי אדיב, אולם הצטרף אליו טרם קיומו של הסיבוב השני, גור מתמודד במסגרת רשימה עצמאית ("דרך העיר") ואחריו ברשימה נכון לרגע זה, חבר המועצה מאיר חלוואני.

  חבר המועצה עו"ד משה חנוכה, יו"ר החברה לקידום החינוך והתרבות, הודיע גם הוא על התמודדותו לתפקיד, המועמד הצעיר בחבורה אולם בעל ניסיון של ארבע וחצי שנים בקואליציה, בהן הוא מכהן במספר תפקידים בעלי משמעות, הן כיו"ר החברה לקידום והן כמחזיק תיק תרבות ואירועים בעיר. כרגע מתמודד חנוכה באופן עצמאי, אולם בהמשך למגעים שניהל לאחרונה מסתמן כי בקרוב תודיע מפלגת העבודה על תמיכתה בו, במרוץ לראשות העירייה. 

חבר המועצה נדב דואני מתמודד גם הוא על התפקיד ברשימה עצמאית. דואני בעל ניסיון של שתי קדנציות במועצת העיר, הראשונה מתוך ספסלי הקואליציה של חי אדיב והשנייה, בהמשך לתוצאות בחירות 2013, כאופוזיציה לוחמנית ותקיפה שלא עשתה הנחות להנהלת העירייה. חברת המועצה עדי ברמוחה שהתלבטה האם להתמודד גם היא, הודיעה זה מכבר על חבירתה לדואני, תוך הצבתה כמספר 2 ברשימה.

ח"כ לשעבר יפעת קריב, כיהנה בעברה כחברת מועצת העיר באופוזיציה. קריב לא הפתיעה כשהודיעה על התמודדותה לתפקיד ומקורביה סיפרו כי התלבטה רבות בנושא, עד שהחליטה כי מקומה בהובלת העשייה העירונית בהוד השרון.  חברת המועצה אביבה גוטרמן, גם היא חברת מועצה בשתי הקדנציות האחרונות, כיהנה בקדנציה שעברה כסגניתו של אדיב ובנוכחית, כחברת אופוזיציה מן המניין. גוטרמן מתמודדת כאמור בפעם השנייה, לאחר שבבחירות הקודמות חברה אל המועמד ד"ר יואב רוזן, בשבועיים שבין הסיבוב הראשון לשני. בשבוע שעבר ביקרה גוטרמן בחוג בית של קריב ונראה כי מסתמן איחוד בין השתיים, כשגוטרמן תוצב במספר 2 של קריב. הן מצידן, מכחישות את הדברים נכון לרגע זה.  

חבר המועצה ד"ר יואב רוזן מתמודד על התפקיד זו הפעם השלישית. בבחירות האחרונות כאמור הצליח להגיע לסיבוב השני מול ראש העירייה חי אדיב, אולם הפסיד. בהמשך הצטרף לקואליציה של אדיב בה כיהן כסגן ראש העירייה בתואר, עד לאחרונה עת התפטר מתפקידו והודיע על הצטרפותו למרוץ. חבר המועצה יגאל הררי, עד לאחרונה מספר שתיים ברשימתו של רוזן, הודיע גם על מועמדותו לתפקיד ראש העירייה, זאת בהמשך לארבע שנים בהן היו השניים חברים בקואליציה. שניהם כך נראה, ירוצו ברשימות עצמאיות.

האחרונה שהודיעה על מועמדותה לתפקיד היא המשנה לראש העירייה, חברת המועצה עו"ד כנרת כהן. כהן זוכה לתמיכה רחבה של מפלגת כולנו אולם כרגע נראה כי תתמודד ברשימה עצמאית על מפלגתית. בקדנציה האחרונה כיהנה כמחזיקת תיק הרווחה ופעלה בין השאר לקידום ארגוני המתנדבים בעיר, פעילות הנושקת לתושבים רבים בעיר.

מתמודד נוסף לראשות העיר עדיין לא הכריז על מועמדותו באופן רשמי, אולם יודעי דבר מוכנים לשים את ראשם על כך כי חבר המועצה אמיר כוכבי יצטרף גם הוא למרוץ בקרוב מאוד, ככל הנראה בראש רשימה עצמאית כשלצדו חברת המועצה יעל ברזילי. במידה ויעשה כן, תהא זו הפעם השנייה שהוא במירוץ, זאת לאחר שבבחירות 2013 חבר לראש העירייה חי אדיב טרם הסיבוב השני ואף כיהן כשנה, בתפקיד סגן ראש העירייה בתשלום.

 חיבורים והפתעות בדרך

פרט לחיבור המסתמן בין קריב לגוטרמן, אין ספק כי ככל שיעברו הימים נראה כאמור עוד ועוד ניסיונות לאיחוד כוחות בין המתמודדים. בשבוע שעבר לדוגמה, התבשרנו על איחוד כוחות ראשון בין סגני העירייה, חיים שאבי ויגאל שמעון, שיתמודדו ככל הנראה ברשימה עצמאית למועצת העיר, שאבי מספר 1 ושמעון מספר 2.

 עוד מתמודדים למועצת העיר נציגים ממפלגות נוספות. בראשה של מפלגת "יש עתיד" יעמוד ככל הנראה נאור שירי. במפלגת מרצ נבחרו בשבוע שעבר ראשי הרשימה, רן יקיר, עוזי דרור, שרית צור ושגית גורפינקל ואילו בבחירות שנערכו בסניף הליכוד נבחרו לראש הרשימה למועצת העיר ארנון אברמוב, יוסי שאבי ורפי בן חיים.

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ולנו יש "אלגלאפל"
שכונת גליל ים, הבניה תימשך
מה יעלה בגורל הפרויקט בגליל ים?
דרבי לסיפתח
עושים ספורט
אבות השנה
עתירת קהילת יונתן
עתירת קהילת יונתן
בקרוב בת"א: מיניבוסים לפי קריאה
סגרו מעגל