הוד השרון

חינוך וקהילה בהוד השרון

קרן בדני, מונתה לתפקיד נשיאת "מעגל נשים" ישראל. תלמידי ממלכתי א' רכשו מתנות עבור חדר המתנות ב"שניידר"

זאב שרגא 13/06/2018
חינוך וקהילה בהוד השרון
קרן בדני והנשיאה היוצאת, רחל סלע (צילום: עמוס לוזון)

גאווה מקומית!

 ארגון "מעגל נשים" הוא ארגון התנדבותי, בינלאומי, א-פוליטי של נשים צעירות בגילאי 45-18 שמטרתו חברות ונתינה, הגברה ועידוד מעורבותן של נשים צעירות, מתרבויות ורקע שונה בחיי הקהילה ולקיחת חלק בפעילות ציבורית, תוך שמירה על יחסי חברות הבנה וכבוד הדדי. השבוע התבשרנו בגאווה רבה כי תושבת העיר, הפעילה החברתית וחברת מעגל נשים הוד השרון, קרן בדני, מונתה לתפקיד נשיאת "מעגל נשים" ישראל. "אני מתרגשת על המינוי כנשיאת 'ארגון מעגל נשים ישראל' וגאה על הזכות להוביל ארגון המושתת על ערכי חברות ונתינה, ששם לו למטרה לעזור לכמה שיותר רבדים בחברה הישראלית על ידי עשייה ותרומה למען הקהילה", אמרה בדני עם קבלת המינוי.

 עצומה – דורשים צהרונים בכיתות ג'

 בשבוע שעבר פרסמנו אודות מחאתם של הורים לתלמידים בכיתות ב', נוכח כוונתה של העירייה לבטל את פעילותם של הצהרונים לתלמידי כיתות ג', בשנת הלימודים הבאה. השבוע פרסמו ההורים עצומה בנושא, בה נכתב כי: "הורים לתלמידים בעיר הוד השרון קוראים לשר החינוך, מר נפתלי בנט, להורות לעיריית הוד השרון להפעיל צהרונים לתלמידי כיתות ג' בעיר, כשם שמגיע לכל שכבות הגיל. ניסיון להפלות בין תלמיד לתלמיד רק בשל שיקול של חסכון כספי, הינו בגדר הפרת האמון של העירייה בתושבי העיר, המשלמים מסים כחוק." לחתימה על העצומה:  https://www.atzuma.co.il/hodhasharon19911

 ממלכתי א' למען הקהילה

ילדי מועצת התלמידים ופרלמנט "חיים משותפים" מבית ספר ממלכתי א' בחרו להוביל יוזמה למען הקהילה - איסוף מתנות ותרומתן לחדר המתנות  בבית חולים "שניידר", לילדים המאושפזים לאורך זמן ממושך בבית החולים. הנציגים העבירו פעילות בכיתות בנושא ערך הנתינה ומשמעותה ועודדו את ילדי בית ספר לקחת חלק פעיל במיזם ולתרום. התלמידים וקהילת ממלכתי א' נרתמו לפרויקט ההתנדבותי וכל כיתה אספה כספים לצורך רכישת המתנות – תלמידים שאספו בקבוקים, אחת הכתות ערכה מכירת קרטיבים  ונציגי המועצה והפרלמנט ערכו מכירת עוגות, פירות ושתיה לטובת ביום ההורים. 

בכסף שנאסף כאמור נרכשו המתנות ובשבוע שעבר ביקרו ילדי מועצת התלמידים ופרלמנט "חיים משותפים" יחד עם ההורים בחדר המתנות בבית החולים "שניידר" והביאו עמם את המתנות הרבות לטובת הילדים המאושפזים. בתוך כך ערכו סיור קצר במרכז החינוכי, בספריה ובחדר הפלייסטיישן בבית החולים וכן הוענקה להם תעודת הוקרה.

 

ממלכתי א' למען הקהילה (צילום: פרטי)

ממלכתי א' למען הקהילה (צילום: פרטי)

השיגו את הכסף

 קמפיין מימון ההמונים של ועד הפעולה למאבק בתכנית המתאר הגיע ליעד הגיוס יומיים לפני סיום הקמפיין, שנפתח כדי לממן את המשך המאבק המשפטי והושק במרץ האחרון עם יעד גיוס של 65,000 ₪. כזכור, בעקבות העתירה של ועד הפעולה אישרה השופטת ורדה מרוז להגיש ערר למועצה הארצית על ההיבטים התחבורתיים של התכנית. עד לסיום הדיון בערר, מוקפא אישור התכנית והיא לא תיכנס לתוקף. ועד הפעולה הגיש את הערר, וכן עירער לבית המשפט העליון על כי לא ניתנה לו הרשות לערער גם על אופן אישור התכנית. בהמשך הגישה הועדה המחוזית ערעור משלה לבית המשפט העליון, כך שנראה כי המאבק המשפטי ימשך עוד זמן רב. "היעד שהוצב לגיוס - 65,000 ₪, הוא היעד המינימלי, שכן זהו קמפיין של ״הכל או לא כלום״ - אם לא מצליחים לעמוד ביעד בתקופת הקמפיין, לא נגבה הכסף מהתורמים," אמרו בוועד, "בסוף השבוע התגייסו התושבים להשלים את היעד וגייסו את 25% החסרים בתוך ארבעה ימים." עתה מבקשים בועד הפעולה להמשיך בגיוס הכסף בימים שנשארו, כדי לממן את המשך המאבק במועצה הארצית ובבית המשפט העליון. בועד הפעולה ביקשו להודות למאות התושבים שהתגייסו לתרום לקמפיין.

 כנס קהילה לומדת חינוך

 "בוחרים בחינוך בהוד השרון" הינה תנועת הורים ואנשי חינוך הקוראת להתחדשות מעמיקה במערכת החינוך העירונית ומטרתה ליצור שיתוף פעולה פורה בין צוותי החינוך- הרשות המקומות- הורים- ותלמידים, זאת בכדי להפוך את מערכת החינוך בהוד השרון לחדשנית ועדכנית.

ביום ב' 18.6 בשעה 19:30 יתקיים כנס "קהילה לומדת חינוך" אליו מוזמנים ההורים בעיר, לדיון אודות מערכת החינוך העירונית. בין הדוברים בכנס סמנכ"ל חינוך תנו"ס ורווחה בעיריית הוד השרון, אבי קמינסקי, פרופסור יורם הרפז ועוד. הכניסה להורים ללא תשלום אולם מותנית בהרשמה בקישור: https://goo.gl/zK2AZc

 כנס מדעים בבית הספר תל"י

 כמידי שנה התקיים השבוע כנס מדעי מרשים ומרתק של תלמידי חטיבות הבניים תל"י, במעמד ראש העירייה חי אדיב. בכנס הציגו בוגרי בית הספר, תלמידי כיתות ט׳, את עבודות החקר שאותן ביצעו במהלך השנה, בהובלתם ובהנחייתם של רכזת מגמת מדעים שרה וסרמן וד״ר ורדי לביא מ'עמותת פוש'. בכנס הוצגו העבודות בפני קהל רב של תלמידי חטיבות הביניים הצעירים, במטרה לחשוף אותם לדרך ביצוע ושיטות מחקר והעברת דרכי חקר באופן בלתי אמצעי ובאינטראקציה חברתית ומדעית.

חי אדיב, שרה וסרמן רכזת מגמת מדעים ותלמדי כיתות ט׳ (צילום: פרטי)

חי אדיב, שרה וסרמן רכזת מגמת מדעים ותלמדי כיתות ט׳ (צילום: פרטי)

 כיתת הוותיקים חוגגת שנתיים

 בשנת תשע"ז הוקמה כיתת אזרחים ותיקים בחטיבת במסגרת תכנית שמטרתה לקיים מסגרות לימוד והעשרה לאזרחים ותיקים, תוך חיזוק הקשר הבין דורי שבין תלמידי בתי ספר לבין האזרחים הוותיקים. השיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע למשך 4 שעות, על ידי מורים מתוך בית הספר ועל ידי מורים חיצוניים והתלמידים הוותיקים לומדים שיעורי פסיכולוגיה, מדעים, צילום, אומנות ועוד. במהלך שנת הלימודים הנוכחית הכינו התלמידים סרטים בשילוב עם תלמידי בית הספר, היו שותפים פעילים בתכנית "מארג" והשתתפו בטקסים השונים ואילו ביום חמישי התקיימה מסיבת הסיום החגיגית, כשבין ברכות לתודות זכו התלמידים הצעירים לסדנת צחוק היתולית. "התשתית החינוכית של חטיבת הראשונים פועלת במטרה להגביר את החינוך לערכים ולהעמיק  את המפגש בין בית הספר לקהילה," מציינת נוגה ברעם, מנהלת ביה"ס, "מבחינתנו מדובר בנוסחה מנצחת בה כל הצדדים מרוויחים - הוותיקים שזוכים לחזור לספסל הלימודים, המורים המלמדים בכיתה ובעיקר בעיקר, קהילת ביה"ס שזוכה לחיבור בין דורי מרגש מאין כמותו. תודה מיוחדת לעיריית הוד השרון , לגברת יפה עזרא מנהלת אגף החינוך שנתנה לנו את זכות הראשונים על הפרויקט, לאגף הרווחה בעירייה ולכל האנשים הטובים שבזכותם המיזם הזה פועל בחטיבה זו השנה השנייה. תודה מיוחדת לאביטל, ליפית דיוויס ולגברת דלית בטאן מחנכת הכיתה. תודה לכל האורחים שהגיעו במיוחד ביום חמישי האחרון וכיבדו אותנו בטקס הסיום, בו ציינו שנתיים ימים לפעילות הכיתה בחטיבה. יום הולדת שמח."

 

טקס סיום כיתת הוותיקים (צילום: פרטי)

טקס סיום כיתת הוותיקים (צילום: פרטי)

70 שנה של יופי ויצירה ב'עמל שרונים'

 תיכון 'עמל שרונים' הוד השרון בחר לסיים את שנת הלימודים במיזם ייחודי תוך הקמתו של חדר בריחה המבוסס על 70 שנות המדינה ותצוגה מרהיבה של התפתחות האופנה, המוזיקה והעיצובים השונים של תלבושות, איפור ושיער לאורך 7 עשורים. באירוע נכחו בכירי משרד העבודה, עיריית הוד השרון ורשת עמל. התלמידים והמורות בתיכון בחרו כאמור להציג תלבושות, תסרוקות ומוזיקה שליוו את המדינה מראשית דרכה ועד היום. התצוגה החלה בחלוצות שצעדו עם הקוקו, המריצה והטורייה, חלפה על פני העיצובים האלגנטיים שנכנסו מאירופה, תקופת ילדי הפרחים, ימי גריז העליזים שאותם ייצגו בנים ובנות בלבוש ובתסרוקות הייחודיים לתקופה ושנות ה – 80 הסוערות. כמו בכל תצוגה בינלאומית עלו החתן והכלה עם צוות מורות המגמה: רחל הדד, ברוריה אבוחצירה ואילנה ברון. לאחר התצוגה הוזמנו כולם להתנסות בחדר בריחה שיזמה והפיקה המורה קרן אלוני עם התלמידים. חדר המבוסס על לימודי אזרחות, היסטוריה, מתמטיקה, אלקטרוניקה וטכנאות שיניים. המתנסים בחדר התבקשו "לעלות על מטוס" ולהגיע בעזרת המשימות המיוחדות לנחיתה בשלום במדינת ישראל, דרך רמזים הקשורים להיסטוריה של המדינה. מנהלת בית הספר רחל קוצ'ין: "אנו כצוות מאמינים ביצירתיות ושילוב דרכי הוראה חדשניות. חשבנו על דרך מיוחדת וייחודית לציין 70 שנה למדינה. בחרנו בדרך הלמידה ההתנסותית חווייתית ויום השיא בו הוצג המיזם היה יום של עשייה חינוכית חווייתית  מהנה ומרגשת". 

70 שנה של יופי ויצירה (צילום: בית הספר)

70 שנה של יופי ויצירה (צילום: בית הספר)

 ערב התרמה של הליונס

 במוצאי שבת נערך מופע ההתרמה השנתי של מועדון ליונס הוד השרון, בו לקחו חלק  700 איש שגדשו את היכל אומנויות הבמה בהרצליה ונהנו ממופע של הזמרת גלי עטרי. עוד הוצגה לקהל מצגת קצרה המתארת את פעילויות ההתנדבות של המועדון, החל מהפעלת מרכז להשאלת ציוד רפואי, דרך עריכת בדיקות עיניים בגני הילדים בעיר לאבחון חשד ל"עין עצלה", סיוע לקשישים בעיר במגוון פעילויות וכלה בפעילויות לילדים בעלי צרכים מיוחדים ועוד. "נשאו דברים נציבת ליונס ישראל, מרים קרופקין, ונשיאת ליונס הוד השרון, דליה ספינקה גאון, שקראה לציבור לקחת חלק בפעילויות ההתנדבות שתורמת על פי ניסיונה לא רק למקבל, אלא הרבה יותר לנותן," אמרו בליונס, "בתום המופע העניקה הנשיאה את צמח הסחלב לזמרת גלי עטרי - צמח המסמל בין היתר אהבה, התחשבות ועוצמה, המסמלים את פעילות המועדון."

 

הענקת סחלב לגלי עטרי (צילום: פרטי)

הענקת סחלב לגלי עטרי (צילום: פרטי)

הושלמה בניית הגינה הציבורית במתחם 1200

 השבוע נרשמה התרגשות רבתי בקרב תושבי מתחם 1200 במגדיאל, זאת בהמשך לסיום העבודות לפיתוחה של הגינה הציבורית החדשה במתחם, לה ייחלו בשנים האחרונות. בגינה נפרסו מרבדי דשא ונשתלה צמחייה, הורכבו מתקני משחקים, ספסלים ועמודי תאורה ולבקשת התושבים צוירו 'משחקי ילדים של פעם' על הרצפה, כמו סולמות ונחשים, קלאס ועוד. עו"ד רני אהרון כהן שפעל רבות לקידום פיתוח הגינה מסר: "האמת שאני נרגש עם סיום העבודות לפיתוח הגינה, גינה לה ייחלנו שנים רבות. עברנו דרך לא פשוטה, עד להשלמת הגינה ויישום חלק מבקשותינו לשינויים ואני רוצה להודות לכל השותפים. עם הפנים קדימה כולי אמונה שעוד עובר לבחירות נצליח בשיתוף פעולה עם הנהלת העירייה, לקדם את עבודות הפיתוח הנוספות, כמו ריבוד הכבישים, הוספת אמצעי בטיחות ועוד."

 

הגינה החדשה במתחם 1200 (צילום: פרטי)

הגינה החדשה במתחם 1200 (צילום: פרטי)

מוזמנים לשחק ברידג'

 השבוע התבשרנו על פתיחתו של מועדון ברידג' חדש קרוב לבית, באווירה חמה ומחבקת, שיפעל ב'מרכז הוד' לוותיקים המופעל על ידי עמותת קלי"ק בשיתוף העירייה. "בערים הסמוכות, כ"ס ורעננה, פועלים בהצלחה מספר מועדוני ברידג' ועכשיו הגיע הזמן שגם לנו יהיה מועדון, קרוב לבית ואנו, בעמותת קלי"ק, סמוכים ובטוחים כי גדעון ועמי הם האנשים הנכונים כדי לנהל ולקדם אותו," אמרה מנכ"לית העמותה, ד"ר לינדה מוסק, "במרכז הוד פועלים כבר עתה קורסים ללימוד ברידג' למתחילים ולמתקדמים והחל מתחילת השנה הבאה, אחרי החגים, תיערך בו תחרות שבועית בחסות ההתאגדות הישראלית לברידג'. בחודש הראשון, תיערכנה התחרויות במחיר סמלי." לפרטים נוספים:- עמי אורי, טל: 058-5453385

 


zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
נסיעת פרידה
יאיר ורדי מנכ"ל מרכז סוזן דלל מקבל פרס מפעל חיים
במיוחד בפורים - אם שותים לא נוהגים
גם בפורים - אם שותים לא נוהגים
תאונת דרכים קשה בצפון
הרוג ושני פצועים בתאונה בסמוך לצומת כפר חיטים
מקימי- אופנה לאישה הצנועה
עודד אמר לפתוח ת'כיס
שיחקו אותה
גזבר העירייה פורש