הוד השרון

לפני תביעת הגירושין

כשעמדתם יחד תחת החופה לבטח לא דמיינתם את הרגע שבו תבקשו לסיים את פרק הנישואים המשותף. גירושים הוא אחד מאותם משברים קשים, סבוכים ולא נעימים שיכולים לעבור בני זוג בחייהם המשותפים. המון פעמים, אין באמת צורך לגשת לתביעת גירושים מכוערת וסוערת, אלא ניתן להסתפק בהליך של יישוב סכסוכים. גירושים אומנם מעידים על סיום הפרק המשותף, אך הם בשום פנים ואופן לא מעידים על הפיכת סיום הפרק למלחמה.

אתר לוקאל 26/06/2018
pixabay

 

 

קבלת בקשה ליישוב סכסוך– איך עליכם לפעול?

אם פעם הזוגות שהיו רוצים לסיים את הפרק המשותף שלהם היו פונים בהכרח אל נתיב של תביעת גירושין, הרי שהחל משנת 2016, על פי חוק על הזוגות לפנות תחילה ליישוב סכסוך. המטרה היא לנסות ולהגיע להבנות בדלתיים סגורות וכך להיפרד בצורה יפה ככל הניתן. במידה ולאחר מספר פגישות שונות במסגרת הניסיון ליישב את הסכסוך בני הזוג לא הצליו להגיע להבנות, יהיה ניתן לפנות להכרעה משפטית.

 

זוגות הפונים אל יישוב הסכסוך הם זוגות שעוד נותר בהם אמון – אמון הדדי שבו כל אחד מהצדדים בטוח שהשני רוצה בטובת האחר, תוך שמירה על אינטרסים. חשוב מאד שלפני ההגעה אל יישוב הסכסוך, נסו בעצמכם להיפגש ולהגדיר מטרה ברורה: מה המטרה שלכם מהיישוב, מהי לדעתכם דרך המלך ומה יוציא כל אחד מכם מרוצה. לאחר מכן, על כל אחד מכם להיפגש עם עורך דין ולגבש אסטרטגיה שבאמצעותה יהיה ניתן להביא לכך שתצאו נשכרים.

 

מדוע לא לפנות אל בית המשפט?

בתי המשפט יוצרים קישור של מלחמה, של אחד נגד השני ושל תוצאה שבסופה יהיה מנצח ויהיה מפסיד. תהליך יישוב הסכסוך מגלם בתוכו נימה אחרת: מיישבים את הסכסוך בדרכי שלום ונעם. מלחמה בכותלי בית המשפט אינה נעימה לאף אחד מהצדדים, ובעיקר ניתן למנוע אותה עם יישוב סכסוך המתבצע על ידי עורך דין גירושין רן רייכמן. כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל בית המשפט לענייני משפחה, ומיד לאחר מכן תופנו אל מניפה של אנשי מקצוע הכוללת מגשרים ועובדים סוציאליים, שכל מטרתם היא להביא אתכם אל סיום הסכסוך בדרכי שלום כאשר כל אחד מכם יוצא מרוצה מההסכם הסופי.

 

מדוע צריך להסתייע בעורך דין?

גם במקרים בהם אתם מחליטים לפנות אל יישוב סכסוכים ולא לפנות אל בית המשפט, עליכם להיפגש עם עורך דין שתחום ההתמחות שלו הוא גירושין. בסופו של דבר, מדובר על פירוק החבילה - נושא רגיש וכאוב לכל הדעות. בדיוק מסיבה זו המון פעמים ישנו הצד שיותר לוחץ והצד שרוצה פשוט לוותר – מה שלא אחת מביא גם לוויתור על זכויות. לכן, לפני שאתם חותמים על הסכם ושמים את פרק הנישואין מאחוריכם, חשוב שתדעו מה מגיע עליכם, מה ההשלכות של כל סעיף בהסכם ועל מה חשוב שתתעקשו.

 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מנהלת אגף משאבי אנוש בעירייה עוזבת
דוד סרוגו יור ארגון קבלני רחובות
רחובות במקום טוב באמצע
"מעדיפים מטוסים על מגדלים"
יוצאת לעונה חדשה
נערה נפצעה בתאונה בהרצליה
נערה נפצעה בתאונה בהרצליה
גבר טבע בחוף שדות ים
גבר טבע בחוף שדות ים
החשד: הירואין וקריסטל בתוך מקל הליכה
דנית דברה, מנכלית עמותת שניר
ילד רע – אישיות או בחירה?