הוד השרון

למה כדאי לכם לפנות לעו"ד מומחה לפני הגשת בקשה לקבלת הלוואות לעסקים בערבות המדינה?

כולנו מודעים לעובדה שלא קל בכלל להצליח בעולם העסקים. מדי שנה נפתחים אלפי עסקים חדשים ומנגד גם נסגרים עסקים קיימים.

אתר לוקאל 02/07/2018
למה כדאי לכם לפנות לעו
pixabay

התחרות גדולה, העלויות גבוהות ולעיתים פשוט קשה לשרוד. על מנת שתהיו בטוחים שאתם אכן מתנהלים נכון בתחום, ראשית תצטרכו לדאוג שלעסק שלכם יהיה ייצוג על ידי עורך דין מתאים. כך במידה ויהיו תביעות כנגד העסק או תקלעו לתסבוכות משפטיות, תדעו שיש מי שיגן עליכם ויוציא אתכם מהבלגן בצורה הטובה ביותר שיש.

מעבר לכך, אם נרחיב על הפן הכלכלי – מרבית העצמאיים שהינם בעלי עסק או עסקים אינם יודעים שהם זכאים לקבל הלוואות לעסקים ובפרט הלוואות המיועדות במיוחד להם, כמו הלוואות בערבות מדינה. ההלוואה הזאת יכולה להיות משמעותית ולפעמים יכולה גם להכריע במצבים בהם עסק מוותר וסוגר את שעריו או הופך להיות מצליח ומשגשג בתחומו. לפני בקשה להלוואה מסוג זה, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום המסחרי. זה ידאג לקרוא את הסכם ההלוואה, יתריע בפניכם על סנקציות שעשויות להינקט נגדכם אם לא תעמדו בהחזרי ההלוואה ובכלל יכול להגיד לכם האם ההסכם מגן גם עליכם מבחינה משפטית.

מהן הלוואות בערבות מדינה?

מדובר על הלוואות הניתנות על ידי אחד הבנקים הגדולים שזכו במכרז שפרסמה המדינה. ההלוואה ייחודית ושונה מכל הלוואה אחרת, בכך שהמדינה היא זאת שערבה להלוואה.

קיימים להלוואה מספר מסלולים בהם:

מסלול לעסקים בהקמה – במסגרת תנאי ההלוואה, הם יכולים לקבל הלוואה של עד חצי מיליון ₪ לתקופה של עד 5 שנים

מסלול "הון חוזר" – במסגרת תנאי ההלוואה, עסקים שנקלעו לקשיים בתזרים המזומנים שלהם, יוכלו לקבל עד 8 אחוז מהמחזור השנתי שלהם או חצי מיליון ₪ (הסכום הגבוה מבניהם).

מסלול "השקעות" – במסגרת תנאי ההלוואה, עסקים המעוניינים להתרחב ולגדול, יקבלו הלוואה של חצי מיליון או 8 אחוז (הסכום הגבוה מבניהם). בשונה ממסלול "הון חוזר", כאן בעלי העסקים יצטרכו להשקיע לפחות 20 אחוז מהסכום המאושר להלוואה.

איך מגישים בקשה להלוואה כזאת?

כל עסק יכול להגיש בעצמו את הבקשה להלוואה. זאת כוללת מילוי שאלון והתנהלות מול הקרן להלוואות בערבות מדינה והבנק המלווה. עלות הגשת הבקשה מסתכמת ב-250 ₪. מרבית ההלוואות הללו נענות בשלילה ומדוע? כי הייתה התנהלות לא נכונה מול הקרן. מה שצריך לעשות הוא לבצע הגשה מקצועית הכוללת גם תכנית עסקית מפורטת ומסודרת. ניתן גם להיעזר בחברות המספקות את השירות, להן יש יועץ וכלכלן מנוסים בתחום.

שורה תחתונה

אם העסק שלכם במצוקה, אל תתייאשו או תמהרו לסגור אותו. נסו לבדוק את נושא ההלוואות בערבות מדינה ותופתעו כמה אתם יכולים להרוויח מהנושא. מעבר לכך, מדובר על הלוואות עם גובה החזר בו תוכלו לעמוד מדי חודש, ללא בעיות מיוחדות. יתרה מזאת, ההלוואות הללו הן עם ריבית נמוכה בהשוואה להלוואות רגילות מהבנקים ועל כן מומלץ ורצוי לבדוק אותן.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
טעם גן עדן
רשת אופנת הילדים סולוג משיקה מגוון פריטים בכחול ולבן - לרגל יום העצמאות
כחול ולבן זה הצבע שלי
פרויקט עיר בונה בטוח
פרויקט "עיר בונה בטוח"
תנו לגדול על שקט
חגיגות יום העצמאות ברעננה
עשרות בני נוער טופלו במהלך יום העצמאות
שר ברחובות
מטפלים במטרדי הריח
קיץ הכי ישראלי
קיץ הכי ישראלי