הוד השרון

הגינות טעונות טיפול

תושבי שכונת נוה הדר בהוד השרון טוענים לתחזוקה לקויה והזנחה של הגינות הציבוריות

זאב שרגא 08/07/2018
הגינות טעונות טיפול
הגינה הציבורית בנוה הדר (צילום: זאב שרגא)

תושבי השכונה הוותיקה נוה הדר במערב הוד השרון, הורים לילדים צעירים, מספרים כי מזה תקופה ארוכה שהגינות הציבוריות בשכונה, אינן מתוחזקות כהלכה. ההורים מצביעים על שתי גינות – הגינה המרכזית ברחוב השומר והגינה המוזנחת בפאתי השכונה. השכנים מספרים כי בגינה המרכזית נקרעו הצליות לפני כשנה. עובדי העירייה הגיעו למקום וגלגלו את אחת הצליות הקרועות על העמוד המרכזי בגינה ואת הציליה השנייה, קרועה גם היא - השאירו תלויה.


 "יש לנו גינה ציבורית מרכזית שזה דבר נהדר וכשילדתי את הבת הראשונה שלי לפני כשנתיים, הגעתי לגינה ולא מצאתי שם שום מתקן שיכול לשמש פעוטות, פרט למתקן זחילה ישן מאוד ונדנדה. המגלשה היחידה לקטנטנים אינה יכולה לשמש פעוטות או ילדים גדולים יותר, בגילאי 5-4 כיוון שמוצב שם סולם ברזל בעייתי ואני חייבת ללוות את הילדה בכל צעד", אומרת אחת השכנות, "הצלייה קרועה מזה זמן רב, אחת מהן נתלתה סביב אחד העמודים ואילו השנייה עודנה תלויה, גם היא קרועה לגזרים. משטח הגומי במתחם המשחקים התרומם על ידי שורשי העצים ובעצם נוצרו כיסי אוויר בקרקע, שמסכנים את הילדים והמבוגרים כאחד".


 "יש גינה נוספת בפאתי השכונה אבל אליה התושבים כלל לא מתייחסים, בדיוק כמו העירייה. יש שם 2 מתקנים ישנים מאוד, ללא משטח משחקים, חול מטונף ושם בכלל לא תלויה צלייה, המתקנים פשוט תחת השמש הקופחת במהלך כל היום", היא אומרת, "כל שכן כאן יודע שהגינות ריקות כל הזמן, אפילו בשבת אנשים לא עושים בהן שימוש, אולי בודדים ורק בלית ברירה, כיוון שהן לא מזמינות, בלשון המעטה. לא ייתכן שכדי לצאת עם הילדות לגינת משחקים אני צריכה לעלות לרכב ולנסוע לגינות במרכז העיר".


 ערכנו סיור במקום ואכן מצאנו כי שתי הגינות גם יחד זקוקות לטיפול מיידי – הן הרכבת מתקנים לטובת הפעוטות בגינה המרכזית, דרך החלפת הצליות הקרועות התלויות במקום כמצבת זיכרון לעצמם וכלה במשטח הגומי שהתרומם. בגינה בפאתי השכונה ראינו תמונה עגומה עוד יותר - גינה ישנה עם מתקן משחקים אחד, מושחר למדי, שני ספסלים ישנים ושולחן שבור במרכזו. צליות לא מותקנות במקום והחול כפי שהעידו השכנים, מטונף ומלא בצואת כלבים וחתולים, כמו גם עלים שנשרו מהעצים הסמוכים.

מנהל אגף ש.פ.ע מסר בתגובה: "התושב הפונה מוזמן להעביר פרטיו לפניות הציבור ו/או למוקד העירוני 108 הפועל 24 שעות ביממה על מנת שצוות אגף ש.פ.ע יוכל לתאם עימו סיור במקום לבחינת התלונות".  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
שריפה בבית עסק בכפר סבא
פצוע בהתהפכות רכב בחיפה
המיילדת סילבי אקרמן עם יולדת - רקודי בטן בחדר הלידה של הלל יפה
לידה בקצב אחר
רעננה מתחברת לישובי עוטף עזה
עוטפים את העוטף
ניר קריסטל
סיירת הורים חוזרת לפעול ביום העצמאות
דר רוברט כהן
כבוד לד"ר רוברט כהן
גיל יעקב. הגיע מבני הרצליה
הבניה הסתיימה
מרימים לספורטאים