הוד השרון

"אני רוצה לצאת לחיים"

לפני שמונה שנים עבר אלון פז תאונת דרכים קשה ומאז הוא שוהה בבית חולים סיעודי כשהוא משותק ומונשם 24 שעות ביממה. חלומו של אלון הוא לעבור להתגורר בדירה משלו ובימים אלו הוא פונה לעזרת הציבור בבקשה לסיוע בהגשמת חלומו

קרן שלהבת 11/07/2018
אלון פז. רוצה לצאת מבית החולים (צילום: קרן שלהבת)

אלון פז 41, תושב מגדיאל, עבר תאונת דרכים לפני שמונה שנים. מאז הוא משותק ומונשם 24 שעות ביממה ושוהה בבית רבקה, בית חולים סיעודי בפתח תקוה. "אני כמעט לא יוצא מקופסת הגפרורים שבה אני נמצא. החלום שלי הוא לרכוש בית ולצאת לחיים עצמאיים".

 

חלומו של אלון הוא לעבור להתגורר בדירה משלו. לאחרונה נרתמו חבריו לגיוס תרומות באמצעות אתר אינטרנט והפייסבוק כדי שחלומו יתגשם והוא יוכל לצאת לחופשי לדבריו.

אלון מצליח לתקשר עם הסביבה באמצעות הנעת שרירי פניו. "באמצעות מדבקה על קצה האף אני שולט במחשב שמולי, זה הקשר היחיד שלי כרגע לסביבה מחוץ לבית החולים. אין לי תלונות לצוות בית החולים הם עושים הכל עבורי אבל אני רוצה לצאת מכאן לבית משלי. לאורך כל השנים האלה אני ספון בחדר הקטן, לא רואה שמש, לא ירח וכוכבים, וכמעט מנותק מכל מה שקורה בחוץ. למרות כל הקושי והמגבלות אני עושה כמיטב יכולתי לשמור על אופטימיות וצלילות הדעת, אך מרגיש צורך עצום לצאת מבית החולים ולהקים בעצמי בית ומשפחה, ולהרגיש שוב חיי חברה. החלום שלי זה לצאת לחופשי. אני לא רוצה להיות תחת סדר יום מוכתב וקבוע כמו מתי לקום ולישון, לאכול, לשבת או לשכב או לרדת לכיסא וכדומה. אני רוצה להיות בבית עם סדר יום נורמלי וכמה שיותר שיגרתי. כמו ערב שבת - לשבת סביב שולחן השבת עם המשפחה, לצאת ולנשום אויר צח, לבקר בבית כנסת, ללמוד, להזמין חברים ומשפחה".

לפני שלוש קיבל אלון אישור לצאת לגור בבית משלו. לדבריו, יש לו הון ראשוני וחסרים לו 600 אלף שקל כדי לממש את החלום. "אני רוצה לצאת מפה, רוצה לראות את השמים, את העצים, הפרחים, את נפלאות הבריאה. לגור בקרבת אנשים. כאן בחדר הזה אני רואה רק קירות. אני לא רוצה לגור פה כל החיים".

אלון פז לפני התאונה (צילום: אלבום פרטי)

אלון פז לפני התאונה (צילום: אלבום פרטי)

אלון התגורר עד לפני התאונה בהוד השרון ברחוב החקלאי. הוא גדל בעיר ועד לפני התאונה עבד בדואר שליחים ובתיכון "נעמת" בהוד השרון, שם עבד במזכירות. התאונה הקשה ששינתה את חיו התרחשה לפני 8 שנים סמוך לבית יהושע. "נסעתי לפגוש חבר באיקאה. כשהגעתי לאזור בית יהושע סטיתי מהדרך מסיבה שאני לא זוכר, והתנגשתי בקיר בטון. מאז חיי השתנו, אני כלוא בתוך גופי אך לא מלונן. חזרתי בתושבה דבר שמחזק אותי, אני לומד תורה ומתפלל ויודע שה' לא ישכח אותי".

 איך תסתדר בבית לבדך, יש לך משפחה שמסייעת לך?

"לצערי הוריי נפטרו, והצורך בבית ומשפחה הפך להיות צורך קיומי והכרחי מבחינתי. יש לי שתי אחיות שמתגוררות בכפר סבא שיעזרו לי ואני מתכוון למצוא בית באזור. לאחר שנים של בקשות אישרו לי לאחרונה מקופת החולים לקבל טיפול רפואי בבית. מצאתי דירה צמודה לבית החולים אך פיצויי התאונה אינם מספיקים לרכישת הבית והנגשתו לצרכיי. חסר לי סכום כסף להשלים את הרכישה וההנגשה".

המדינה לא מנסה לעזור לך?

"אם המדינה נותנת דירה זה לוקח שנים על גבי שנים ובמקומות שרחוקים מהמשפחה. ניסינו להגיש בקשה למשרד השיכון וראינו שהמוצא היחידי זה בית משלי במאמץ עצמי".

איך אתה מעביר את הזמן כאן בבית החולים?

"בעיקר עם המחשב שאתו אני נעזר לתפילות, לימוד ולקשר עם חברים ביו טיוב ובפייסבוק. חוץ מזה, יש בן אדם מלאך בשם אברהם אבורוס שמגיע אליי יום יום ומלמד איתי תורה. אני לומד ממנו הרבה וזה מחזק אותי באמונה ונותן לי כוח".

האם הדת מחזקת אותך ונותנת לך כוח להתמודד עם מצבך?

"לא הייתי דתי לפני התאונה. חזרתי בתשובה בעקבות אהבת השם. אדם שקורה לו משהו הכי קטן הוא זועק לשמיים ושואל שאלות. בעיניי מעיד על דבר אחד: חוסר אמונה. אני לא זוכר ששאלתי פעם אחת למה זה מגיע לי. יש לי רק מילה אחת לבורא עולם: תודה. רק אתה יודע מה נכון לי. אם זה מה שבחרת בשבילי אני מקבל את זה באהבה. יש חשבונות שמיים. יש כפרת עוונות והלוואי וזו תהיה כפרת עוונות עליי ועל כל עם ישראל. אני מקבל הכל בהבנה, באהבה ובשמחה. אני מבין היום משהו שלאדם בריא קשה להבין שהגוף זה דבר גשמי. כל עוד הלב פועל, הראש עובד, העיניים רואות, הפה אוכל והנשמה מרוממת – ברוך השם על הכל. על מה יש לי להתלונן. יש כאלה שאפילו את זה אין להם". 

מה אתה חולם לעשות ביום שתצא מפה?

"יש לי הרבה חלומות. ראשית, אני אודה לבורא עולם שזיכה אותי לצאת מפה ולאנשים הטובים שתרמו לי כדי שזה יקרה. אני חולם על הרגע שבו אצא החוצה ואנשום אוויר. זו פעולה שאתם עושים באופן טבעי ובשבילי זה לא מובן מאליו. אני חולם לשבת בשולחן השבת, לעשות קידוש ובעזרת השם למצוא את הזיווג שלי. ויש לי עוד חלום שבטח יישמע לך משונה. אני חולם להתקלח במקלחת. אותי שוטפים ומנקים על המיטה עם ספוג רטוב ומגבות. אני חולם להיות במקלחת ולהרגיש את זרם המים עליי. לנקות את עצמי ולהרגיש את הגוף".

לאלון חשוב להדגיש שאין לו שום דבר נגד בית החולים. "מטפלים בי פה טוב, אבל זה עדיין קשה כי אני תחת משטר של בית חולים שמחליט מתי אשן, מתי אתקלח, מתי אוכל. אני רוצה להרגיש חופשי. להיות עצמאי. להחליט בעצמי מה לעשות ומתי לעשות. אני לא בן אדם מסכן. אני אוהב את החיים, טוב לי בחיים ואני רוצה שיהיה לי יותר טוב. אני עתיד לצאת לבית משלי בקרוב. החברים וכולם עוזרים לי באסיפת כספים להשלמת הרכישה והיציאה לחופש, לחיים. אשמח מאוד גם לעזרתכם. בנוסף אשמח למצוא לעצמי זווג. למי שמעוניין לקיים מצוות ביקור חולים אני נמצא בב"ח בית רבקה בפ"ת, מחלקה ו 1, קומה 1.

למעוניינים לסייע לאלון ניתן לתרום בכרטיס אשראי דרך הקישור https://www.alonpaz.com/

לתרומה טלפונית  052-6678044

או באמצעות העברה בנקאית לבנק: אלון פז חשבון 154865 סניף 626 בנק הפועלים

 

 

 

 


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
עמית סבן (שני משמאל) וחברי הכנסת הצעירה באירוע הפתיחה
כנסת ישראל - הדור הבא
מסלול חינוך דמוקרטי במסגרת החינוך הפורמלי
בריונות בכביש
ב-28 בדצמבר: "מרוץ התחתונים" השמיני
קארין סנדל שחקנית נבחרת ישראל
קבוצת הנשים של צ'לסי נגד נבחרת ישראל
שינוי בהסדרי התנועה בכביש 4
הוקמה יחידת שיטור עירוני בראשל"צ
שני בתי ספר הושחתו
שני בתי ספר הושחתו, המשטרה עצרה אח ואחות