הוד השרון

הצלחה מוזיקלית

בתוך 7 שנים מהקמתו הפך הקונסרבטוריון העירוני בהוד השרון, לאחד מהמובילים בישראל עם 700 תלמידים

כתב לוקאל 11/07/2018
קונצרט כלי הקשת (צילום: דוברות עירייה)

השבוע החולף היה עמוס וגדוש במיוחד בקונסרבטוריון העירוני של הוד השרון, המנוהל על ידי ירוחם שרובסקי ופועל במסגרת החברה לקידום החינוך והתרבות בעיר. לאחר שנה רוויה באימונים, מופעים, חזרות ולימודים מוזיקאליים, קיימו 700 תלמידי הקונסרבטוריון 3 קונצרטים חגיגיים במיוחד אל מול מאות צופים נלהבים שהתקשו להסתיר את התרשמותם. שלושת הקונצרטים נערכו לציון סיומה של שנת הפעילות ה-7 של הקונסרבטוריון.

הקונצרט הראשון לתזמורות כלי נשיפה נערך בהשתתפות כ-350 נגנים מול כ-800 הורים אשר מילאו את אולם חטיבת הביניים עתידים בעיר  מפה לפה, הקונצרט השני לתזמורות כלי קשת, התקיים באודיטוריום שבחטיבת עתידים, ובמרכזו כ-150 תלמידים אשר החלו לנגן בכלי קשת בשנתיים האחרונות והתייצבו מול כ-300 מאזינים כתזמורת אחת, גדולה ומרשימה, המיטיבה לנגן בכינורות ובצ'לו, מנגינות קלאסיות לצד שירים ישראליים, כאילו שהם נגנים וותיקים ומנוסים על אף שמדובר בילדי כיתות ב' עד ו' המנגנים כאמור לא יותר משנתיים בלבד. הקונצרט השלישי, נערך בהשתתפות כלל תלמידי הקונסרבטוריון בפסנתר, גיטרות והרכבי מוזיקה קאמרית, אשר  סיכמו בקונצרט העשיר והמגוון את סדנת הקיץ של המוסד.

עוד השבוע ביצעה מקהלת הקונסרבטוריון בניצוחה של שירה סברוב, הקלטה מקצועית ראשונה למקהלות הקונסרבטוריון, אשר התקיימה באולפן ההקלטות העירוני הממוקם בחממת הברנש ומנוהל על ידי אורי אפרת. ההקלטה נמשכה שלושה ימים ובקרוב ניתן יהיה להתרשם מהצלילים המופלאים.

כל אלה, היו מספיקים לשמש מקור גאווה וסיפוק לכל מוסד לחינוך מוזיקאלי בארץ, אלא שבקונסרבטוריון העירוני של הוד השרון ממשיכים לצעוד קדימה ולצמוח במלוא המרץ  ובימים אלו נערכים לפעילות ראשונה מסוגה שתתקיים השנה ובמסגרתה תזמורת הנוער הייצוגית של הקונסרבטוריון, בניצוחו של אייל הרכבי, תצא השבוע לייצג את העיר לאחר שהוזמנה לקחת חלק בתחרות הבין לאומית לתזמורות נוער שתערך בשלדמינג-אוסטריה. במסגרת המשלחת ייקחו התלמידים חלק לצד קונצרטים מתוכננים בשלדמינג עצמה, גם בקונצרטים בעיר ברטיסלבה שבסלובניה, ובווינה בקונצרטים שאורגנו מראש ע"י הקהילה היהודית המקומית. זוהי הפעם הראשונה שתזמורת נוער מהוד השרון יוצאת למסלול יוקרתי ומאתגר שכזה ומביאים לעולם את בשורת המוזיקה בקרב תזמורות הנוער, המתרחשת לנגד עינינו בעיר הוד השרון. זו ההזדמנות לספר שחברי תזמורת הנוער הייצוגית הוד השרון, הם כולם תלמידי העיר אשר החלו את צעדיהם המוזיקליים הראשוניים בפרויקטים הבית ספרים של הקונסרבטוריון המתקיימים לאורך השנה בכל בתי הספר בעיר. התלמידים גדלו, התפתחו והגיעו לרמה מקצועית המאפשרת הופעות בין לאומית כנציגי העיר. כל שנותר, הוא לאחל לתלמידי הקונסרבטוריון הצעירים והמוכשרים, מסע מוצלח. אין ספק כי ייצגו את העיר הוד השרון בכבוד ובגאווה.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מכינה את הממחטות
מכינה את הממחטות
הפעמון מצלצל בלילה
גבר נדקר למוות בטבריה
יהודית שבתאי. מסע רצוף סבל ותלאות
"הרגשתי שאני חייבת לעשות הכל כדי להישאר בחיים"
 שלב השאלה הזהה
שלב השאלה הזהה
מהו כיול ואילו סוגי כיולים קיימים?
ודמני מציג: רעננה מכל הלב
ודמני מציג: רעננה מכל הלב
שריפה במחסן בבניין דירות בת"א