הוד השרון

חינוך וקהילה בהוד השרון

נוה גור ואייבי מוזס הניחו זר באנדרטה העירונית להנצחת נפגעי פעולות האיבה. בסוף החודש יצויינו בהוד השרון אירועי הגאווה, זאת הפעם השנייה

זאב שרגא 11/07/2018
חינוך וקהילה בהוד השרון
מימין לשמאל: נוה גור, איילת בורגר, אייבי מוזס, רועי כהן ומאיר חלוואני (צילום: פרטי)

שומרים על הגחלת

אחת לשבוע מתכנסת בכפר סבא קבוצה ייחודית של תושבים מהוד השרון, כפר סבא, רעננה פתח תקוה ועוד, מבוגרים וילדים כאחד - ללמוד פיוט ולחנים לקטעי תפילה בנוסח יהדות מרוקו, בהדרכת הפייטן הידוע, סולן  התזמורת האנדלוסית, שמעון אילוז. "השירה רחבה מאוד ומתחלקת לשירת בקשות, ששרים בלילות שבת לפני שחרית, לפי פרשות השבוע ושירה קצבית על פי מקמים כגון סיקה, ביאת, עגאם , תושיהי ועוד," מספר אבי איטח, אחד מחברי הקבוצה, "אנו מזמינים את כלל התושבים שפועמת בהם הרוח והגעגוע לבית אבא וסבא, להחזיר עטרה ליושנה ולעשות מעשה לצלילים, שמתמעטים עם השנים. על זה נכתב בתהילים "כל הנשמה תהלל יה ". שמעון מגיע במיוחד מירושלים," אומר איטח,"בשנות החמישים אביו של שמעון היה פייטן בבית הכנסת 'תפילה למשה' בכפר סבא, עד שעברו לירושלים. כל  מפגש הינו חוויה מחדש, בה לומדים פיוט אחד ואין כל צורך בידע מוקדם, רק זיקה לשירה. לשמעון יש שמיעה מוסיקלית גבוהה והוא שם דגשים במהלך הלימוד על הטונים השונים אצל כל אחד מהבאים. הפיוט נלמד בחלקים ואינו פוסח על אף אחד ויוצא בזה שכל אחד יודע פיוט אחד בסוף ערב מוסיקלי טעון חיוך ואנגריה." המפגשים מתקיימים בימי שני בשעה 19:30 בבית הכנסת 'תפילה למשה'.

לפרטים ניתן לפנות ליניב 0525523035 יוזם ומרכז החוג.

 

מפגש פיוטים בבית הכנסת 'תפילה למשה' (צילום: פרטי)

מפגש פיוטים בבית הכנסת 'תפילה למשה' (צילום: פרטי)

גור ומוזס הניחו זר באנדרטה העירונית להנצחת נפגעי פעולות האיבה

המועמד לראשות העירייה ויו"ר הועדה להנצחת נפגעי פעולות האיבה, עו"ד נוה גור, הציג ביום חמישי את סיכום עבודת הועדה העירונית בראשותו בקדנציית המועצה החולפת. במהלך האירוע הניחו גור ואייבי מוזס, יו"ר הארגון הארצי לנפגעי פעולות האיבה, זר על האנדרטה העירונית לנפגעי פעולות האיבה, אנדרטה שנחנכה לפני כשלושה חודשים וזאת הודות למסע שכנוע ולחץ שהפעיל גור על ראש העירייה והמנכ"לית להקים אותה לזכר תושבי העיר שנפלו בפעולות האיבה. מלבד הקמת האנדרטה הצליח גור להשיג הישגים חשובים נוספים, ביניהם איתור תשעה חללי פעולות האיבה מהעיר, מיסוד קשר ויצירת שיתוף פעולה הדוק עם הארגון היציג של נפגעי פעולות האיבה בארץ, עריכת טקס זיכרון ייחודי לנפגעי פעולות האיבה, הנצחה של נפגעי פעולות האיבה באתר העירייה באופן הזהה לחללי צה"ל וקיום קשר אישי ורציף עם בני המשפחות השכולות. "אני רואה את עבודתי בוועדה כחובה לפעול למען המשפחות השכולות שאיבדו את היקר להן מכל", אמר עו"ד גור, "הצלחתי להעלות את נושא חללי פעולות האיבה לסדר היום הציבורי בעיר והשגתי עבור המשפחות הישגים רבים שלולא המאבקים המשותפים שלנו, ספק אם היו מושגים. נושא השכול הוא נושא מורכב וכואב ואני גאה שהצלחתי להחזיר ולו חיוך קטן לשפתותיהם של בני המשפחות השכולות שמעתה יקבלו יותר יחס בעיר שלנו וגם יוכלו להגיע ביום הזיכרון הארצי למקום הפרטי - ציבורי שלהם ולהתייחד באנדרטה עוד פעם אחת קטנה. בקדנציה הראשונה שלי כראש העיר אדאג גם למיסוד הקשר בין המשפחות לבין תלמידי תיכון הדרים, התיכון הסמוך לאנדרטה."

 גאווה בהוד השרון

בסוף החודש יצויינו בהוד השרון אירועי הגאווה, זאת הפעם השנייה, בהמשך למאמציה של הפעילה החברתית שרי ירושלמי, שהביאה להכרה רשמית בעירייה, בצורך לחגוג את אירועי הגאווה של הקהילה הלה"טבית גם בהוד השרון. בשנה שעברה כזכור התעוררו קולות בציבור שקראו לביטול האירועים הרשמיים אולם ירושלמי לא הרפתה והביאה כאמור לקיומם. השנה יתקיימו החגיגות במסגרת קבלת שבת צבעונית ושמחה בפארק ארבע עונות, כשעל הפרק הפעלות לילדים כמו בועות סבון, בלוני צורות, איפור פנים ועוד. הקהל ייהנה ממסיבת ריקודים עם די ג'יי טלשה ומופע של מלכת הדראג ג'ואנה. "בסוף השבוע התפרסמה ידיעה על אירוע הגאווה של הוד השרון והתגובות המזעזעות לא איחרו לבוא," אומרת ירושלמי, "כל הזמן שואלים אותי למה בכלל צריך אירוע גאווה בהוד השרון? למה לא להסתפק במצעד בתל אביב? למה להתמודד לתפקיד חברת מועצת העיר? ולמה להיכנס בכלל לכל הבאלגן? אז הנה למה: כי בעיר שיש שנאה גדולה כל כך אני לא רוצה לגדל את הילדים שלי. זה הזמן לבחור באיזה עיר אתם רוצים לחיות, בעיר רוויה באלימות ובשנאת חינם, או בעיר שמקבלת את כול תושביה, שחורים, לבנים, כתומים או מנצנצים. לפעמים זה כן שחור לבן, זה אנחנו או הם. תבחרו בעצמכם. תבחרו את העתיד של הילדים שלכם. תבחרו בהוד השרון ליברלית שמקבלת את כולם ומגדלת את הילדים שגרים בה לאהבה ולא לשנאה ובורות. בואו לאירוע הגאווה." האירוע יתקיים כאמור ביום ו' 27.7 בשעה 17:30 בפארק ארבע העונות. לדף האירוע בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/244495139668884/?ti=cl

 קריב מתחייבת לתלמידים ולהורים

המועמדת לראשות העירייה, יפעת קריב, קיימה השבוע חוג בית להורי תלמידים מבתי הספר הדמוקרטי והאנתרופוסופי בעיר. במהלך הפגישה העלו ההורים טענות רבות על היעדר תמיכת העירייה בגישות החינוכיות הללו ובעיקר הלינו על כך כי לא ניתן להשלים בעיר 12 שנות לימוד במסגרות אלה. קריב, בעצמה אם לילדה שהתחנכה בבית הספר הדמוקרטי בעיר, סיפרה להורים שגם בתה נאלצה לצאת מחוץ להוד השרון כדי להמשיך במסגרת חינוכית דמוקרטית והדגישה, כי היא מכירה את הנושא אישית ולעומק. קריב הבטיחה כי תטפל בנושא באופן מיטבי בסמוך לכניסתה לתפקיד ראש העירייה. "הוד השרון, כעיר המונה כיום למעלה משישים אלף תושבים, צריכה לספק לילדים ולבני הנוער אפשרויות חינוכיות רחבות. גישות החינוך הדמוקרטית והאנתרופוסופית הינן מוכרות בחינוך הישראלי הממלכתי והמוכש"ר ואין שום סיבה שהוד השרון לא תעניק לבניה ולבנותיה אפשרות להתחנך במסגרות אלה לאורך 12 שנות לימוד", אמרה קריב, "אני מתחייבת שאפעל להקמת בתי ספר על-יסודיים בגישות אלה, כחלק מתכנית חינוך רחבה שבכוונתי להוביל ולהטמיע בעיר. בימים אלה אביבה גוטרמן ואני שוקדות יחד עם צוות המורכב ממומחים בתחום החינוך ומתושבים על תכנית לשינוי פני החינוך בעיר. לילדינו מגיע את הטוב ביותר וכראש העיר הבאה אפעל תחת ההבנה והמוסכמה הזו יום יום ושעה שעה".

 

קריב והורים בדמוקרטי והאנתרופוסופי  (צילום: פרטי)

קריב והורים בדמוקרטי והאנתרופוסופי (צילום: פרטי)

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: מכירת טלפונים ניידים במיליוני שקלים תוך ניצול לרעה של פטור ממעמ
חשד: מכירת טלפונים ניידים במיליוני שקלים תוך ניצול לרעה של פטור ממע"מ
פודטראק במתחם עופר בילו סנטר
מתחם אוכל חדשני בעופר בילו סנטר
כמה עולה לגור ליד האוניברסיטה?
כמה עולה לגור ליד האוניברסיטה?
פשיטה משטרתית על מועדון בת"א
ה"קו ליבינג" מגיע לי-ם
הצחוק טוב לבריאות
חוזר הביתה
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה