הוד השרון

יהלומנים חשודים בעבירות מס במלש"ח

שני אחים מהוד השרון נעצרו בתום חקירה סמויה בחשד לעבירות מס שביצעו לכאורה בהיקף של מיליוני שקלים

מיכאל פרוסמושקין 11/07/2018
יהלומנים חשודים בעבירות מס במיליוני שקלים
חשודים בעבירות מס במיליוני שקלים (תמונה להמחשה iclipart)

שני יהלומנים ותיקים ומוכרים מהוד השרון, אשר בשנים האחרונות החלו לפעול בתחום הנדל"ן בארה"ב, נעצרו בחשד לעבירות מס בהיקף של מיליוני שקלים.

על פי החשד, כפי שעולה מחקירת רשות המסים, במהלך השנים 2010-2009 החלו החשודים לבצע רכישות של נדל"ן באמצעות שלוש חברות בארה"ב, באופן שחברות אלו רכשו שלושה קומפלקסים למגורים בארה"ב אשר הניבו לחשודים הכנסות החל משנת 2013 של למעלה מ–1.5 מיליון שקלים אשר לא דווחו לרשויות המסר בישראל.

החקירה החלה לאחר שלמשרדי רשות המסים הגיע מידע לפיו קיים חשד לפלילים בהתנהלות האחים החשודים, וזאת במהלך ביקורת שומה שגרתית שנערכה לחברה שבבעלותו של אחד האחים, אשר במאזניה נכללה השקעה לא ברורה בנדל"ן בארה"ב.

לטענת רשות המסים, בחודשים האחרונים נערכה חקירה סמויה שהתנהלה, שהתנהלה בשיתוף פעולה עם המחלקה למיסוי בין לאומי ברשות המסים, במסגרתה נעשתה פניה לרשויות המס בארה"ב אולם מאחר והתהליך לוקח זמן טרם התקבלה תשובתן של אותן רשויות.

ב-9 ביולי הפכה החקירה לגלויה. חוקרי רשות המסים ערכו חיפוש בבתי החשודים ובמשרדיהם, במהלך החיפושים נתפסו מסמכים וחומרי מחשב והחשודים עוכבו לחקירה. בנוסף, נחקרו מעורבים  נוספים בפרשה ביניהם מי שמייצג את האחים מול רשויות המס.

מהממצאים עולה כי במהלך שנת 2013 מכרו החשודים את אחד הקומפלקסים בבעלותם ב–1.8 מיליון דולר, שהם כ–6.4 מיליון שקלים. ממכירה זו צמח לחשודים רווח הון בסך כ–407 אלף דולר, שהם כ–1.4 מיליון שקלים, רווח הון אשר חייב מס בישראל אך לא דווח לרשויות המסר.

בנוסף, המשיכו הקומפלקסים הנותרים בבעלות החשודים להניב להם הכנסות שכירות, אשר הסתכמו לשנת 2014 בלמעלה מ-100 אלף דולר לשנה. היחידה החוקרת סבורה כי לאחר מעבר על חומרי החקירה תדע לכמת את הכנסות השכירות גם לשנים 2015–2017. עוד מתברר כי גם דמי השכירות לא דווחו לרשויות המסר.

לטענת רשות המסים, במהלך חקירתם סיפרו האחים החשודים כי לאור חילוקי הדעות ביניהם, נפרדה דרכם העסקית לפני מספר שנים ומשכך נכסי הנדל"ן בארה"ב שבבעלותם חולקו ביניהם. כך במסגרת חלוקת נכסים זו קיבל אחד החשודים מאחיו מיליון דולר, אשר הופקדו בחשבון בנק בחו"ל – גם סכום זה לא דווח לכאורה לרשויות המס.

עוד מתברר מהחקירה כי בין השנים 2008–2014 קיבלה אשתו של אחד האחים שכר בסך מצטבר של כ–600 אלף שקל מחברה בבעלות החשודים, כאשר הודתה בחקירתה שמעולם לא עבדה בחברה וכן מעולם לא נתנה לה שירותים בתמורה לתשלום כלשהו ולא זו אף זו – מעולם לא עבדה בחייה למעט תפקודה כעקרת בית וכן אחראית לגידול הילדים וטיפול בהם.

 שני האחים הובאו השבוע לבית משפט השלום בת"א, שם ביקשה רשות המסים את שחרורם של השניים בתנאים מגבילים. ואכן בתום דיון קצר הם שוחררו בהתחייבות עצמית בסך 400 אלף שקל, ערבות צד ג' בסך 150 אלף שקל, הפקדה כספית בסך 50 אלף שקל ועיכוב יציאה מן הארץ למשך 180 יום. 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מודיעין תישאר עיר פתוחה ופלורליסטית
'מודיעין תישאר פתוחה ופלורליסטית'
ארבעה ימים של סיוט
ארבעה ימים של סיוט
תיאסר העסקת בני נוער באתרי בנייה
מרחב פתוח לנוער חרדי בסיכון
מה התפקיד של מעצבי פנים
מי צריך מעצבת פנים ומתי?
מאחורי הגלימה
שישה נפגעים בסיומו של מרדף
מבצע אכיפה כנגד בתי עסק בחיפה