הוד השרון

"העירייה לא עמדה בהבטחותיה"

תושבי מתחם אביב בהוד השרון טוענים כי למרות שהעירייה התחייבה בפניהם כי העבודות לבניית מתחם הגנים החדש ילוו בשינויי תנועה על מנת להקל על מצוקת התחבורה והחניה באזור, היא טרם הביאה את השינויים לאישור ועדת התחבורה או הוועדה המקומית לתכנון ובניה. העירייה: "בתקופה הקרובה יחל ביצוע השינויים הגאומטריים ברחוב"

זאב שרגא 12/07/2018
מתחם הגנים החדש ברחוב הסתיו (צילום: אלן שיבר)

לפני כחצי שנה סיקרנו בהרחבה אודות מחאתם של תושבי מתחם אביב במזרח הוד השרון, נוכח תוכניתה של העירייה לבנייתו של מתחם גנים חדש בשכונה, כזה שלדבריהם צפוי לפגוע קשות באיכות חייהם ולהביא למצוקת תחבורה וחניה בלתי נסבלת, כמו גם לסכנות בטיחותיות לילדי הגנים, להוריהם ולתושבי המתחם. הקמתו של המתחם החדש תוכננה על הגינה הציבורית היחידה במתחם, שם התכנסו עשרות הורים למחאה במטרה למנוע את רוע הגזירה כהגדרתם.

בהמשך למחאתם קיימו נציגי הדיירים פגישות בנושא עם בכירי העירייה, בהם ראש העירייה, חי אדיב, שביקשו לשמוע את מצוקתם. בהמשך יצא מסמך רשמי של העירייה שהועבר בדואר לכל דיירי המתחם, מסמך המסכם את הפגישה תוך התחייבות לביצוע פעולות שיסייעו במניעת הפגיעה במרקם העדין של המתחם העמוס לעייפה ממילא. "בהמשך למפגש שנערך עם ראש העיר, מר חי אדיב, והצוות המקצועי בנושא הקמת גני הילדים ברחוב הסתיו, ברצוננו לעדכנכם כי לאחר בחינת כלל החלופות האפשריות, יבוצעו העבודות להקמת הגנים בהתאם למפורט בהמשך", נכתב במסמך העירייה בפברואר השנה.

בהמשך המסמך מועלות התחייבויות לכאורה, כלפיי תושבי המתחם, בין השאר בנושא תחבורה וחניה: "על מנת לאפשר זרימה בטוחה ונוחה של תנועה למען העלאה והורדה של תלמידים, יבוצעו שינויי תנועה כדלקמן: משדרות הנשיאים תתאפשר פנייה ימינה לרחוב הצנחנים ושמאלה לרחוב הסתיו. חלק זה של רחוב הסתיו יהיה דו סטרי, תוך שתתאפשר כניסה לחניון. בחלקו הדרומי של רחוב הסתיו, החלה העירייה בהליך הפקעות לשם הרחבת הרחוב. לא תתאפשר נסיעה בהמשך רחוב הסתיו לאחר חניון גני הילדים המיועד". עוד נכתב במסמך כי, "העירייה פועלת לקידום פריצת דרכים והכשרת נתיב נסיעה בין רחוב הסתיו לרחוב אסירי ציון, בשטחים פרטיים, שיאפשר נסיעה ישירה לגנים".

כלום לא קרה בפועל

השבוע, טוענים דיירי המתחם כי בפועל לא קרה דבר מאותן הבטחות שהועלו בכתב על ידי העירייה. לדבריהם, פתיחת שנת הלימודים מתקרבת בצעדי ענק ואילו העירייה לא הביאה את השינויים המדוברים לאישור ועדות התחבורה או הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. 

"בימים האחרונים מסתבר לנו, התושבים, ש'העירייה פועלת', משמעו שהעירייה רק עכשיו התעוררה, מתכננת לקבל את אישורה של ועדה, לחפש מתנגדים, ולצאת לדרך. עניין של שנה במקרה הטוב,  אולי שנתיים ואף יותר", אומר אחד התושבים, איל שריד, "כך מצפה העירייה, בניגוד לסיכומים ולהבטחות, שמתחם אביב, שכבר היום עמוס לעייפה, בתוספת שלושה גני טרום טרום חובה לשנת הלימודים תשע"ט  - סביב 90 ילדים, ובשנה הלימודים שאחריה, תש"פ, כנראה חמישה גנים ובסביבות 150 ילדים, ובתוספת שני מגדלים חדשים בעלי 165 יחידות דיור ברחוב סתיו פינת הצנחנים, יעמוד בעומס צפוי נוסף של עשרות רכבים נוספים בשעות הבוקר ואחה"צ, וכל זה ברחוב קטן, צר וחד סטרי, בלי אפשרויות 'מילוט'. בלי חניה, בלי בטיחות, בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלום. החניונים של סתיו 9 וסתיו 11 נמצאים ממש מול הכניסה הצפויה לגן, אין ספק שדיירי הבניינים הללו ייכלאו בחניונים משך זמן רב.

"מכובדיי נושאי התפקידים בעירייה, ובראשם מ"מ וסגן ראש העיר, מר יגאל שמעון, מנהלת מחלקת תחבורה ובטיחות בדרכים, הגברת גלית הוד, ומהנדס העיר, מר סרג'יו וולינסקי – איפה הייתם עד היום, חמישה חודשים אחרי הפגישה עם ראש העיר? איפה הייתם בשלב התכנון של מפלצת הבטון שתקעתם לנו מול הפרצוף באמצע החיים? מה לגבי איכות החיים של התושבים שאותם התחייבתם לשרת? מה לגבי בטיחות התושבים אותם התחייבתם לשרת? זה נחמד וטרנדי לענות לסמסים ולפוסטים בפייסבוק, אבל מה עם עשייה אמיתית, משמעותית, בזמן אמת, למען התושבים שהולכים לסבול. לנו התושבים נמאס. נמאס שלא סופרים אותנו, שמורחים אותנו, שמערבבים אותנו עם הבטחות וסיסמאות, שמתייחסים אלינו כאל סוג ב' במקרה הטוב, נמאס מהזחיחות, נמאס שמקבלים אותנו כמובן מאליו. פשוט נמאס".

 מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "בהמשך לפגישה שהתקיימה עם התושבים מקדמת העירייה את כלל הנושאים להם התחייבה. כך למשל, בתקופה הקרובה יחל ביצוע השינויים הגאומטריים ברחוב, התחייבות העירייה לפריצת כביש הגישה מרחוב הסתיו אל רחוב אסירי ציון מקודמת במסגרת תוכנית הסילו וכיום נמצאת בדיון בוועדת המשנה לתכנון ובניה. לאחר סיום דיוני הוועדה תופקד התוכנית ובשלב זה, כפי שמתקיים בכל תוכנית, תתקיים גם שמיעת ההתנגדויות. לאחר שלב ההתנגדויות ובהתאם להערות ולאישורים עליהם יוחלט על ידי וועדת התכנון- יחלו העבודות. כמו כן, בהתאם להתחייבות העירייה יאוכלסו השנה 3 גנים בלבד מתוך חמשת הגנים הנבנים במקום".

 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פסק דין
מה עם ניצחון?
מה עם ניצחון?
יהל מלמד (משמאל) ואיתי גבע. להתקדם במכבי רעננה
האלופים של רעננה
"אני אנצח בגדול"
נלחמים על כל ילד
הולכים להצביע
תושבים מביטים במפת שבילי האופניים
הוצגה תכנית אב לסלילת שבילי אופניים ברעננה
עבודות חידוש אצטדיון בלומפילד בעיצומן
העבודות באצטדיון בלומפילד בעיצומן