הוד השרון

מה עם ההנחה למשפחות חד הוריות?

הפעילה החברתית מעיין צדוק גילתה כי הורים במשפחות חד הוריות זכאים להנחות של אלפי שקלים בשנה בתשלום לצהרונים, אולם נראה כי איש לא ממהר להעניק להם אותן

זאב שרגא 12/07/2018
מדוע משפחות חד הוריות לא מקבלות הנחה בצהרונים?
לא מקבלים את ההנחה (תמונה להמחשה iclipart)

הפעילה החברתית וחברת הנהגת הורי גני הילדים לשעבר, מעיין צדוק, התראיינה בשבוע שעבר בתוכנית הבוקר של אורלי וגיא בערוץ 10, כשהיא מספרת על גילוי מסעיר יש לומר, לפיו המדינה קבעה כי יש לסייע להורים במשפחות חד הוריות בנושאים שונים, בין השאר בהשתתפות בעלויות המעונות והצהרונים, אולם נראה כי ההורים אינם מודעים לכך ומפעילי הגנים, לא ממהרים מן הסתם לספר על ההטבה הייחודית שיכולה להגיע לחיסכון של אלפי שקלים בשנה למשפחה.

 מדובר בהחלטה שהתקבלה בהמשך לוועדת טרכטנברג, לטובת סיוע כאמור למשפחות חד הוריות, אולם נראה כי מה שתוקע את קבלת ההטבה הוא הליך פשוט שנקרא "סימול" במשרד הרווחה, במהלכו מסמלים את הצהרון במספר מוכר שניתן על ידי המשרד עצמו. הצהרונים, ומשכך החברות המפעילות אותם או לחלופין העיריות, הם אלה שאמורים לבקש את אותו "סימול" בפרוצדורה פשוטה, תוך מילוי מסמך רשמי במשרד הרווחה, מה שלא קורה בפועל ומונע כאמור את קבלת ההטבה.

"מאוד קשה לקבל את ההטבה הזו, כאילו עושים טובה לאמהות החד הוריות או המשפחות היחידניות. לדעתי, אין אף גן בהוד השרון שיש לו איזה שהוא סימול של התמ"ת לצהרונים, כהנחה", אמרה צדוק, שבמהלך הכתבה התקשרה לאמהות חד הוריות והפתיעה אותן עם הבשורה שכלל לא היו מודעות אליה. בהמשך התקשרו האימהות בכתבה לעיריות השונות והקליטו את נציגי השירות כשהם מגמגמים אל מול השאלות בנושא ואילו צדוק עצמה התכתבה עם נציג החברה לקידום החינוך והתרבות ודיווחה כי על פי החברה, ההנחות בצהרונים ניתנות על פי תקציב עירייה.

 "על פי החלטת ממשלה זכאיות משפחות חד הוריות להנחה של כ – 600-500 שקל בחודש על התשלום לצהרונים", אומרת צדוק, "הורים רבים אינם מודעים להנחה המגיעה להם ואלו שכן, פנו בעבר לחברה לקידום החינוך והתרבות בנושא, אולם נענו כי הנושא בטיפול."

מהחברה לקידום החינוך והתרבות נמסר: ההנחה המדוברת ניתנת ע"י המדינה ולא ע"י החברה או העירייה. לכן, כל פנייה בבקשה לקבלת ההנחה יש להפנות למשרד הכלכלה. כבר בחודש ספטמבר 2017 פנתה החברה למשרד הכלכלה ונענתה כי הוד השרון אינה זכאית לקבלת הנחה זו. בשלב זה, משרד הכלכלה טרם פירסם את ההגדרות והקריטריונים לקבלת זכאות להנחות לשנת הלימודים הקרובה. עם פרסום הפרטים, תפנה החברה פעם נוספת למשרד הכלכלה בבקשה לקבלת הזכאות, כפי שעשתה בחודש ספטמבר האחרון אך נענתה בשלילה.

 

 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תכנית מלמ יצאה לדרך במודיעין
תכנית מל"מ יצאה לדרך במודיעין
כך העבודה פוגעת לנו בבריאות
וורקוחולי : כך העבודה פוגעת לנו בבריאות
אישום: פרץ לרכבי אספנות בכפר סבא
עוז עזריאלי, ראש סיירת נאמני רעננה.
"התקווה שלי שרעננה תהפוך מעיר טובה למצויינת"
מרוץ הלילה  של אילת
מרוץ הלילה השלישי של אילת
מנכ"ל העירייה ממשיך בתפקידו
אברמוביץ ויורם אורנשטיין, מנכל מרכז הפועל
איזה אלופה!
מחיר למשתכן עתלית
ההגרלה הגדולה של "מחיר למשתכן" יצאה לדרך הבוקר