הוד השרון

"אסור לוותר על החלומות"

לפני כשלוש שנים חלתה נועה גורדון מהוד השרון במחלה נדירה שגרמה לה להגיע למשקל 29 ק"ג. כיום, שנה לאחר שחזרה לעצמה ושבה לשחק, היא מאמינה שיחד עם חברותיה לקבוצת הכדורסל 'בנות סטריט-בול' הוד השרון הן יגיעו למקומות טובים באולימפיאדה הילדים הבינלאומית שתתקיים בירושלים

קרן שלהבת 12/07/2018
נועה גורדון. מקווה להגיע להישגים

נועה גורדון, בת 15, שחקנית כדורסל שחלתה במחלה נדירה והגיעה למשקל של 29 ק"ג, תשחק באולימפיאדת הילדים הבינלאומית יחד עם חברותיה לקבוצת הכדורסל 'בנות סטריט-בול' הוד השרון בקטגוריית הנוער.

במהלך כיתה ה החלו סימנים מדאיגים על עורה של נועה והיא החלה לרדת משמעותית ממשקלה, ללא הסבר. לאחר שהגיעה לתת משקל של 29 קילו היא אושפזה בבי"ח וגילו לה מחלה בשם 'דרמה יוסיטיס' (מחלה שתוקפת את השרירים והעור ונחשבת לנדירה). המחלה תקפה את התאים הבריאים בגופה והיא אושפזה לשמונה ימים.

נועה: "בהתחלה יצאה לי פריחה בקרקפת ובמרפקים. לא ידעו מה יש לי ועשו לי הרבה בדיקות. לא הרגשתי טוב, הייתי עייפה והתחלתי לרדת במשקל. הגוף שלי לא ספג את מה שאכלתי והגעתי למשקל של 29 ק"ג. רק לאחר שאשפזו אותי בבית החולים, גילו ממה אני סובלת. התחלתי לקבל טיפול תרופתי ועם הזמן הגוף שלי התחיל להתאזן".

המחלה שהתפרצה בגופה מנעה ממנה לשחק כדורסל ולעסוק בספורט, הדבר שהכי אהוב עליה. היא הסתגרה בתוך עצמה, איבדה חברים, אך לא ויתרה על חלומה לשוב ולשחק. כיום, שנה לאחר שחזרה לעצמה ושבה לשחק, היא מספרת בהתרגשות על השתתפותה יחד עם חברותיה באולימפיאדת הילדים והעלייה של הקבוצה לליגה לאומית. "האמנתי שאחזור לשחק וזה קרה. עלינו ליגה ואני מאמינה שיש סיכוי שנגיע למקומות טובים באולימפיאדה".

 סיפורה של נועה מעורר השראה וכיום רגע לפני שהיא עולה על המגרש באולימפיאדת הילדים היא רוצה להעביר מסר: "גם אם קשה לפעמים, אסור לוותר על החלומות. אף פעם לא הפסקתי להאמין שלא אשחק יותר כדורסל, למרות שהרופאים אמרו לי שאני צריכה לנוח".

איך הגבת לכך?

 "אני עוסקת בספורט מאז שאני זוכרת את עצמי. כשהייתי ילדה שיחקתי טניס ועברתי לאחר מכן לכדורסל. חיפשתי ענף יותר קבוצתי לכן בחרתי להמשיך עם כדורסל. התאמנתי, שיחקתי עם הבנות ויצרתי קשרי חברות. כשהמחלה פרצה, נאלצתי להפסיק עם הכל. נתנו טיפול תרופתי וסטרואידים שניפחו אותי, הביטחון שלי ירד, הסתגרתי בעצמי והתרחקתי מכולם. החברות שלי גם התנתקו ממני, כנראה שלא ידעו איך להתמודד עם מה שקרה לי. העולם שהכרתי נעלם. הרופאים אמרו לי שאני לא יכולה לשחק כרגע כדורסל, לא להתאמן ולא לעשות שום פעילות גופנית. עברתי תקופה מאוד קשה, אבל לא הפסקתי להאמין שיגיע היום ושוב אעלה על המגרש. המשפחה שלי מאוד תמכה בי וגם המורים דבר שמאוד עודד אותי".

מתי חזרת לשחק?

"לפני שנה הרגשתי כבר הרבה יותר טוב. הטיפול שעברתי העלים את המחלה, התחלתי להעלות במשקל וגופי התייצב. חזרתי לשחק בקבוצת הכדורסל שלי, התחברתי שוב עם הבנות שקיבלו את חזרתי באהבה וכיום אין מאושרת ממני".

איך הגעתן לאולימפיאדה?

"אנחנו עשר בנות כיתות ט' ו-י', כשהשנה עלינו לליגה לאומית וגם לקחנו מקום ראשון במחוז שרון. הוזמנו לאולימפיאדה ואנחנו ממש מחכות לזה. אני מקווה שגם שם נגיע להישגים".

איך את מסתדרת עם האימונים והלימודים?

"האימונים והמשחקים לא מפריעים אחד לשני. אני לומדת כמובן בבוקר ומתאמנת אחר הצהריים. יש לנו 3 אימונים בשבוע ובעונה משחק אחד לשבוע.  בשנה הבאה אעלה לתיכון הדרים ושם אלמד במגמה עיונית בבקרים ובערבים אמשיך לשחק".

מה מצבך היום?

"חזרתי לעצמי, גבהתי והמשקל שלי תקין. בעקבות הטיפול, המחלה נעלמה ואני צריכה רק לגשת  לביקורות כל חצי שנה".

 

קבוצת הכדורסל 'בנות סטריט-בול'

קבוצת הכדורסל 'בנות סטריט-בול'

 1,500 משתתפים מהארץ והעולם

 אולימפיאדת הילדים הבינלאומית ה-International Children Games לשנת 2018 תגיע לירושלים ובאולימפיאדה ישתתפו 1,500 ילדים  מ-69 ערים ו-30 מדינות.

אירוע הפתיחה לאולימפיאדה יתקיים בבריכת הסולטן בירושלים ב- 29 ליולי 2018, בנוכחות 2,500 ספורטאים צעירים נציגי ערים וקהל, שמוזמן לטקס הפתיחה ללא תשלום.

 התחרויות בירושלים יתקיימו בין התאריכים 30 ליולי – 3 באוגוסט, למשך 5 ימים, ויתפרסו על פני שבעה מתקני ספורט ברחבי העיר. הילדים יתחרו בענפים כמו כדורגל, כדורסל, סטריטבול, כדורעף, סייף, ג'ודו, אתלטיקה, טניס ושחייה. את ישראל ייצגו בגאווה כ- 150 ילדים.

 בתחרות הבינלאומית היוקרתית ישתתפו ילדים בני 14-16 (כ-50% בנים ו-50% בנות), שיגיעו לירושלים מ- 69 ערים ו-30 מדינות ברחבי העולם, ביניהן: אוסטרליה, דרום קוריאה, תאילנד, ארה"ב, קניה, הודו ועוד. השנה ייקחו חלק בתחרויות משלחות מאזורים שונים ברחבי הארץ ביניהם, עמק חפר, נתניה, באר שבע, שומרון, חדרה, הוד השרון ורעננה.

 


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
שלושה מקוואות חדשים בעיר
שלושה מקוואות חדשים בעיר
בנות מצווה בסימן נתינה
רעננה שיאנית הגשם בסופ"ש
מתנגדים נחרצות להקמת תחנת כח
זהירות: מתחזים ל"מי עכו"
תיכון דרכא עם נט"ל
קירוי היציע הדרומי באצטדיון טדי
קירוי היציע הדרומי באצטדיון טדי יושלם ביולי 2019
גבר נפגע באורח בינוני משאיפת עשן
גבר נפגע באורח בינוני משאיפת עשן