הוד השרון

הפוליטיקה של הוד השרון

איזה תרומות קיבלו המתמודדים לראשות העירייה וממי? עו"ד כנרת כהן ממשיכה בסדרת חוגי הבית שלה ובמפגשי "שישי עסקי", ד"ר יואב רוזן, החל לקיים חוגי בית, נדב דואני נפגש עם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת שהגיע לעיר ואמיר כוכבי חנך את המטה

זאב שרגא 12/07/2018
הפוליטיקה של הוד השרון
עו"ד כנרת כהן במפגשים עם בעלי העסקים בעיר (צילום: פרטי)

תורמים כספים לבחירות

השבוע ביקשנו לבדוק את סכומי התרומות שהוענקו למועמדים לראשות העירייה ולמועצת העיר, על פי דיווחים שהועברו לאתר מבקר המדינה בהתאם לחוק, תרומות של עד 5,000 שקל מכל תורם. על פי הנתונים, המועמד לראשות העירייה עו"ד נוה גור קיבלבסך הכל 5 תרומות בסכום של 3,186 שקל, הגבוהה שבהן בסכום של 1,000 שקל. המועמדת לראשות העירייה, יפעת קריב וסיעתה "הוד השרון הבית שלנו" קיבלו 10 תרומות בסכום כולל של 47,500 שקל והמועמד לראשות העירייה יגאל הררי, קיבל 12 תרומות בסכום של 52,000 שקל. על פי האתר, המועמד לראשות העירייה ד"ר יואב רוזן לא דיווח על אף תרומה, בדומה לסיעת "יש" של חבר המועצה חיים שאבי. המועמד לראשות העירייה עו"ד משה חנוכה, קיבל 116 תרומות בסכום כולל של 41,610 שקל. המועמד לראשות העירייה נדב דואני, קיבל על פי אתר המבקר 33 תרומות בסכום של 131,643 שקל  והמועמדת לראשות העירייה, עו"ד כנרת כהן, קיבלה 15 תרומות בסכום כולל של 61,000 שקל. סיעת קצ"ב של המועמד לראשות העירייה, אמיר כוכבי, קיבלה 24 תרומות בסכום של 45,825 שקל.

 כנרת כהן ב"שישי עסקי"

המועמדת לראשות העירייה עו"ד כנרת כהן ממשיכה בסדרת חוגי הבית שלה וכן במפגשי "שישי עסקי" במהלכם היא נפגשת עם בעלי עסקים בעיר. "עברתי עסק עסק והקשבתי לצרכים ולבעיות של בעלי העסקים," אמרה כהן,  "בכוונתי להעניק לתושבים זמן חניה מוגדר, ללא תשלום, באזורים הנדרשים ובכך לשמור על פרנסתם של בעלי העסקים בעיר. התחייבתי לעמוד לרשותם ולשנות את המצב הקיים וכך אעשה."

 רוזן בתוכנית 20 על 4

המועמד לראשות העירייה, ד"ר יואב רוזן, החל לקיים חוגי בית במסגרת תוכנית 20 על 4. 4 מפגשי תושבים בכל שבוע, 20 שבועות עד לבחירות. ממטה הבחירות של רוזן נמסר כי, "המטרה להגיע לכל שכונה ולכל תושב".

כנס פעילי המטה של יואב רוזן (צילום: פרטי)

כנס פעילי המטה של יואב רוזן (צילום: פרטי)

המודל הירושלמי

 

נדב דואני, המועמד לראשות עיריית הוד השרון, נפגש השבוע עם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת שהגיע לביקור בהוד השרון. דואני וברקת, שמסיים בקרוב את תפקידו כראש עיריית ירושלים, ישבו בכיכר מגדיאל ודנו בפוליטיקה המקומית והארצית. לפגישה הצטרפו חברת המועצה עדי ברמוחה וחברי המטה של דואני. ברקת נתן מניסיונו טיפים חשובים לניהול עיר בעידן המודרני, לקראת הבחירות שייערכו ב-30.10.

דואני עם ברקת בביקור בהוד השרון (צילום: פרטי)

דואני עם ברקת בביקור בהוד השרון (צילום: פרטי)

 

מי מעתיק ממי?

בשבועות האחרונים ערך המועמד לראשות העירייה, חבר המועצה נדב דואני, אירועי ספורט קהילתיים חינם, בהם השתתפו תושבים רבים. בשבוע שעבר פרסמה העירייה אודות פעילויות הספורט שתקיים ברחבי העיר ודואני מיהר להגיב, "אני שמח שהעירייה החליטה לאמץ את הרעיון שלי. עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "ידוע כי פוליטיקאים נוטים לנכס לעצמם קרדיט גם כאשר אין להם שום קשר לנושא. במקרה הנדון, כמו בכל יתר פעילויות העירייה, תוכנית הפעילות השנתית ותקציביה מאושרים בתחילת שנת התקציב, כלומר כבר בחודש ינואר. מכיוון שהעובדות מדברות בעד עצמן אין לנו מה להוסיף לטענות השווא של הפוליטיקאים".     

 שלט יקר!

 בסוף השבוע נתלה שלט ייחודי של יפעת קריב שמשך את תשומת הלב של העוברים ושבים, שבו היה כתוב "יש לנו עיר אחת. ביחד נהפוך אותה לעיר מס' 1". השלט נתלה ברחוב דרך מגדיאל, בסמוך לגלידת גולדה ולפאב ארול. השלט משך לא רק את תשומת לב העוברים והשבים, אלא גם את אנשי מחלקת הפיקוח העירוני. מבדיקה שערכנו עולה שהשלט נתלה לכאורה שלא כחוק. בעל השטח אף ספג קנס של 700 שקלים מהעירייה וביום ב' השבוע הוא כבר הוסר ממקומו.

ממטה הבחירות של קריב נמסר בתגובה: "התנהלות העירייה בנושא השלטים מעט מוזרה. בשפה משפטית זה נקרא אכיפה בררנית. כנראה שיש מחיר לעובדה שיפעת קריב הייתה האופוזיציה העקבית היחידה לחי אדיב בשנות כהונתו, אבל אנחנו משלמים את המחיר הזה באהבה".

 כוכבי חנך את המטה

המועמד לראשות העירייה אמיר כוכבי חנך במוצאי השבת את מטה הבחירות החדש בבית פרטי בשכונה המערבית הוותיקה. מאות תושבים הגיעו לאירוע ובין הדוברים הפתיעה נוכחותה של חברת המועצה לשעבר, שרונה הרשקו, חברתה לסיעה לשעבר של עדי ברמוחה, היום מספר 2 ברשימתו של נדב דואני. "אני תומכת באמיר כוכבי לראשות עיריית הוד השרון," אמרה הרשקו לקול תשואות הקהל. חברת המועצה יעל ברזילי, מספר 2 ברשימתו של כוכבי נשאה דברים גם היא: "אחד הדברים שלמדתי מאמיר וקשורים במנהיגות, היא שמנהיגות נמדדת גם באמונה החזקה שאין דבר כזה "אי אפשר"".

 

כוכבי. חנך את המטה

כוכבי. חנך את המטה

 

 


 

 

 

 

 

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישה מחוסרת הכרה נמצאה ברעננה
 (צילום: פרטי)למדן וקארו
במי תומכים הירוקים?
קנס בסך 475 שקלים ניתן לתושב מודיעין על הוצאת גזם שחסם את המעבר להולכי רגל והיווה מפגע בטיחותי
מדרכה חסומה
תושב חדש - מפלגה חדשה
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
העירייה מסלפת נתונים
"העירייה מסלפת נתונים"
נוהל פתיחת מגירה
"נוהל פתיחת מגירה"
בית הדין הארצי לעבודה
רשת הדיור המוגן "בית בלב" תשלם להסתדרות 300 אלף שקלים