הוד השרון

"הגיע הזמן להעיר את הוד השרון"

המועמד לראש העירייה נדב דואני בטוח בניצחונו אפילו בסיבוב הראשון ומאמין שיכניס חמישה מנדטים למועצת העיר. בראיון ל"לוקאל" הוא פורש את תוכניותיו לעתיד, עמדותיו לגבי תוכנית המתאר והנת"צים, ומה הוא חושב על המועמדים האחרים ומתחייב לשתי קדנציות במידה וייבחר

זאב שרגא 12/07/2018
דואני. בטוח בניצחונו

כבר חצי שנה שהמועמד לראשות עיריית הוד השרון נדב דואני עובד קשה. בחצי שנה האחרונה הוא קיים למעלה מ-80 חוגי בית וכל זה במטרה "להעיר את העיר ולהוביל את המועצה הבאה עם 5 מנדטים".

לצורך מימון קמפיין בחירות בעיר כמו הוד השרון יש צורך בכ – 1-1.5 מיליון שקלים, מהיכן מגיע המימון שלך?

"התכנון של הקמפיין שלי לא צפוי להגיע למיליון שקלים, אלא פחות מזה. הקמפיין מתבסס על המון מתנדבים, למעט שלושה עובדים בשכר בגזרות מיוחדות. אני מגייס תרומות ובמקביל יש פניות אליי מכל מיני מפלגות, שמבקשות להיות שותפות ורוצות לבוא ולתמוך".

לאיזה סכום אתה חושב שתגיע בסוף הקמפיין?

"בין 600,000 ל-700,000 שקל. אנחנו עובדים בצמוד לתקציבים. איך אמר לי מישהו, 'תיזהר, כי יום למחרת אתה צריך לשלם את זה'".

 כמה מנדטים אתה מעריך שתצליח להכניס למועצה?

"אני מאמין שכראש עיר נוכל להכניס חמישה מנדטים. אני רואה את המועצה הקרובה - יהיו הרבה רשימות שלא יעברו את אחוז החסימה ויהיו רשימות קטנות של מנדט אחד או שניים, אני חושב שאוכל להביא ארבעה - חמישה מנדטים למועצת העיר. נהיה הסיעה הגדולה ביותר ונוביל את המועצה הבאה".

 מהפכת השירות

 בין התוכניות של דואני הוא מדגיש את מהפכת השירות שהוא מתכוון לקיים במידה וייבחר: "אני מתכוון להקים פה 11 מנהלים קהילתיים שיחלקו את העיר לאזורים, לשכונות שבכל אחת מהן ימונה 'רפרנט' מטעם העירייה שיעבוד מול הנהגה מקומית של השכונה. הסוגיות שמטרידות את מתחם 1200 לא מטרידות את רמתיים, את נוה הדר או את גיל עמל, כל שכונה עם הסוגיות והנושאים שרלוונטיים לה. העיר הזאת כל כך מורכבת ואם אנחנו רוצים לנהל אותה בצורה נכונה זו הדרך – עם עירייה ליד הבית, כש- 90% מהשירות התושבים יקבלו ליד הבית".

מיד אחרי הבחירות האחרונות התגלע קרע עמוק בינך ובין יו"ר הסיעה שלך דאז, אביבה גוטרמן. איך היום אתה מתייחס לזה?

"אני יכול להגיד לך שאני מאוד מכבד את אביבה. אני חושב שהיא חברת מועצה טובה. לצערי, אחרי הבחירות האחרונות התבקשתי על ידה לחבור לקואליציה של חי אדיב. סירבתי לכך בכל תוקף וזו הסיבה לקרע. שמרתי על נאמנות לציבור הבוחרים בהוד השרון שאחת הסיבות שהוא בחר בי הייתה להוות אופוזיציה לראש העירייה חי אדיב וזה מה שעשיתי."

 כמעט ברור שבהוד השרון יתקיים סיבוב שני של בחירות לראשות העירייה, באם תעלה אליו, מי לדעתך יתמודד מולך?

"אני לא יודע, אני רואה בשלושה סקרים אחרונים שנעשו בעיר שאני מוביל וכל פעם מישהו אחר מתמודד במקום השני נגדי. אולם אני חושב שהבחירות יכולות להיות מוכרעות בסיבוב ראשון, למרות ריבוי המועמדים. נהיה יותר חכמים לקראת אמצע ספטמבר כשנראה איך המפה הפוליטית מתחלקת. אני חושב שזה מיותר ללכת לסיבוב שני. אני רוצה להתחיל לעבוד בראשון בנובמבר למען התושבים והשבועיים הנוספים האלה מיותרים. בזבוז כספי מדינה וכספי קמפיין, אנרגיות מיותרות ואני קורא למועמדים השונים לשקול את דרכיהם, לבוא ולהיות חלק במהפכה שאני מתכוון להוביל בהוד השרון".

מה עמדתך בנוגע לתוכנית המתאר?

"אמרתי את עמדתי בנושא כל הזמן ופעלתי לפיה באופן עקבי: אני אעצור את תוכנית המתאר, אקח אותה ואכין תוכנית חדשה להוד השרון – מדויקת, נכונה ושפויה יותר, שנותנת לציבור הרבה יותר – מבני חינוך, מבני ציבור, ריאות ירוקות, הרבה יותר תעשייה ומקומות תעסוקה והרבה יותר פתרונות תחבורה. אני מתכוון להפעיל את הכלים הפוליטיים שאני מכיר מול השלטון המרכזי. זה נמצא בידיים של שר האוצר אבל אני לא אתן לתכנית הזאת לצעוד עוד צעד אחד קדימה".

 מה עמדתך בנוגע לתוכנית הנת"צים בהוד השרון?

"אני חושב שהתכנית הזו לא מהווה את הפיתרון. אנחנו לא תל אביב וזה לא מתאים לכאן. דרך רמתיים היא לא שישה נתיבים, בקושי שלושה נתיבים וחצי ונת"צים שייקחו את כל מקומות החניה, אז למה לעשות נזק?".

 לאחרונה הוגשה לבית המשפט תביעה של קהילת יונתן, נגד עיריית הוד השרון בטענה כי האחרונה לא קיימה את הבטחותיה להקמתו של בית הכנסת הרפורמי הראשון בעיר, מה עמדתך בנושא?

"אני חושב שהגיע הזמן לתת להם קרקע ולהביא לשוויוניות בעיר הזאת. אני חושב שההתנגדות והעתירות סתם מעכבות את התהליך ואני מצפה שמועצת העיר תאשר את הארכת תוקף ההקצאה. לצערי, בגלל כל מיני שיקולים פוליטיים זרים פוגעים בהם".

לפני כשבועיים התקיים "דיבייט" בין המועמדים שעורר סערה בעיר, נוכח ביטול הגעתם של המועמדים לראשות העירייה, כולל אותך.

 "אני חושב שהאג'נדה שקבוצת 'בוחרים בחינוך' מובילה היא נכונה. אג'נדה רעננה, חדשנית, כזאת שאומרת שהיא לא מוכנה לקבל את המוסכמות הקיימות, בדומה לאג'נדה שאני מציג בחוגי הבית שלי. הודעתי על ביטול הגעתי בעקבות קריאה של הנהגת ההורים היישובית, הנהגת הורים נבחרת ודמוקרטית, שפנתה אלי וביקשה ממני לקחת בחשבון שמחר כראש עיר אני צריך לעבוד מול קבוצה מסויימת וזו הנהגת ההורים. לכן אני קורא לקבוצת "בוחרים בחינוך" להיות חלק מהנהגת ההורים היישובית".

שתי קדנציות בלבד

מה עמדתך בנוגע לקמפיין "שתי קדנציות בלבד"?

"אם נשיא ארה"ב יכול להוביל את המדינה החזקה בעולם בשתי קדנציות אני חושב שגם ראש עיריית הוד השרון יכול להוביל את כל הרפורמות שהוא חולם ורוצה, בשתי קדנציות של עשר שנים".

 זו בעצם התחייבות שלך לכהונה של שתי קדנציות בלבד?

 "חד משמעית".

 האם אתה פועל בימים אלה לחיבורים בין המועמדים, לצרף אותם אליך או להצטרף אליהם?

"אני לא מצטרף לאף מועמד. אני היום המועמד המוביל ואני אנצח את הבחירות ב- 30.10, לכן חבירה כזאת מבחינתי אינה רלוונטית. אני בקשר עם הרבה מועמדים, אנחנו מקיימים שיח מאוד טוב ואני רואה בחלקם חברים טובים שלי שיכולים לתרום למערכת בהוד השרון. די עם הפלגנות והסכסוך, כמו הסיסמא שלי – נדב דואני בשביל כולם. הרגשנו לאורך שנים פלגנות וסכסכנות והגיע הזמן להפסיק את זה".

ולמרות האמונה הגדולה שלך – במידה ולא תיבחר לראשות העירייה, האם תמשיך לכהן כחבר מועצה או שתפרוש מהחיים הפוליטיים?

"ראשית, אני אבחר לראשות העיר. לא באתי לכאן לעשות סיבוב על העיר הוד השרון, אני פעיל פה 25 שנים, מילדות וגם בחיי הבוגרים במשך עשר שנים אני נותן את הנשמה ואת החיים שלי לעיר הזאת לפני כל דבר אחר – אני לא הולך לשחק כדורגל, לא הולך לחוג ציור ולא הולך למכון כושר – בזמן הפנוי שלי אני עובד למען העיר הזאת, ההבדל היחיד שב- 1.11 אני אתחיל לעבוד כראש העיר ואוכל להגשים את כל החזון שלי למען העיר הזאת."

ברשותך משחק אסוציאציות קצר? אני אזרוק מילה ואתה תשתדל לענות מיד את מה שעולה לך בראש:

חי אדיב – "בחור נחמד".

יפעת קריב – "בחורה נחמדה שיכולה להיות אחלה סגנית".

משה חנוכה – "יש לו עוד הרבה מה לתרום למערכת". כנרת כהן – "צריכה להיות חלק מההנהגה העתידית של העיר".

יואב רוזן – "NEXT".

יגאל הררי – "צריך לעשות הרבה חושבים עם עצמו, על הדרך שלו".

אמיר כוכבי – "אשמח לראות אותו שותף להנהגה העתידית".

נוה גור – "צריך להסיק מסקנות על הטעויות שהוא עשה".

עדי ברמוחה – "אחות, חברה יקרה ושותפה אמיתית לדרך".

פארק האגם – "פרויקט חשוב בלי שום תכנון, שפגע בפיתוח של העיר".

מסר לתושבים – "הוד השרון היא כמו היפייפיה הנרדמת, היא הלכה לישון לפני 15 שנים והגיע הזמן להעיר אותה".

 

 


 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצוע בהתהפכות רכב בכביש 531
גבר טבע למוות באילת
אריחים צבעוניים פרונדה
באביב הזה תעצבו פסטל
רצים למועצה
רצים למועצה
חשד: סייע לקשישה ותקף אותה פיזית ומינית
נעצר חשוד בעבירות פדופיליה
אושרה למתן תוקף תוכנית שער העיר בבת ים
מימין: איתי פנקס ארד - חבר מועצת העיר תל אביב, דני לביא, רון חולדאי, אבי גרובר ואוהד חיזקי - מנכל האגודה למען הלהטב.
מתכוננים למצעד הגאווה ברמת השרון