הוד השרון

5 סיבות לפנות לייעוץ זוגי

זוגות רבים מוצאים את עצמם בשלב מסוים בחייהם מתלבטים מה לעשות בתקופה של משבר זוגי. ההמלצה הרלוונטית ביותר בסיטואציה שכזו היא לפנות לייעוץ זוגי אשר יוכל להציל את הזוגיות ולהביאה למקום טוב יותר ולשביעות רצון של שני בני הזוג. ישנן מספר סיבות שמביאות בני זוג אל הטיפול הזוגי וכעת נמנה בפניכם חמש סיבות נפוצות.

אתר לוקאל 15/07/2018
pixabay

 

 

 

בגידה במערכת היחסים או חשד לבגידה

זוגות שנמצאים במערכת יחסים מונוגמית מוצאים את עצמם לא פעם כשהם חושדים כי הייתה או מתקיימת בגידה בקשר. הבגידה הינה בדרך כלל מעשה רומנטי או מיני שהתרחש אצל אחד או שני בני הזוג. לעיתים הבגידה היא מעשה וודאי שקרה וגרם למערכת היחסים להתערער, אך ישנם גם מקרים בהם הבגידה היא בגדר החשד בלבד ודבר זה אינו מאפשר לבני הזוג להתנהל כרגיל ובשלווה משותפת. בשל חוסר הסכמה, חשדות, חששות וערעור המערכת, נהוג לפנות לייעוץ זוגי מקצועי.

שחיקה, שגרה ועייפות זוגית

זוגות רבים מרגישים כי לאחר מספר שנות זוגיות, גם אם הם אינם נשואים, ישנה שחיקה בזוגיות. שחיקה זו נובעת בדרך כלל מהשגרה והיום-יום אשר מביאים לתקשורת קלוקלת, וויכוחים וריבים, ריחוק ועוד. לעיתים נדמה כי זו בעיה שולית אך למעשה ישנן לא מעט מערכות יחסים שהסתיימו בשל כך. לכן, זו אחת הסיבות הנפוצות שבגינה זוגות מגיעים לייעוץ זוגי ומבקשים סיוע.

בעיות במשפחה / עם הילדים

סיבה נפוצה נוספת שמביאה זוגות אל היועץ הזוגי היא קשיים שהם חווים עם בני המשפחה, לעיתים עם המשפחה המורחבת אך לרוב עם הילדים. כאשר זוג הופך למשפחה ומצטרף תינוק אל הבית עשויים להופיע קשיים שונים. גם בהמשך השנים, כשהילדים גדלים יש לא מעט סיבוכים וזוגות רבים מחפשים אחר פתרון שיחזיר את היציבות אל הבית.

ייעוץ זוגי ומיני

אצל מרבית האנשים יחסי מין הם חלק בלתי נפרד ממערכת היחסים וישנם מקרים בהם המיניות מתערערת ובני הזוג מעידים כי זה חסר להם ושהם לא מצליחים להחזיר את "האש" אל הזוגיות. למעשה, זו אחת הסיבות הנפוצות ביותר שבגינה זוגות מגיעים לטיפול ולכן נהוג לשלב בייעוץ הזוגי גם טיפול מיני שנועד לעזור ולסייע לבני הזוג.

בעיות כלכליות

המצב הכלכלי בהחלט יכול לערער מערכות יחסים זוגיות. בשל בעיות כלכליות זוגות רבים מוצאים את עצמם רבים, כועסים ומתרחקים זה מזו. על מנת להציל את הנישואים הם מגיעים ליועץ זוגי ומחפשים אחר פתרון שיכול להחזיר אותם למסלול בו הם מרגישים טוב זה עם זו.

ייעוץ זוגי להצלת היחסים – מתי כדאי לפנות לייעוץ זוגי?

אכן קיימות מספר סיבות נפוצות יותר שבגללן זוגות מגיעים לטיפול אך אין ספק כי לכל זוג יש בעיות שונות. רצוי לפנות ליועץ זוגי אם הנכם מרגישים כי אתם לא מצליחים לפתור לבד את הבעיות ביניכם. בטרם מחליטים להיפרד או להתרגש, רצוי לפנות לייעוץ זוגי.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרויקט מגורים חדש במרכז כפס
פרויקט מגורים חדש במרכז כפ"ס
"הגברת האכיפה כנגד הכנסת סחורה מזויפת לרצועת עזה ואיו"ש"
שלט חוצות הוצת בהרצליה
שלט חוצות הוצת בהרצליה
מעיין-כלו לוין. ליד הספרייה בגינה הציבורית
"זו לא שכונת פאר, זו לא שכונה של עוני"
עבודות שירות לתוקף פקח עירוני
רמי ויניב ושני ילדיהם
"אין סיבה שיפלו אותנו"
פ"ת אומרת לא לאלימות כלפי נשים
חשד לחצבת בהסעה לגן ברחובות