הוד השרון

פרסום ראשון: סוף שבוע של אלימות בקרב צעירים

שתי תקריות אלימות חמורות אירעו בסוף השבוע שעבר בהוד השרון. באחת מהן נעצרו שני קטינים מכפר סבא ומהוד השרון בחשד כי תקפו קטין כבן 12. במקרה אחר, הואשם צעיר מכפר סבא בגין תקיפת שני צעירים בפארק בהוד השרון

מיכאל פרוסמושקין 19/07/2018
פרסום ראשון: סופ
סופ"ש של אלימות (תמונה להמחשה iclipart)

החופש הגדול כבר כאן ונראה כי אירועי האלימות בקרב צעירים הולכים ומתרבים. כך למשל, בלילה אחד  בסוף שבוע שעבר, כמעט במקביל, אירעו שני אירועי אלימות חמורים בהוד השרון. אירועים שבהם היו מעורבים קטינים וצעירים מכפר סבא ומהוד השרון. התוצאה: פצועים ועצורים.

 על פי כתב האישום שהוגש נגד צעיר, בן 25, מכפר סבא, בלילה בין שישי לשבת, סמוך לחצות, ישבו בפארק "יד לבנים" שני צעירים מהוד השרון, כשלפתע פנה אליהם הנאשם, מבלי שיש ביניהם היכרות קודמת, והחל להקניט ולגדף אותם. באותן נסיבות, לאחר שאחד מהם גידף את הנאשם בתגובה לדבריו, איים הנאשם על אותו צעיר, כשאמר להם שיכה אותם ויזמין משטרה.  לאחר מכן, כך על פי כתב האישום, הכה הנאשם את אחד הצעירים בפניו במכות אגרוף וכתוצאה מכך נפל הצעיר על הקרקע, אך הנאשם לא הפסיק ובעט בו בראשו ובבטנו.

בשלב זה, כשניסה הצעיר השני להפריד בין השניים, הכה גם אותו הנאשם במכת אגרוף בפניו. מיד לאחר מכן, כפי שעולה מכתב האישום, נטל הנאשם לידיו שקית, ובה בקבוק אלכוהול, השייכת לקורבנות. אחד מהם ניסה להשיב אותה לרשותו, אך אז הכה בתגובה הנאשם את הצעיר במכות אגרוף בפניו. לאחר מכן, כפי שטוענת התביעה, הנאשם ניפץ. את בקבוק האלכוהול, נטל לידיו שבר זכוכית ואיים באמצעותו. 

כתוצאה מהאלימות מצדו של הנאשם, נגרמו לאחד מהצעירים חבלות של ממש בדמות חתך מדמם בראשו, שריטות, אדמומיות ונפיחות בפניו. כמו כן, לחברו נגרמה חבלה של ממש בדמות שטף דם ונפיחות בעין. נוכח פציעתם, השניים נזקקו לטיפול בבית חולים "מאיר" בכפר סבא.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה נגד הנאשם יחד עם כתב האישום עולה כי הוא מוכר למשטרה מעבירות רכוש ואלימות, ואף תלוי ועומד נגדו מאסר על תנאי.

עם הגשת כתב האישום, מעצרו הוארך עד להחלטה אחרת ולבקשת סנגורו עו"ד גיא עין צבי נשלח הנאשם לקבלת חוות דעת פסיכיאטרית נוכח הרקע שלו.

בתוך כך, בלילה בין שישי לשבת אירעה תקרית אלימה נוספת באזור מגדיאל בעיר. שני קטינים, כבני 14,  מכפר ומהוד השרון חשודים כי תקפו בעזרת אגרופן קטין אחר, כבן 12 בלבד, ופצעו אותו בראשו. כתוצאה מכך הוא נזקק לטיפול בבית חולים.

שני הקטינים החשודים נעצרו והובאו לחקירה בתחנת המשטרה. שם לטענת המשטרה, הקטין מכפר סבא הודה במיוחס לו ואף מסר שמות של אחרים שבכוונת המשטרה לחקור. מנגד, הקטין מהוד השרון הכחיש את המיוחס לו. לגבי הרקע לאירוע התקבלו דיווחים סותרים. חלק דיברו על קטטה ספונטנית שפרצה, ואחרים דיברו על סכסוך קודם בין הקורבן לאחד החשודים.

יש לציין כי שני הקטינים החשודים נחשדו לפני מספר שבועות, יחד עם אחרים, כי בסיום מסיבת סיום יצאו למסע הרס וגרמו נזק ליותר מעשרה כלי רכב בהוד השרון. בסיום חקירתם אז הם שוחררו בתנאים מגבילים ובין היתר בהרחקה זה מזה. כעת, נוכח מעצרם בתיק האלימות, הם חשודים גם בהפרת התנאים המגבילים.

"מדובר בבני נוער שמטילים אימה במקום מגוריהם בהוד השרון", ציין גורם משטרתי בהתייחסו לשני החשודים. "יש ילדים שמפחדים לצאת לפארקים כדי לא להיתקל בהם". בכל הנוגע לתקרית עצמה אמרו במשטרה: "מדובר באלימות קשה מאוד, שרק בנס לא הסתיימה בתוצאות קשות יותר".

במוצאי שבת משטרת כפר סבא ביקשה מבית משפט השלום בראשון לציון להאריך את מעצרם של שני הקטינים בארבעה ימים. בתום הדיון בעניינם בית המשפט נענה לבקשת סנגוריהם של השניים, עורכי הדין יזהר קונפורטי ורן שטרצר, והורה על שחרורם למעצר בית עד 17 ביולי. חרף חומרת האירוע והרקע של החשודים,  המשטרה לא ערערה על החלטת השחרור. 

 

 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תמי גרוסמן , ממגישות העתירה
תושבי הרצליה נגד בינוי אינטנסיבי בתקופת הבחירות
החור בצינור של המפעל, שדרכו דלפו חומרים אל הקרקע ומשם אל הים.
המשרד להגנת הסביבה ומשטרת ישראל בשת"פ
נתפס משלוח אלמוגים לא חוקי לבעל חנות בצפון
נתפס משלוח אלמוגים לא חוקי
ברשות הכינרת ממשיכים לקוות
אורית ליבוביץ מנהלת אגף החינוך
מזמן היה צריך להידלק זרקור אזהרה"
3 סיטואציות להזמין מנעולן רכב
עטיפות ואריזות למוצרי העסק
עטיפות ואריזות למוצרי העסק