הוד השרון

"החלטתי לבדוק את חוקיות מדידות הארנונה"

בעקבות המדידות החדשות שמבצעת העיריית הוד השרון טוען המועמד לראשות העירייה, יואב רוזן, כי תושבים רבים קיבלו דרישות תשלום שגבוהות במאות שקלים מהחיובים שחויבו עד כה במשך שנים

זאב שרגא 19/07/2018
רוזן. בדיקה יסודית (צילום: איתמר יצחק לוי)

המועמד לראשות עיריית הוד השרון, ד״ר יואב רוזן, התחייב כי תוך זמן קצר יסיים את בדיקת חוקיות המדידות והעלאת הארנונה. "תושבים רבים נחשפו לאחרונה לעובדה כי העירייה מבצעת מדידות של שטחי דירות, בתים ועסקים ומשנה ובעיקר מגדילה את תשלומי הארנונה בהתאם למידות החדשות המתקבלות במדידה", אמר רוזן, "אמנם ביצוע המדידה והעדכון הם דרישה של משרד הפנים, אך הבעיה היא שיטת הביצוע וההנחיות למדידה. מספיק שהעירייה משנה שיטת מדידה ואז באופן מפתיע ביותר, שטח הדירה גדל. יתרה מזו, אם המודד נתקל במצב שבו בעל הדירה לא נימצא, המודד "מעריך" את גודל הדירה ואז שטח הדירה גדל באחוזים ניכרים".

 ממטה הבחירות של רוזן נמסר כי, "תושבים רבים קיבלו לאחרונה דרישות תשלום מהעירייה שגבוהות במאות שקלים מהחיובים שחויבו עד כה במשך שנים. מספר תושבים פנו למועמד לראשות העירייה, ד"ר יואב רוזן, בבקשה שיבדוק ויטפל בעניינם".

 "בימים אלה אני אוסף את מירב המידע והבעיות בהם נתקלו תושבים ומעביר אותם לבדיקה יסודית של מומחים לעניין, ע"מ לגבש דרך פעולה כדי למנוע גביית כספים בלתי חוקית ובלתי הגיונית, לכאורה", אומר רוזן, "לא יכול להיות ששטח דירה "גדל" בעשרות מטרים כך מעצמו. אין דבר כזה ולא אתן שתושבים ישלמו תוספת סתם כך".

 רוזן התחייב כי תוך זמן קצר יסיים את בדיקת חוקיות המדידות והעלאת הארנונה ואם יש דברים לא תקינים, יפנה לבית המשפט לעצור המדידות ולהחזיר כספים.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "העירייה פועלת בהתאם לדין ולהנחיות משרד הפנים. פרויקט המדידות מתקדם באופן יעיל ונכון וכל השגה המוגשת מתבררת בהתאם לדין ואף בפני וועדת הערר לארנונה הפועלת באופן עצמאי ובלתי תלוי. בהזדמנות זו אנו מזכירים כי לכל תושב זכות להגיש השגה באשר למדידות. את ההשגה יש להגיש בכתב למנהל הארנונה בתוך 90 יום מקבלת הודעת השומה המעודכנת. פרטים מלאים על אופן הגשת ההשגה ניתן למצוא באתר העירייה. אנו מבקשים להימנע ממצבים בהם תושבים פונים לפוליטיקאים במקום להגיש השגתם בהתאם לקבוע בחוק ובכך עשויים להחמיץ את המועדים האפשריים לתיקון". 


 

 

 

 

 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פיקניק עודפי מזון
פיקניק עודפי מזון
 הורחק מפאב וניסה לרצות את המאבטח
הורחק מפאב וניסה לרצוח את המאבטח
בית ספר חדש יוקם בעפולה
פסי אור לפני מעברי חצייה
חדש בכ"ס - פסי אור לפני מעברי חצייה
דני דירבאין וחבריו לפרס
מצטיין חברתי ב"כנפיים של קרמבו"
סטטיק ובן אל תבורי
חופשת סקי עם סטטיק ובן אל
מדוע דרושה התערבות עו"ד כדי שהעירייה תטפל בפניות?
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה