הוד השרון

הסכם קריב גוטרמן: גוטרמן מספר 2, בינתיים

ל"לוקאל" הגיע ההסכם שנחתם בין המועמדת לראשות העירייה יפעת קריב לבין חברת המועצה אביבה גוטרמן. על פי ההסכם, במידה והרשימה תנצח בבחירות, גוטרמן תקבל את תפקיד סגן ראש העירייה בשכר וממלאת מקום ראש העירייה. אולם, ייתכן כי חיבור נוסף עם מועמדים אחרים, עלול להזיז אותה ממקומה ולחלוק בתפקיד הסגנית

זאב שרגא 19/07/2018
הסכם קריב גוטרמן: גוטרמן מספר 2, בינתיים
קריב וגוטרמן. שיתוף פעולה (צילום: פוטו דינו)

לפני כחודשיים הודיעה המועמדת לראשות עיריית הוד השרון, חברת המועצה אביבה גוטרמן, על הסרת מועמדותה והצטרפותה למועמדת לראשות העירייה יפעת קריב. גוטרמן קיבלה את מספר 2 ברשימתה של קריב ושיתוף הפעולה שלהן יצא לדרך מתוך הבנה כי קיימת אפשרות עתידית לפיה יצטרף מועמד או מועמדת נוספים לרשימה וגוטרמן תיאלץ לוותר על מקומה.

 השבוע הגיע לידינו ההסכם שנחתם בין השתיים, אודות שיתוף הפעולה ושבו בין היתר נכתב: "הצדדים מסכימים כי מטרת שיתוף הפעולה ביניהן הוא ליצור שינוי של מאזן הכוחות במערכת הבחירות, במסגרתו יאוחדו שתי הרשימות שבראשותן, ואף רשימות נוספות במידת האפשר, וישתפו פעולה במסגרת רשימה אחת, כל זאת על מנת להגדיל באופן משמעותי ביותר את סיכוייה של יפעת להיבחר לראשות העיר ואת סיכוייה של הרשימה המאוחדת להכניס מספר חברי מועצה רב ככל האפשר. יצוין כי מטרתה המוצהרת של הרשימה המאוחדת הינה לקבל לפחות 35% מהקולות לחברי מועצת העיר, דהיינו שהרשימה תכניס מינימום של 6 חברי מועצה".

 גוטרמן מספר שתיים, בינתיים

 "אביבה תוביל את תחום החינוך במסע הבחירות, לרבות באמצעות חוגי בית, הצגת התוכנית לציבור וכל דבר ועניין", נכתב בהסכם, "לאחר הבחירות אביבה תהא אחראית לנושא החינוך, התרבות והספורט או השירות לתושב – לפי בחירתה, בכפוף להוראות כל דין, ולשם כך תחזיק בתיק הרלוונטי במועצת העיר".

 על פי ההסכם, גוטרמן הוצבה במקום השני ובמידה והרשימה תנצח בבחירות תקבל את תפקיד סגן ראש העירייה בשכר וכממלאת מקום ראש העירייה, אולם ייתכן כי חיבור נוסף עם מועמדים אחרים, עלול להזיז אותה ממקומה ולחלוק בתפקיד הסגנית.

  "על מנת לעמוד במטרות שיתוף הפעולה ובהסכמה משותפת, ניתן לצרף לרשימה מועמד נוסף, אשר יקבל את המקום השני ואביבה תהיה במקום השלישי ו\או יחלוק את הסגנות בשכר עם אביבה, כאשר אביבה תכהן לפחות במשך שנה מחציתה הראשונה של הקדנציה. מוסכם כי הסכמתה של אביבה ניתנת מראש באחד מהמקרים הבאים: הרשימה שהוביל המועמד בבחירות הקודמות למועצת העיר קיבלה יותר מנדטים מאשר הרשימה שהובילה אביבה, המועמד הינו דמות ציבורית, בעל רקורד מוכח בעשייה ציבורית ואשר התמודדותה במסגרת הרשימה המאוחדת תביא להגדלה משמעותית של התמיכה ברשימה."

 

   zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חבר המועצה עו"ד נוה גור יודיע ביום א' על פרישתו מהפוליטיקה המקומית
צלילי השקט
המחאה ברחבי הארץ: עשרות עצורים ופצועים
 תקף בליין במועדון ולא ירצה מאסר
תקף בליין במועדון ולא ירצה מאסר
מהפכת רשת שבילי האופניים בי-ם
מהפכת רשת שבילי האופניים בי-ם
"אסור לחכות לקורבן הבא"
מועדון 'שרונית' יורחב
מנהל ביס ברנר: יורי קד
חמישה מנהלי בתי ספר חדשים בהרצליה