הוד השרון

נוף לפחי האשפה

תושבי מתחם אביב במגדיאל הופתעו לגלות כי מצבורי פחי האשפה של מתחם גני הילדים החדש נבנו בדיוק מול הכניסה לבנייני המגורים ברחוב הסתיו. העירייה: מדובר במיכל פסולת נסתר, המוטמן מתחת לפני הקרקע

זאב שרגא 19/07/2018
מתחם פחי האשפה ברחוב הסתיו (צילום: זאב שרגא)

בחודשים האחרונים דיווחנו רבות אודות מחאתם של תושבי מתחם אביב במגדיאל, עקב בנייתו של מתחם גני ילדים חדש על חלק ניכר משטחה של הגינה הציבורית היחידה בשכונה. השבוע הופתעו תושבי רחוב הסתיו במתחם, כשגילו כי מצבורי פחי האשפה במתחם הגנים הגדול, נבנו בדיוק מול הכניסות לשני בנייני המגורים, הסתיו 9 והסתיו 11.

 במכתב שתלו הדיירים המוחים בלובי הבניין נכתב כי, "פחי האשפה של גני הילדים מוקמו מול מרפסות בתינו והמשמעות היא מטרד של ריחות ובמקום שנוף ביתנו יהיה חזות ירוקה קיבלנו חזות אפורה ופחי אשפה שהם יהיו הנוף מהמרפסות. בעלי הנכסים בבניין אשר חושבים שאנו הפכנו לפח האשפה של עיריית הוד השרון, בכל המובנים כולל הריסת שכונתנו שהייתה שקטה ונעימה בעבר, אנא התקשרו לעירייה ומחו על כך בתוקף."

 "הצחנה של פחי האשפה תעלה אל המרפסות שלנו באופן קבוע", אומרת אחת הדיירות, "השכנים פונים כל הזמן לעירייה כדי שלא יהיה מאוחר מדי ואף אחד לא מתייחס. אנחנו מרגישים שמי שתכנן את הגנים האלה לא באמת ראה את השטח ולא מודע לצרכים של התושבים כאן. איך מצפים שמשאית זבל גדול תעמוד באמצע רחוב חד סטרי כדי לבצע את הפעולה שלה, מבלי להפריע לתנועה? הלא כבר עכשיו אנחנו עדים לעומסים הכבדים, משית זבל ועשרות רכבים של הורים נוספים רק יתקעו את התנועה עוד יותר".

התושבים טוענים לכאורה, כי על העירייה היה לבצע חשיבה עמוקה ולהקים את מתחמי פחי האשפה על ציר הנשיאים ולא ברחוב הסתיו, כאמור רחוב חד סטרי עמוס לעייפה. 

 מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "במסגרת תכנון גני הילדים נערכה העירייה מראש להצבת פח טמון קרקע. מדובר במיכל פסולת נסתר, המוטמן מתחת לפני הקרקע, תוך בידוד מרבי מן הסביבה. המערכת כוללת גם התקן בטיחות- מעקה בטיחות שעולה באופן אוטומטי בעת הריקון, ומונע את פיזור האשפה או נפילתה במרחב הציבורי. עוד כולל טמון הקרקע גם מנגנון ניקוי למניעת מפגעים ומעל לפני השטח ניתן לראות רק יחידת קליטת אשפה מעוצבת כרהיט רחוב ומתחת לפני הקרקע, טמון מיכל האיסוף. פח טמון קרקע מאפשר להפוך את המדרכה, המהווה מרחב ציבורי שנועד להולכי רגל, לפנויה מפחי אשפה".

 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מבצע ניקיון ארצי
מבצע ניקיון ארצי
בניין העירייה הישן יקרא ע"ש שולמית אלוני
ועדת הקהילות בישיבתה הראשונה
קידום העשייה הקהילתית בהרצליה
מתכוננים לחנוכה
דיון בנושא חניון האוטובוסים במליאת וועדת המשנה לתכנון ובניה
הרצליה מוקירה את האזרחים הוותיקים בעיר
הקיץ של אביב
עוגת תפוחים