הוד השרון

גאווה בהוד השרון

ביום שישי ה-27 ביולי יתקיים בהוד השרון אירוע הגאווה. לרגל האירוע פנינו למועמדים לראשות העירייה בשאלה האם הם מתכוונים להגיע לאירוע?

זאב שרגא 19/07/2018
גאווה בהוד השרון
שרי ירושלמי. ביקשה את תמיכת המועמדים (צילום: פרטי)

הפעילה החברתית וחברת הקהילה הלהטב"ית בהוד השרון, שרי ירושלמי, טוענת כי הקהילה לא מקבלת את המקום הראוי לה בחיי העיר ומבקשת את תמיכתם של המועמדים לראשות העירייה, בהפצת אירוע הגאווה שיתקיים בעיר בסוף השבוע הבא. כזכור, ירושלמי הביאה לקיומן של החגיגות לראשונה בשנה שעברה, כאשר התעקשה מול גורמי העירייה האחראים, כי גם לתושבי העיר מגיעים אירועי גאווה כנהוג בערים רבות בארץ. בשנה שעברה התקיימו החגיגות בפארק יד לבנים ואילו השנה כאמור הן מתוכננות בפארק ארבע העונות, ביום ו' 27.7, בשעה 17:30.

ירושלמי, המתמודדת למועצת העיר ברשימתו של המועמד לראשות העירייה עו"ד נוה גור, פרסמה בסוך השבוע שעבר פוסטים נוקבים בגין החשיפה שקיבל האירוע בקרב הציבור וקראה למועמדים לראשות העירייה לתמוך בקהילה בכלל ובקיומו של האירוע, בפרט. "הלילה היה לי לילה לבן", כתבה ירושלמי בדף הפייסבוק שלה, "כמעט 24 שעות אחרי שפרסמתי את הפוסט על פרסום אירוע הגאווה בהוד השרון, ודממה. אני רואה את המצב שלנו במדינה, נשים ואנשים נטולי זכויות, לא יכולים להיות הורים, אמהות מנושלות ממעמדן כאמהות לאחר אימוץ, חוקים גזעניים כבר בדרך לחקיקה שתתיר גזענות בשם הדת והאמונה, כאילו אנחנו מצורעים, כאילו יש צורך לבודד אותנו מהחברה ולא לאפשר לנו להתרבות. גם בהוד השרון אנחנו מצורעים, אף אחד מהמועמדים לא הרים את הכפפה והציע עזרה קונקרטית ויותר, אף אחד לא הביע תמיכה בקהילה בפוסט מסודר בעמוד הרשמי שלו בעניין. נראה שכולם מפחדים לאבד קולות", הוסיפה ירושלמי, "כאילו החושך שולט בעיר ואוי ואבוי אם יעיזו להגיד בקול משהו שיעצבן מישהו. אני עצובה, נבוכה ובעיקר מסרבת לקבל את המצב. תעלו פוסטים, תגידו שאתם לא כאלה, תגידו שאתם מאמינים בזכויות שוות לכולם, שאתם רוצים הוד השרון טובה יותר, שאתם רוצים עתיד טוב יותר לילדים שלכם. רוצים הוד השרון חופשית? תגידו משהו".

עו"ד גור פרסם מיד פוסט משלו בנושא וכתב כי, "אני גאה בשרי ירושלמי ובכל אותם רבים שלא מוותרים, נלחמים על זכויותיהם שלהם ושל רבים אחרים. אני אעשה, כל מה שאפשר יהיה לעשות - כדי לעזור לאירוע הזה להתקיים ברמה גבוהה. אנחנו נעזור לפרסם אותו, בכל דרך אפשרית - כדי שידעו שיש מקום לכולם פה בעיר הזו: לדתיים ולחילוניים. לעשירים ולחסרים. לילדים רגילים ולכאלה מיוחדים. לכולם. ומי שעוסק בחישובים, אם לאפשר לאירוע כזה להתקיים או לא - הוא איננו מנהיג. כי מי שמנהיג מטבעו - כך אני מאמין - צריך לעסוק ברוב המוחלט של זמנו בכל, חוץ מאשר בעצמו".

המועמד לראשות העירייה, אמיר כוכבי, פרסם גם הוא פוסט תמיכה באירוע: "פניתי אתמול לבעלי התפקידים הרלבנטיים בעירייה וביקשתי מהם פירוט של התוכנית השיווקית לאירוע שאמור להתקיים בשישי עוד שבועיים. אפרסם כשאקבל אותה. בינתיים פניתי לחברות וחברים מהקהילה כדי שנבחן ביחד דרכי פעולה מול עירייה שמנסה להחביא אותם.".

המועמד לראשות העירייה, נדב דואני, הגיב בעצמו לפוסט של ירושלמי ואמר: "אירוע חשוב שמהותו שוויון אמיתי בין כולם. כמו בשנה שעברה, גם השנה אגיע להיות אתכם".

  מי יגיע לאירוע, ומי לא?

כאמור, עו"ד גור, כוכבי ודואני יגיעו לאירוע חגיגות הגאווה, אולם ביקשנו לקבל את עמדתם הרשמית של המועמדים האחרים לראשות העירייה ולבדוק מי מהם מתכוון להגיע לאירוע ולתמוך בחברי הקהילה הלהט"בית, ומי לא?

  המועמדת לראשות העירייה, עו"ד כנרת כהן: "כעיר שמתגאה במעורבות הקהילתית שלה, הוד השרון חייבת להוביל את הסולידריות עם מגוון האוכלוסיות והסקטורים המרכיבים אותה - והדבר נכון גם לגבי חברי הקהילה הלהט”בית. כראשת עיר אפעל לחיזוק השותפות בין הקהילה לעירייה. מעבר לכך, אני מתכוונת להשתתף בחגיגת הסובלנות והאהבה שמקיימת הקהילה בעיר, ולקדם את החשיפה אליו בכל הכלים שברשותי".

 המועמדת לראשות העירייה, יפעת קריב: "הוד השרון צריכה לאפשר לכל תושבי העיר והקהילות לבטא עצמן ולהיות חלק מהתמהיל החברתי העירוני. אני משתדלת להגיע לכל האירועים החברתיים והקהילתיים שמתקיימים בעיר וכך אעשה גם הפעם".

 המועמד לראשות העירייה, ד״ר יואב רוזן, הודיע כי ישתתף באירוע ואמר: "מאז ומתמיד דגלתי בשוויון לכל אדם באשר הוא אדם ללא הבדלי גזע דת ומין. זכותו של כל אדם לחיות את חייו בכבוד. כשאבחר לראשות העיר, אדאג לעגן זכיות אלה בחוקי העזר העירוניים״.

ממטה המועמד לראשות העירייה, יגאל הררי נמסר בתגובה: "עוצמתה של עיר נבנית מפסיפס האנשים שבה. איש באמונתו יחיה. יגאל הררי מתכוון להגיע לבמה המרכזית וללחוץ ידיים לתושבי הוד השרון." כמו כן, הררי ביקש לפרסם את תמונתו בכתבה

 המועמד לראשות העירייה עו"ד משה חנוכה סירב להגיב לכתבה.

 


   zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תדליקו את האור
התחדשות כפויה או הזדמנות כפולה?
התחדשות כפויה או הזדמנות כפולה?
צוות השקיפות של עיריית חדרה
פרס השקיפות הוענק לעיריית חדרה
תערוכת תנועת מכחול בהרצליה
תערוכת "תנועת מכחול" בהרצליה
אלפי מבקרים בפסטיבל דרום אדום
אלפי מבקרים בפסטיבל דרום אדום
תלמידי אמית כפר בתיה
הישג ברובוטיקה לתלמידי אמי"ת כפר בתיה
עתיד מבטיח
מזמן היה צריך להידלק זרקור אזהרה"