הוד השרון

הילדים הגיעו לגן, העובדות לא

הורים בגן רוזמרין בהוד השרון הופתעו לגלות כי אין בגן אנשי צוות שיוכלו לקבל את הילדים בבוקרו של יום

זאב שרגא 19/07/2018
הילדים הגיעו לגן, העובדות לא
הילדים הגיעו, העובדות לא (תמונה להמחשה iclipart)

החברה לקידום החינוך והתרבות בהוד השרון, האמונה על הפעלת גני הילדים והצהרונים בעיר מפעילה עם פתיחת חופשת הקיץ כ-70 קייטנות ברחבי העיר, בהצלחה יש לומר, אולם למערכת "לוקאל" הגיעו מספר תלונות של הורים אודות כוח האדם המועסק במספר גנים, היעדרותו מהעבודה ואיכותו הפדגוגית אל מול הילדים.

 הורים בגן הילדים רוזמרין במתחם 1200 דיווחו על מחסור בכוח האדם בגן, זאת לאחר שהגיעו בבוקרו של יום עם הילדים וגילו כי צוות הגן לא הגיע ועתיד לאחר. "לפתע הגיע ילד בן 15 וסיפר שהגיע ל'עבודת הקיץ שלו', מספרת אחת האמהות. "לצערי, חרף היותנו בטוחים שהילדים ממשיכים עם אותם צוותי צהרון שליוו אותם כל השנה, הביאו כוח אדם שאינו תואם את הנדרש".

הורים בגן פומלית סיפרו גם הם כי ביום חמישי (5.7) וביום א' (8.7) התעורר מחסור בכוח אדם בגן, מה שהביא למצב של 30 ילדים תחת השגחתן של 2 נשות צוות, זאת נוכח העובדה כי אחת הגננות הודיעה כי תצא לחופשה עד יום ב', ולא נמצאה לה מחליפה לכאורה.

עוד מספרים ההורים כי באחד הגנים מתנהלות נשות הצוות בקשיחות יתרה אל מול הילדים, בין השאר תוך החלת כללים נוקשים כמו ישיבה זקופה, תוך איסור להניח יד על שולחן האוכל בעת הארוחה. "ילד שמדבר בשעת הארוחה מקבל עונש לעמוד בצד", אמרה אחת האמהות. לדבריה, נוכח התלונות שהעלו בנושא אל מול החברה הגיע לגן ביום חמישי האחרון מנכ"ל החברה בעצמו, שניסה לדובב את ילדי הגן כדי שיספרו על הבעיות לכאורה, פעולה שלדבריהם יש לעשות אך ורק על ידי איש מקצוע בעל הכשרה פדגוגית.

מהחברה לקידום החינוך והתרבות נמסר כי, "קייטנות קיץ מהאגדות בגני הילדים נפתחו השנה בהצלחה גדולה בכ-70 גנים ברחבי העיר. השנה, נהנים ילדי הקייטנות מפעילות עשירה הכוללת בין היתר 4 חוגים בשבוע, ארוחת בוקר וצהריים ותכנית פדגוגית ייחודית בה לומדים בכל יום אגדה חדשה, עוברים בעקבותיה יום פעילות ומכינים יצירות והכל תוך חיסכון כספי משמעותי להורים הנהנים ממחירים מפוקחים, מהזולים במדינה. הבעיות הנקודתיות המתוארות עלו בימים הראשונים להפעלת הקייטנות וטופלו באופן מיידי. אנו נחשפים מידי יום בשבועות האחרונים לשביעות הרצון הגבוהה של ההורים מתכני הפעילות, מאיכות המזון והצוותים החינוכיים".

 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
וילות במרכז הארץ
המשטרה תפסה 28 ליטר של "סם האונס"
(מימין) רקטור האוניברסיטה פרופ מש, גילה אלמגור, נשיא האוניברסיטה פרופ רובין
אוניברסיטת חיפה העניקה תואר ד"ר לשם כבוד לשחקנית גילה אלמגור
רמי בר לב. להסתיר מבנים בהליך שיפוץ
להסתיר מבנים בתהליך שיפוץ
שני גברים חוסלו בדרום ת"א
החולדות כבר כאן
מאסר בפועל לגבר שהצית אש וגרם לנזק
מאסר בפועל לגבר שהצית אש וגרם לנזק
חיים חדשים