הוד השרון

אלמונים פיזרו שקיות של רעל עכברים

אלמונים פיזרו שקיות של רעל עכברים בשיחים ברחוב ז'בוטינסקי בהוד השרון. תושב העיר, גיא ינאי: "הגיע הזמן למצות את הדין עם מי שמבצע עבירות מסוג זה"

קרן שלהבת 25/07/2018
אלמונים פיזרו שקיות של רעל עכברים
השקית עם רעל עכברים (צילום: פרטי)

ביום ראשון השבוע ניצל כלבו של תושב הוד השרון גיא ינאי ממוות לאחר שנחשף לרעל עכברים שפוזר בשיחים ברחוב ז'בוטינסקי.

 "אשתי טיילה עם הכלב שלנו ברחוב ז'בוטינסקי סמוך לכיכר פארק 4 עונות", מספר גיא. "הכלב רחרח משהו בשיחים והיא שלפה אותו משם. להפתעתה, היא גילתה שקיות של רעל עכברים מוטלות בין השיחים. אם הכלב שלי היה אוכל את אחת השקיות הוא לא היה בחיים עכשיו".

גיא, שלא הסתפק בכך שכלבו ניצל, שב למקום והחל לאסוף את שאר השקיות, שלדבריו, היו פזורות לאורך השיחים במקטע של 15 מטרים. "הבנתי שלא מדובר ברעל שהעירייה פיזרה כי אחרת היו מודיעים על כך. הבנתי שמישהו זרק את השקיות בזדון, ככל הנראה, לפגוע בחתולים. לא הייתי בטוח מה מכילות השקיות. לאחר שאספתי אותן זרקתי אותן למקום בטוח וחיפשתי בגוגל מה מכילות השקיות. התברר שזה רעל עכברים מסוכן שגורם לדימומים פנימיים ולאי קרישות דם ואף למוות. באותו הרגע הבנתי שהכלב שלי ניצל בזכות ערנותה של אשתי והחלטתי להזהיר אחרים. העליתי פוסט בפורום אביב כי רציתי שבעלי כלבים אחרים יהיו מודעים לסכנה".

פנית לעירייה בנושא?

 "לא פניתי לאף גורם, שבתי למקום והמשכתי לחפש עוד שקיות, מצאתי עוד כמה ואספתי אותן. היו הרבה תגובות לפוסט וראיתי שמישהו אכן פנה לעירייה ושהם שלחו מטעמם צוות שיבדוק את מה שקרה שם. לא ראיתי שיש שם מצלמות וכרגע אני לא יודע מה יהיה ניתן לעשות בנושא. לדעתי כדי שמצב כזה לא ישנה צריך לגרום לתהודה בכל דרך כדי שמי שעושה את המעשים האלו יבין שזה דבר פלילי. מבחינתי הכלב שלי הוא כמו ילד. אני מצפה שבעירייה ימנו נאמני ניקיון מעבר לגננים שיפקחו על התופעה הזו, שיתקינו מצלמות באזורים של גינות ובתים. זו לא הפעם הראשונה שזה קורה והגיע הזמן למצות את הדין עם מי שמבצע עברות מסוג זה".  

 


 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
עיריית מגדל העמק חנכה את מתחם "ילדודס"
רמי בר לב. להסתיר מבנים בהליך שיפוץ
להסתיר מבנים בתהליך שיפוץ
המכבסה במפעל מע"ש בסכנת סגירה
הנצחת פועלו של הנדבן יצחק אוכברג
הנצחת פועלו של הנדבן יצחק אוכברג
שבילי הנגשה בחוף הדרומי
מתכוננים למרוץ
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
עמותת מחיים לחיים
קמחא דפסחא ברעננה