הוד השרון

על ראש הכרמל

אם לא יקרו התפתחויות של הרגע האחרון כרמל בוכמן ימשיך לעונה נוספת במכבי הוד השרון. כרמל מספר על החיבור למועדון מהשרון, מה הוא מצפה מהעונה הקרובה ונותן מבט על העיסוק הנוסף שלו

זאב גולדשמיט 25/07/2018
כרמל בוכמן. אופטימי לעונה הקרובה (צילום: זאב גולדשמיט)

קבוצת הכדורסל מכבי הוד השרון מתחילה להכין את העונה הבאה, והשחקן הראשון עליו הודיעו שימשיך הוא הפרוורד, כרמל בוכמן (27), הגבוהה מבין השחקנים בקבוצה ואולי בליגה כולה. בוכמן, המתנשא לגובה 2.04 מ', מימש את האופציה שהייתה לו, ואחרי חצי עונה לא מוצלחת בקריית גת שבמהלכה העדיף לחזור בעונה שעברה להוד השרון, הוא הבין שמקום טוב לא עוזבים.  

בוכמן הוא שחקן נשמה, מהסוג שהמאמן יכול לסמוך עליו. נתוני העונה שעברה מלמדים על בוכמן, שממוצע הריבאונדים שלו עומד על 5.8 למשחק, ממוצע יעילות 8.7, ממוצע קליעות 4.8 , ואסיסטים 1.5.                                                                

בהוד השרון מודעים לכך שלבוכמן יש סעיף שיחרור עד תחילת אוגוסט למקרה שיקבל הצעה מליגת העל, כך שהכל עוד יכול לקרות. עם זאת, במהלך השיחה בוכמן לא סיפר על מגעים עם קבוצות מליגת העל, ואפשר שהוא בונה על עונה נוספת בליגה הלאומית.                                 

בצעירותו בוכמן נחשב לכישרון גדול. היה מטובי השחקנים בנבחרת הנוער, וכיוון שבצבא הוגדר כעילוי, יצא לשנה אחת למכללות בארה"ב. כשחזר, הקריירה שלו לא התפתחה כפי שציפה. הוא שיחק אמנם בליגת העל בבני הרצליה, ראשל"צ והפועל חולון, אבל באף אחד מהמועדונים לא היה שחקן הרכב. הוא שיחק בליגה הלאומית בהפועל מגידו, גליל עליון, קריית גת והוד השרון.

כרמל, מה החיבור הטוב בינך למכבי הוד השרון?

"במיוחד היחס הנהדר של המאמן וההנהלה, אם זה חנן, אורי, ספי ומנחם. בהוד השרון הרגשתי כמו בבית, ואמרתי שבית לא עוזבים"

שנה לפני כן עזבת לקריית גת?

"חשבתי להתקדם לליגת העל, ולקריית גת היו שאיפות לעלות, אז חשבתי שדרכה אוכל להגיע לליגת העל. אבל לאט לאט הבנתי שהייתה שם בעיה רצינית של כסף, וגם לקח זמן עד שנוצר חיבור ביני לבין המאמן, אז בחרתי לחזור להוד השרון".

מדוע הקריירה שלך לא התפתחה לרמות הגבוהות?

"לפעמים בשל חוסר חיבור עם מאמנים. לקח לי זמן להגיע לממדים של שחקן חזק וגדול בעיקר ברמה הפיזית. מכל מקום למדתי, והיום אני מרגיש יותר בשל".

מכל הקבוצות ששיחקת, היכן הכי נהנית?

"בהוד השרון ובהפועל חולון".

מה השאיפות שלך ושל מכבי הוד השרון מהעונה הקרובה?

"עוד לא ברור איזו קבוצה יבנו. יש לנו מאמן חדש שהוא טוב מאוד. חוץ ממני החתימו את הקלעי אופק מלכה. אני מאוד אופטימי לגבי העונה הזאת, ומאמין שתהיה לנו עונה טובה, אחרי מאבקי התחתית הקשים בעונה שעברה".

כבר שלחתם זר פרחים להפועל עפולה, שזכותם נשארתם בלאומית?

"ניתן להם זר פרחים במשחק נגדם העונה. אין ספק שלאורך העונה סבלנו מחוסר מזל, ובמחזור האחרון נהנינו מהרבה מזל. הודינו להפועל עפולה, שנלחמו נגד היריבה שלנו נגד הירידה, הפועל חיפה".                                                     

כרמל בוכמן הוא טבעוני מזה 6 שנים. לטענתו, זה מגיע מאהבה לבעלי חיים. "לא יכולתי להתעלם מהסבל שעוברים בעלי חיים בדרך לצלחת, אז בחרתי להפסיק לאכול בשר", סיפר בוכמן, "לטבעונים יש תחליפים להכל, האוכל ממש טעים, לא צריך לעשות מזה סיפור". בנוסף להיותו כדורסלן, בוכמן מטפל בטראומות וחרדות של אנשים בשיטתNLP     . מדובר בטראומות פיזית, נפשיות.

כרמל, איך הגעת לזה?

"במשך השנים חיפשתי תשובות איך אני מתקדם ומה עוצר אותי בקריירה. אחרי שנה שנעזרתי במישהי מהתחום, החלטתי ללמוד את המקצוע בעצמי. היום זו העבודה השנייה שלי, אחרי הכדורסל".

איך אתה מסתדר עם הגובה שלך מחוץ  למגרש?

 "כשהייתי נער התביישתי בגובה, מתשומת הלב והמבטים שלך אנשים, אבל היום אני נהנה מזה".                                     

ועוד ממכבי הוד השרון, אחרי שהחתימה את הקלעי אופק מלכה, השבוע חתם במועדון הרכז הצעיר, יונתן רבינוביץ, שכרטיס השחקן שלו שייך להפועל ת"א. בעונה שעברה שיחק בהשאלה בהפועל כפר סבא.

 

 


 

עוד בהוד השרון
קרן שלהבת 10/12/2019
זאב גולדשמיט 05/12/2019
זאב גולדשמיט 26/11/2019
זאב גולדשמיט 19/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 13/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
גילו בגרות
בתואר הראשון קיבלתי את כל הכלים התאורטיים האפשריים
"בתואר הראשון קיבלתי את כל הכלים התאורטיים האפשריים"
מתכוננים לאזרחות
מתכוננים לאזרחות
הכל נשאר במשפחה
PAULANER Oktoberfest Bier Festival
פרויקט בת מצווה מיוחד בקיבוץ כפר מנחם
אלה בקהילה
טעימת יין מקצועית
יקב ועשיית יין אֻמָּנוּת או אָמָּנוּת
המאבק בנושא הקיר האקוסטי