הוד השרון

ילקוט לכל ילד

זו השנה הרביעית שמעיין צדוק, פעילה חברתית מהוד השרון, מקיימת פרויקט לאיסוף ילקוטים וציוד לילדים שיד משפחתם אינה משגת

קרן שלהבת 31/07/2018
ילקוט לכל ילד
מעיין צדוק. מקווה לאסוף מספיק תיקים (צילום: קרן שלהבת)

מאות ילדים בהוד השרון מחפשים בימים אלה את תיק חלומותיהם, קונים יחד עם הורים ציוד לבית הספר ומתכוננים בשמחה לקראת תחילת שנת הלימודים. הבעיה היא שלא כל המשפחות יכולות לעמוד בהוצאות הכרוכות בקניית הציוד שנדרש. מעיין צדוק, פעילה חברתית בהוד השרון, נרתמת מידי שנה לסייע לאותם ילדים והורים כדי שכל ילד וילד בעיר יוכל לחזור לשנת הלימודים בחיוך.

מעיין: "זו שנה רביעית שאני מקיימת את הפרויקט איסוף וחלוקת תיקים וציוד לבית הספר כאן בהוד השרון. אשמח להמשך שיתוף פעולה מצד תושבי העיר וחניות כדי שגם השנה אף ילד לא יהיה עצוב בתחילת השנה.

"התחלתי את הפרויקט לפני 4 שנים מתוך רצון לעשות משהו למען הקהילה.

ישנן משפחות שיש להן יותר מילד אחד או שניים וזה קשה לעמוד בכל ההוצאות שכרוכות בקניית ציוד, ספרים ואביזרים לתחילת שנת הלימודים. כל שנה אני יוצרת קשר עם התושבים ולשמחתי ההיענות מדהימה. אני מקווה שגם השנה אצליח לגייס תרומות כמו בכל שנה".

מספר המשפחות שפונות אלייך גדל משנה לשנה?

"בהחלט. בשנה שעברה נתרמו 70 תיקים והשנה נראה לי שנעבור את המספר הזה. המשפחות פונות אליי בתחילת החופש הגדול ושואלות אם יש לי תיקים. כל הזמן פונים אליי. מכירים אותי גם מעמותות וארגונים שאני מתנדבת בהם. אנשים יודעים שהתיקים שהם תורמים הולכים באמת למי שצריך".

את פונה גם לבעלי חנויות שיתרמו?

"אני לא פונה לבעלי חנויות בעצמי אבל הם מגיעים אליי. בשנה שעברה היו כמה חנויות שתרמו לנו תיקים חדשים, כולל קלמר וערכות לבית ספר. הרוב זה מפה לאוזן, אבל יש גם פרסום בפייסבוק בקבוצת המאמות שמאוד עוזר".

לכמה תיקים את זקוקה השנה?

"השנה ההיענות כבר בעיצומה. ברגע שראו שאני מחפשת תיקים פנו אליי אנשים, כשאת חלק כבר חילקתי. השנה אני זקוקה 80 תיקים ובנוסף לכך לציוד. אשמח לתרומות של תיקים וציוד במצב טוב כדי שמי שמקבל את התרומות ייהנה מהם".

איזה מקרה ריגש אותך במיוחד?

"יש כמה סיפורים מקסימים של ילדים שקבלו את  הילקוטים. חלקם רוצים דמות מסוימת וכשהם מקבלים את התיק שהם רוצים רואים על פניהם עד כמה שהם  מאושרים".

כיצד ניתן לתרום?

"אפשר לתרום גם בעילום שם. להגיע לבניין  בו אני גרה ברחוב ישורון 26 ולהשאיר את תיקים והציוד בחניה הראשונה. מי שרוצה יכול גם להתקשר אליי. אני רוצה להודות לכל התורמים שמגיעים אליי ושותפים למצווה הזו".

 לתרומות ניתן לפנות למעיין בטל: 0507773222

 

 


 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
עמותת ביה"ס "תמר" עתרה נ' העירייה
מה עם הרבע האחרון?
עבודות בצומת רעננה
השחיינים הצעירים של הוד השרון
השחיינים הצעירים
רימון וחומרי חבלה נמצאו בפח אשפה
רעננה קיפוח
חשוד בפריצה לקיוסק נתפס בתום מרדף
חצה את הגבול לסוריה באמצעות רחפן וחבר לדעא"ש