הוד השרון

"אין זה ראוי לקדם תוכניות מהפכניות בתקופת בחירות"

המועמדת לראשות מועצת דרום השרון, אושרת גני גונן, פנתה לזאב ביילסקי יו"ר מטה הדיור הלאומי, בדרישה לעצור את כל התוכניות באזור דרום השרון בתקופת הבחירות

מירי בלומנפלד 01/08/2018
אושרת גני גונן. להקפיא את התוכניות (צילום: רמי זרנגר)

בעקבות תוכניות הסיפוח של השטחים החקלאיים של יישובי דרום השרון, פנתה המועמדת לראשות מועצת דרום השרון, אושרת גני גונן, לזאב ביילסקי יו"ר מטה הדיור הלאומי, בדרישה לעצור את כל התוכניות באזור דרום השרון בתקופת בחירות.

 לדבריה, אין זה ראוי כי גורמי הממשלה יקדמו בתקופה זו תוכניות מהפכניות, בניגוד מוחלט לדעתם של התושבים ושל נבחרי הציבור כיום ואלה שיבחרו בעוד שלושה חודשים.

"לאחרונה נודע לנו שמקודמת תמ"א 48/1  שעתידה להכפיל את אוכלוסיית הוד השרון ולספח שטחים מישובי המועצה: גני עם, ירקונה, עדנים וכפר מל"ל", כתבה גני גונן לבילסקי. "רוב ישובי המועצה שלנו נתונים תחת איומי הותמ"ל ועדת הגבולות, ממגשימים בדרום ועד צור נתן בצפון, נראה כי יד מכוונת שמה לה ליעד לחסל את ההתיישבות החקלאית והכפרית שלנו. כל זה מתרחש בשעה שלכל ברור כיום כי אם חלילה יתממשו אף מקצת מהתוכניות הללו, איזור השרון ומזרח גוש דן יהפוך לפקק אחד ענק שיהרוס את חייהם של מאות אלפי תושבים. אני יכולה להעיד כי הערים סביבנו טרם מימשו את  הפוטנציאל המצוי בשטחן לצורך צמיחה פנימית וגידול: פינוי בינוי, בנייה רוויה יותר, ניצול שטחים בלתי מנוצלים ועוד.לנוכח הנאמר לעיל, מבקשת כי תנחה להקפיא לאלתר את כל התוכניות עד לבחירת הנבחרים הלגיטימיים של הציבור ועד לדיון כולל אצלך".

 לספח את כל שבעת המושבים

מי שמוביל את רעיון הסיפוח הוא המועמד לראשות עיריית הוד השרון, יגאל הררי, שלמרות ההפגנה נגדו מול מטה הבחירות שלו בשבוע שעבר ממשיך לקדם את ההצעה. בסוף שבוע שעבר הוא שיגר מכתב לראשי ועדי הישובים ירקונה, גני עם, עדנים, כפר מל"ל, רמות השבים, נווה ירק ואלישמע שבו הוא מדגיש כי, "אני מתחייב כי לאחר היבחרי לראשות עיריית הוד השרון, אפעל לצירוף כל שבעת היישובים ששטחם צמוד ואף שזור בשטח המוניציפאלי של עיריית הוד השרון".

 יחד עם זאת הררי מדגיש כי  בכוונתו לשמור על האופי הכפרי של היישובים. "שטחים פתוחים ישמרו ככל שניתן על אופיים...איחוד בין הרשויות יאפשר פיתוח תשתיות הכרחי ושימוש מושכל בשטחים הפתוחים לטובת כולם".

 


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
העבודה וכולנו עם גינזבורג
"העבודה" ו"כולנו" עם גינזבורג
נציגות חוף אשקלון בשנת שירות בטוסון
עדן זיו. אלופת ישראל לגילאי 16 בקפיצה במוט
אלופה בקפיצה במוט
בוחרים את אנשי החינוך של השנה
פתחה עם ניצחון
ענבל ליבר  , אני רואה המון תעצומות נפש
"דווקא במצבי משבר הבסיס הרוחני שלנו לא נשבר"
איכות החיים שלנו נפגעה
"איכות החיים שלנו נפגעה"
מלון חדש יוקם בירושלים