הוד השרון

אושרה העסקת סייעות הבוקר גם בצהרונים

בהמשך להצעה לסדר של חברי המועצה עו"ד משה חנוכה וסגן ראש העירייה, חיים שאבי, אושרה ההחלטה על ידי חברי המועצה

זאב שרגא 01/08/2018
משה חנוכה. הניצחון של הילדים (צילום: אסף פרידמן)

ביום רביעי שעבר התכנסה ישיבת מועצה בהוד השרון ודנה בין השאר בהצעתם של חבר המועצה עו"ד משה חנוכה וסגן ראש העירייה, חיים שאבי, בנושא העסקתן של הסייעות בגני הילדים. "הרקע להחלטה הוא שבחמש השנים האחרונות, בהן מפעילה החברה לקידום החינוך והתרבות את צהרוני גני הילדים, עובדות רבות בצהרונים הן למעשה סייעות בוקר בגני הילדים, עובדות עירייה, הממשיכות את יום העבודה ומועסקות גם על ידי החברה לקידום החינוך. במצב זה, נהנים הילדים וההורים מביטחון מוגבר ומאשת צוות המלווה את הילדים מתחילת היום ועד סופו", הסביר חנוכה, "בחודש יולי 2017, ולאור הנחיות משרד הפנים בנושא, החליטה הנהלת העירייה שלא לאפשר את המשך העסקתן של עובדות אלה. בהתאם להסדר שהוסכם, על הסייעות לסיים את עבודתן בחברה בחודש יולי 2018 לאור העובדה כי נוכחותן של עובדות אלה קריטית בחשיבותה ביצירת רצף חינוכי בגני הילדים, ולאור הרצון שלא להביא לפגיעה משמעותית בעובדות מסורות ומקצועיות, מתבקשת מועצת העיר לאשר לעובדות אלה עבודה נוספת במסגרת צהרוני גני הילדים". 

"מתוך המחויבות לילדי העיר ולקיום רצף חינוכי תקין, מאשרת מועצת העיר לסייעות הבוקר בגני הילדים עבודה נוספת במסגרת צהרוני גני הילדים המופעלים ע"י החברה לקידום החינוך והתרבות. המועצה מנחה את הנהלת העירייה למצוא את הנתיב להמשך העסקתן של העובדות", לשון ההצעה.

 סייעות גני הילדים הגיעו בעצמן לישיבה ונכחו שעות ארוכות בקהל, כדי לשמוע את עמדות חברי המועצה בנושא המשפיע ישירות על פרנסתן ואילו חבר המועצה חנוכה אמר, "אי אפשר לתאר במילים את התרומה של העובדות האלה לילדים, להורים ולכל המערכת. עובדות מסורות, מחויבות, מוערכות, שמלוות את הילד מבוקר ועד הצהריים- וזה כלכך כלכך חשוב. זה מאפשר לילדים סדר יום תקין יוצר ומוצלח יותר ואני עוד לא נכנס בכלל לזה שמדובר פה בפגיעה, כך ממש, בעובדות האלה ובפרנסה שלהן. לקראת שנה הבאה הדרישה לצהרונים גדלה ואנו צפויים לפתוח 75 צהרונים. זה חסר תקדים והעובדות האלה הן נדבך חשוב בתוך הדבר הזה. אני מצפה ממועצת העיר להצביע קודם כל בעד הילדים, והוריהם, וכן- גם בעד העובדות שנותנות את הנשמה לילדים שלנו".

 "הניצחון בקבלת ההצעה הוא של ילדי הוד השרון שימשיכו ליהנות מצוותי חינוך איכותיים ורצף חינוכי בגני הילדים", אמר חנוכה לאחר ההצבעה, "אני שמח שחבריי למועצה הותירו את השיקול הפוליטי בצד והצביעו בעד ההצעה- פה אחד".

 

 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מנהיגי הקהילה הנוצרית בישראל
״פטריות קונים רק בסופר"
ישונה תוואי הרכבת הקלה בראשלצ
ישונה תוואי הרכבת הקלה בראשל"צ
שריפה גדולה בבניין בת"א
יש קואליציה
"אני בוחרת לוותר מפאת האחריות הציבורית"
מבת ים לאתיופיה
משדרגים את אגם דימונה