הוד השרון

הלוואה עסקית

5 דברים שחשוב לדעת לפני שלוקחים הלוואה עסקית פעילותו השוטפת של עסק מחייבת נזילות כספית שתאפשר עמידה בהוצאות ומימון הפעילות השוטפת. מאחר ועסקים שונים עומדים בפני מצוקה תזרימית (על אף שהם יכולים להיות גם רווחיים), עסקים רבים פונים לאפשרויות מימון כמו הלוואות. בפני עסקים עומדות מגוון אפשרויות לקבלת הלוואה ממספר רב של גופים פיננסים, ביניהם גופים בנקאים וחוץ בנקאים וכן הסתייעות בקרנות כמו הקרן בערבות המדינה.

אתר לוקאל 01/08/2018
pixabay

לפני שתיגשו לגייס הלוואה חדשה עבור העסק שלכם, כדאי לבדוק את הנושאים הבאים:

מטרת ההלוואה- למשל, הון חוזר, הקמת עסק חדש או השקעה בעסק קיים. תכנון ואפיון צורכי ההלוואה יוכלו לסייע בבחירת מקור והיקף ההלוואה המתאימים ביותר. כך למשל, בהקשר של הלוואות לצרכי השקעה והתרחבות עסקית מציעה הקרן בערבות המדינה הלוואות בתנאים מוטבים כמו גרייס וריבית נמוכה.

הגוף המלווה- במידה ובחרתם לקחת הלוואה בנקאית, מומלץ לעשות זאת דרך הבנק בו יש לכם כבר חשבון קיים. בנק שמכיר אתכם כלקוחות טובים והוא בעל מחלקה עסקית, ישמח לשמר את הקשר עמכם ולהעניק תנאי הלוואה מיטביים. כמו כן, בנק אחד אשר מרכז את כלל הפעילות הכלכלית שלכם יסייע בקבלת תמונה מלאה בנוגע לניהול הכספי. כמו כן, במידה ומטרת ההלוואה עומדת בדרישות, יתכן וכדאי לשקול אפשרות של גיוס הלוואה לעסק דרך הקרן להלוואות בערבות המדינה, בתנאים מוטבים, על בסיס הגשת בקשה מפורטת הכוללת תכנית עסקית.

גובה ההחזר- יש לשקול היטב מה יכולת ההחזר של העסק. עסק ללא יכולת החזר הולמת רק יעמיק את הבור התזרימי עקב אי יכולת לעמוד בהחזרי קרן ההלוואה. מומלץ להיוועץ ביועץ פיננסי ו/או לבנות תכנית עסקית אשר תשקף את תחזית הפעילות העסקית, בעזרתה ניתן יהיה לענות על שאלת גובה ההחזר המתאים ביותר.

מספר החזרים- ככלל, ככל שמספר ההחזרים גדול יותר כך ההלוואה יקרה יותר. מומלץ להפחית את מספר ההחזרים, תוך התחשבות בגובה ההחזר בו ניתן לעמוד לאורך כל תקופת ההלוואה. ישנן הלוואות המאפשרות מספר החזרים משתנה, ובמידה וצפויות הוצאות המשתנות באופן משמעותי יתכן וכדאי לשקול אפשרות זו בחוזה ההלוואה.

הטיפ החשוב ביותר, אל תמהרו לגייס הלוואה מבלי לבצע השוואה וסקר שוק מעמיק קודם לכן. משא ומתן יכול להפחית משמעותית את הריבית, את הערבויות הנדרשות ולאפשר תנאי החזר נוחים. במקרים רבים ההשקעה ביעוץ מקצועי בתחום משתלמת לאור תנאי ההלוואה המשופרים שתניב.

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
"יצרו קמפיין על הדתה שלא קיימת"
אישום: תקף ידידה בשנתה והכה את חברותיה כשניסו לסייע
אישום: תקף ידידה בשנתה והכה את חברותיה כשניסו לסייע
פרופ משה פיליפ
פורמולה ייחודית יכולה לשפר ולהאיץ גדילה בקרב מתבגרים?
אכיפה נגד מכירת אלכוהול לקטינים
גל צרויה. הצטרף לרמת השרון
הפועל "ניר" רמת השרון תחל את אימוניה
גרעין הנח"ל חוזר למגדל העמק
מכוון הכי גבוה
מכוון הכי גבוה
בעל מכון לשטיפת רכבים ותחנת דלק פיראטית נחשד בעבירות מעמ
עבירות מע"מ מתוך חצר הבית