הוד השרון

שלב השאלה הזהה

מה עמדתם של המועמדים לראשות העירייה בנושא הקמתו של בית הכנסת של קהילת יונתן, בית הכנסת הרפורמי הראשון בהוד השרון

זאב שרגא 02/08/2018
 שלב השאלה הזהה
פעילות בקהילת יונתן צילום: ארכיון מערכת

לקראת הבחירות המתקרבות אלינו בצעדי ענק נציג למועמדים לראשות העירייה, מדי שבוע, שאלה הקשורה לחיי היום יום בעיר הוד השרון ונבקש את עמדתם הברורה בנושא. נבדוק מי החליט, מי מתלבט ומי כלל אינו מעוניין להתייחס, בתקווה שלא יהיו כאלה.

השבוע הבאנו לשולחנם של המועמדים את סוגיית הקמתו של בית הכנסת הרפורמי הראשון בהוד השרון, של קהילת יונתן, בראשותם של הרב מיכאל ושרה בוידן. בהמשך לישיבת המועצה הסוערת שהתקיימה ביום ד' שעבר. שאלנו את המועמדים האם את\ה תומך\ת או מתנגד\ת להקמתו של בית הכנסת הרפורמי הראשון בהוד השרון, במיקומו ברחוב השקמים או במיקום אחר בעיר, ולמה?

 המועמדת לראשות העירייה, יפעת קריב: "החלטה על בניית בית הכנסת הרפורמי נקבעה מזמן, אושרה במועצת העיר ואף הוקצתה קרקע במתחם השקמים. על פי החוק ראש עיר מחויב להחלטת מועצה שהתקבלה כחוק ואני מתכוונת ליישם החלטה חוקית זו. אני מבינה שהמיקום בעייתי מבחינת דיירי הרחוב וישנה בעיה תחבורתית קשה, לרבות בעיית חניה, ועל כן - אם תהיה אפשרות להקצות במידי שטח אחר, אתמוך בכך בהחלט, אבל הכל ייעשה בשיתוף פעולה מלא עם קהילת יונתן".

המועמד לראשות העירייה, יגאל הררי: "באופן עקרוני אני בעד הקמת בית הכנסת, אך מתנגד למיקומו ברח׳ השקמים וזאת עקב מצוקת חניה באזור. אני בעד הקמת בית הכנסת במיקומו החדש - צמוד לספורטן".

המועמד לראשות העירייה, עו"ד נוה גור: "אני רואה חשיבות גדולה בהקמת בית כנסת לקהילה הרפורמית בהוד השרון, ובאופן מיידי, אחרי שנים של סחבת. כשאבחר להיות ראש העיר, אני מתחייב שנבחן החלופה הטובה ביותר עבור הקמת בית כנסת זה. צר לי שבדומה למקרים נוספים, ובמשך שנים של חוסר מנהיגות גם בעניין זה - העירייה גורמת למאבקים פנימיים קשים בין אוכלוסיות שונות בעיר, המפלגים את תושבי העיר שלנו".

המועמדת לראשות העירייה, עו"ד כנרת כהן: "אני תמוכת בהקמתו של בית כנסת רפורמי וציינתי זאת לאורך כל הדרך. יחד עם זאת, הבעיה הקיימת היום הינה לאור הגדלת בית הספר החטיבה והתיכון מ - 24 ל - 36 כיתות מה שמחייב את העיריה למתן שירותים לתלמידים כולל מגרשי ספורט ועוד לטובת הבית ספר. לאור השינוי בעמדת העיריה הבקשה הועברה לדיון במועצה להארכת תוקף ההסכם, הוצעו לקהילה שטחים חלופיים לבית הכנסת. הקהילה סירבה למקומות החלופיים ופנתה לבית המשפט. אני בעד פתרון נכון שיניח את דעת תושבי האזור ואת הקהיה הרפורמית תוך  מניעת סכסוך שכנים".

המועמד לראשות העירייה, נדב דואני: "אנו תומכים בהקמת בית הכנסת הרפורמי הראשון בהוד השרון. לאחר שנים של המתנה וסחבת מיותרת, הגיע הזמן שנפעל ונענה על צרכי קהילת התושבים שממתינה לכך . הוד השרון בהנהגתי תהיה עיר שמקדמת ערכים של שווין, פלורליזם וקבלת האחר. בכוונתי להיות ראש העיר של כל האוכלוסיות המתגוררות בהוד השרון ולהשקיע בכולן".

המועמד לראשות העירייה, אמיר כוכבי: "אני תומך בהקצאת קרקע לקהילת יונתן לטובת הקמת בית כנסת רפורמי, כפי שהוחלט על ידי הנהלת העירייה, מועצת העיר ומשרד הפנים, בהתאם לחוקי המדינה ומתוך אמונה שקרקע ציבורית צריכה לשרת את כלל האוכלוסייה בעיר. עליית הנושא לדיון מחודש בעיתוי הזה היא עדות לסכסכנות ולפלגנות שהיא מנת חלקם של תושבי העיר הוד השרון תחת הנהגתו של חי אדיב, ששנים אחרי שמועצת העיר אישרה את הקצאת הקרקע הוביל העמסת שימושים על הקרקע הציבורית מסביב לבית הכנסת ויצר מרקם עירוני עמוס לעייפה בלב שכונה שקטנה. כדי לתקן את מחדליו, כפי שבית המשפט כבר רמז שהיו בדיון המקדמי בעתירת קהילת יונתן נגד העירייה, אוביל תכנון מחדש של המרחב הציבורי ברחוב השקמים כולל קידום תוכנית להזזת אולם הספורט, התיכון ושימושים נוספים ואעודד יצירת ריאה ירוקה בין השטח הציבורי הבנוי לשכונת המגורים".

מטה הבחירות של המועמד לראשות העירייה, ד"ר יואב רוזן: "המועמד לראשות העיר, ד״ר יואב רוזן, ביחד עם חבר המועצה מ״מ ראש העירייה, יגאל שמעון, הציעו פשרה אותה גיבשו לפני מספר חודשים במועצת העיר. במסגרתה הציעו להקהילה הרפורמית קרקע חלופית זמינה לבנייה מידית ובמקום יותר טוב מהמקום הנוכחי. על פי הפשרה, הקהילה הרפורמית לא תיפגע ואיכות חייהם של תושבי השכונה, בה הוקצתה קרקע למרכז הקהילה, ישמר."

 המועמד לראשות העירייה, עו"ד משה חנוכה: "אני תומך במתן ביטוי אמיתי לפסיפס האנושי המיוחד בעיר שלנו, לכל הקהילות, המגזרים והזרמים ובכללם גם לקהילת יונתן. אני מאמין שאת הקמת בית הכנסת הרפורמי יש לעשות תוך שמירה על המרקם העדין והאיזון הנדרש בין איכות חייהם של תושבי השכונה לבני צורכי הקהילה. כל החלטה צריכה להתקבל מבלי לשסות קבוצה בקבוצה - על הנהגת העיר למצוא את שביל הזהב  שיאפשר הסרת חומות וחסמים ויצור גשר בין הציבורים שחיים יחד בהוד השרון."

 

 

 

זאב שרגא      zeevshraga1978@gmail.com

 


 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: הונה נשים באלפי שקלים
שקוף שזה ונדליזם
20 מיליון שקל למיגון פוריה
20 מלש"ח למיגון "פוריה"
הפועל רעננה החתימה את באסל טאהא
שני ישובים חדשים יוקמו בנגב
שני ישובים חדשים יוקמו בנגב
מוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח
"אדירנה – מופת אדריכלית"
מגלים מעורבות
בראוניז עם גבינת ריקוטה
המתכון שיהפוך לכם את הוולנטיין למתוק יותר