הוד השרון

יוקפאו הליכי הקמת ביה"כ הרפורמי

בישיבת המועצה הסוערת בשבוע שעבר התעוררו חילופי דברים בין חברי הקהילה הרפורמית ובין תושבים המתנגדים להקמתו של בית הכנסת הרפורמי במרכז השכונה. ביום חמישי התקיים דיון ראשון בעתירה שהגישה קהילת יונתן נגד העירייה. השופט ביקש כי לדיון הבא יגיע גם ראש העירייה

זאב שרגא 02/08/2018
חברי קהילת יונתן בבית המשפט (צילום: פרטי)

ביום רביעי שעבר התקיימה בהוד השרון ישיבת מועצה סוערת במיוחד, בה נראו מחזות לא נעימים בלשון המעטה, כאלה שלא זכורים בחיי העיר. מצד אחד חברי הקהילה הרפורמית "קהילת יונתן" הממתינים מזה 15 שנים להקמתו של בית הכנסת הרפורמי הראשון בהוד השרון ומהצד השני – תושבי השכונה במערב העיר, במתחם החינוך המוקם בימים אלה ברחוב השקמים, המסרבים בכל תוקף לאפשר את בנייתו של בית הכנסת, לצדם של שני בתי ספר חדשים ואולם ספורט.

 התושבים טענו לפגיעה קשה באיכות חייהם נוכח הקמתם של מבני הציבור בצפיפות גדולה כל כך ואילו חברי "קהילת יונתן" התרעמו נוכח "הסחבת" של העירייה שנראה כי מנסה להתחמק מהתחייבותה כלפיהם, להקמתו של בית הכנסת. ערב הישיבה הוציא אדריכל העירייה חוות דעת מקצועית הממליצה על העברתו של בית הכנסת לשטח חלופי בדרום העיר, בציר החינוך, מה שגרם לאכזבה רבה בקרב חברי הקהילה אולם השאיר את התושבים המתנגדים, מעודדים.

חבר המועצה והמועמד לראשות העירייה ד"ר יואב רוזן הציג את התוכנית החלופית וציין כי ראשי הקהילה סירבו לקבל את הצעת הפשרה להעברת בית הכנסת למיקומו החדש ואילו שרה בוידן, אשתו של הרב מיכאל בוידן, הדגישה כי הם סירבו להצעה נוכח חוות דעת שנתן לכאורה היועמ"ש לעירייה, לפיה לא ניתן יהיה להתחיל בבנייה בשטח החדש באופן מיידי וכן לא ברור האם העירייה תוכל לשפות את הקהילה על הוצאות התכנון שעומדות על מאות אלפי שקלים.

בזה אחר זה פרסו חברי המועצה את משנתם בנושא, חלקם תומכים בקהילה ומבקשים לאשר את הארכת ההקצאה באופן מיידי ואחרים טוענים כי על הקהילה לקבל את הפשרה ולהתחשב בתושבי השכונה. במשך למעלה משעה סערו הרוחות באולם, אלא מול אלה, צועקים את אשר על לבם ולבסוף אישרה המועצה החלטה ולפיה ההליכים יוקפאו למשך כארבעה חודשים, תוך בחינת האפשרויות מול ראשי הקהילה והתושבים.

נציין כי לפני שלושה חודשים אמורה הייתה לעלות אותה הצעה לאישור אולם ראש העירייה חי אדיב, שראה את עשרות התושבים מחוץ לאולם, הסיר את ההחלטה מסדר היום והבטיח כי ייפגש עם ראשי הקהילה והתושבים כדי לבחון את הדברים אולם אלה וגם אלה עומדים על כי בשלושת החודשים שעברו הפגישה עם ראש העירייה לא התקיימה. חבר המועצה והמועמד לראשות העירייה אמיר כוכבי התייחס לנושא ואף העביר ביקורת על ראש העירייה, שכלל לא הגיע לדיון החשוב. נדגיש, כי בשיחות עם התושבים עולה כי אינם מתנגדים להקמתו של בית הכנסת ובמידה והעירייה תבטל את הקמתו של אחד מבתי הספר, יקבלו את ההחלטה.

בבוקר יום חמישי, יום לאחר הישיבה הסוערת, התקיים דיון בבית המשפט המחוזי בעתירה שהגישה "קהילת יונתן", הקהילה הרפורמית של הוד השרון, נגד העירייה וראש העירייה, חי אדיב. "עניינה של העתירה הנו סחבת קשה, מכוונת ומפלה (15 שנה), שנקטה בה העירייה נגד הקהילה בסוגיית מתן היתר לבניית משכן קבע לקהילה", אמרו ב"קהילת יונתן", "השופט קבע דיון נוסף, אשר בו הוא דרש את נוכחותו של ראש העירייה, מר חי אדיב, והמליץ בתוקף לסגן וממלא מקום ראש העירייה, מר יגאל שמעון, לנקוט צעדים משמעותיים לפתרון הבעיה לפני הכרעת בית המשפט בדיון אשר עתיד להתקיים ב-9 באוגוסט".

 חבר המועצה והמועמד לראשות העירייה עו"ד נוה גור היה נוכח בדיון ואמר: "הדברים שאומר השופט, הם בבואה של הדיון שהתקיים אמש במועצת העיר. והדיון הזה אמש, הוא תמצית כל הכהונה הכושלת מזה 15 שנה: ראש העיר יצטרך להיות פה בדיון הבא. הרושם מקריאת פרוטוקול הדיון של המועצה מיום 21/03/2018 הוא שהסחבת כאן בולטת לפי כל קנה מידה. המילה הבולטת בדיון הייתה די כבר!,  זה קצת מזכיר את ארץ נהדרת. די כבר! תחליטו! אלה המילים שנאמרו כל הזמן בדיון. והרושם הוא, שיש חברי מועצה שעושים הכל כדי לדחות את ההחלטה. מה? ראש העיר רוצה פסק דין ש- 15 שנים הוא ממזמז את הדיון הזה? נוכח העובדה, שהתקיימה רק אתמול ישיבה, של מועצת העירייה, אין מנוס מקיום דיון לגופו של עניין, שיתמקד בבקשת העותרת, להאריך את תקופת פיתוח הקרקע.  הדיון יתקיים ביום 09/08/2018. לדיון יתייצב ראש העירייה אישית."

 

 לצפייה בתיעוד הוידאו של הישיבה, היכנסו לדף הפייסבוק שלנו, "הוד הכפר – לוקאל הוד השרון" https://goo.gl/nZaNAk

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
נושא מכירת הקאנטרי לעירייה יוחזר לבית המשפט
"אני אשבור לך את כל הפרצוף"
אליניב ברדה בדרך להנפקת דרכון פורטוגלי
אליניב ברדה בדרך לדרכון פורטוגלי
התיק עם הכסף הוחזר לבעליו
רעננה מנסה למצוא דרך לפטור מחובת איחוד תאגידים
רעננה רוצה להיות עצמאית
מאות יח"ד צמודות קרקע במגדל העמק
ההילה של הקבוצה
המשרד להגנת הסביבה יבדוק את מפעל בר און
המשרד להגנ"ס יבדוק את מפעל בר און