הוד השרון

המחלקה הצומחת

מחלקת הנוער בכדורגל של הפועל הוד השרון נמצאת בהתקדמות ובעונה הקרובה יהיו בה 13 קבוצות

זאב גולדשמיט 02/08/2018
אסי דומב. מחלקת הנוער בתנופה (צילום: זאב גולדשמיט)

מחלקת הנוער של הפועל הוד השרון כדורגל מסכמת עונה מוצלחת. גולת הכותרת היא כמובן קבוצת הנוער, שבתוך שנתיים עלתה שתי ליגות ברציפות, מהליגה הרביעית (מחוזית) לליגה הלאומית (ליגה שנייה). בעונה שעברה זכתה באליפות הליגה הארצית (דרום) עם 17 ניצחונות, ארבע תוצאות תיקו וחמישה הפסדים. אבל יש עוד הצלחות במחלקה שמתבטאות בהישגים ובהתקדמות שחקנים. למעשה, המחלקה נמצאת בקו עליה מתמיד מאז שאסי דומב מונה למנהל המקצועי של מחלקת הנוער.                            

קבוצת נערים א' המשחקת בליגה השנייה, סיימה במרכז הטבלה (מקום 9); נערים ב' זכתה העונה באליפות המחוז (21 ניצחונות, שני תיקו ושלושה הפסדים) והעפילה לליגה השנייה. נערים ג' סיימו בצמרת הליגה השלישית.                         

במועדון גאים בכך שיותר שחקנים מצטרפים, והמשיכו במגמה של פתיחת קבוצות בילדים. כעת, בכל קבוצת גיל יהיו שתי קבוצות ליגה.  בנוסף, יש שתי קבוצות בכל אחד מגילאי הטרומים, כשבכל קבוצה כזו יש מעל 30 ילדים. בסך הכל הפועל הוד השרון מפעילה 13 קבוצות ליגה, עם כ- 330 שחקנים. מחלקת הנוער כוללת גם בית ספר לכדורגל בהשתתפות כ-500 ילדים מגיל ארבע.                                 

הפעילות הענפה יוצרת מצב, שאין מספיק מגרשים. כל מחלקת הנוער של הפועל הוד השרון מתאמנת ומשחקת על שני מגרשים  בלבד. במועדון מתפללים שאחרי הבחירות לראשות העיר, יהיה מי שידאג למגרש אימונים שלישי. במועדון ממשיכים במסורת של הוצאת ילדי בר מצווה לטורניר מוצלח בברצלונה. מדובר בקבוצת ילדים ב', שיצאה בתחילת החודש עם חששות של ההורים, אבל חזרה הרבה יותר בוגרת.                                                                          

החידוש המעניין של  דומב לקראת העונה החדשה, הכנסת מצלמות למגרש ככלי עזר עבור המאמנים, שיוכלו לנתח מהלכים בפני השחקנים. כמו כן, עומדים להכניס במחלקה תכנת מחשב לצורך ניהול מערכי אימון ומעקב אחרי שחקנים. 

על כל המערך של המחלקה הצעירה בהפועל הוד השרון אחראי המנהל המקצועי, אסי דומב, שמתחיל עונה שלישית. דומב היה שחקן עבר מוערך בליגת העל. בינתיים הוא מדריך בעצמו את קבוצת הנוער, עד שימצא מאמן ראוי, אחרי שהמאמן שהעלה את הקבוצה לליגה הלאומית, יניב לוזון, עזב ועבר לאמן את קבוצת הנוער של הפועל פ"ת.                

דומב: "הייתה לנו עונה מוצלחת מאוד, שכללה הישגים מקצועיים לצד התקדמות של שחקנים. אני תמיד מחפש מקום לשיפור, והמטרה בעונה הבאה תהיה להמשיך להתקדם לפחות כמו בעונה האחרונה. בעונה הבאה יהיו לנו שלוש קבוצות שישחקו בליגה השנייה: נוער, נערים א' ונערים ב', וזה מחייב. קבוצת הנוער תשחק בליגה הלאומית, שהיא ליגה יותר איכותית ומסוקרת שכוללת קבוצות ממועדונים עם מסורת כמו הפועל כפר סבא והפועל פ"ת. זה סוג של מבחן עבורנו כשהמטרה היא לתקוע יתד בליגה".                            

בנוער מנסים כעת לגבש סגל, ושחקנים רבים הביעו עניין בהצטרפות לקבוצה. "יהיה קשה בליגה הלאומית, אבל זה אתגר אפשרי" הוסיף דומב. "יש התעניינות מצד שחקנים שרוצים לבוא אלינו, אבל קשה למצוא שחקנים טובים מבחוץ, כיוון שהמועדונים הגדולים שואבים את השחקנים היותר טובים. גם קבוצות נערים א' ונערים ב' ישחקו בליגה הארצית נגד יריבות חזקות, מה שיחשל את השחקנים".                             

קבוצת הנוער כמו גם קבוצות נערים א' ונערים ב' החלו להתאמן במהלך חודש יולי בעוד יתר קבוצות המחלקה החלו להתאמן השבוע. בקרוב ישופצו חדרי ההלבשה ויותקן מסך וידאו עבור הצגת הנתונים לשחקנים.

גם קבוצת הבוגרים של הפועל הוד השרון נמצאת בתחילת ההכנות. השבוע חתם בקבוצה החלוץ יוני שגיב, שבעונה שעברה שיחק בליגה הלאומית בעירוני נשר. בקבוצה מאוד רצו אותו ועשו הכל כדי לצרפו. חלק מהשחקנים שסגרו בקבוצה עדיין נמצאים בפגרת הקיץ. בשבוע שעבר הקבוצה קיימה משחק אימון ראשון בהרכב חסר מאוד נגד הפועל טירה, בו הפסידה 2:0.

 

 


 

 

עוד בהוד השרון
זאב גולדשמיט 05/12/2019
זאב גולדשמיט 26/11/2019
זאב גולדשמיט 19/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 13/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ממשיכים לקדם את המצוינות בתאטרון בנגב
הכירו את דור העתיד
נתלשו שלטים של סיעת באמונה
נתלשו שלטים של סיעת "באמונה"
ליאון עיואן, יור מועצת הנוער העירונית בכפר סבא
פרס הפעילה המצטיינת
ברוידא , יזכה לביקור ממלכתי
ביקור מפתיע ברעננה
מבואנוס איירס ל"הלל יפה"
הרוג בשריפה בקריות
"הילדים שלנו לא נרדמים עד השעה 12 בלילה כמעט בכל יום"
מי אוהב את השבת?