הוד השרון

'כנפיים של קרמבו'- יועץ מיוחד לאו"ם

האו"ם בחר בתנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו' למעמד מיוחד של יועץ מיוחד לאו"ם. מנכ"לית התנועה: "המעמד הייחודי הבינלאומי, שקיבלה התנועה מהאו"ם, יאפשר לכנפיים של קרמבו להעלות את המודעות לזכותם של צעירים עם מוגבלויות לחיי חברה מלאים ומספקים"

תמי מאור 07/08/2018
'כנפיים של קרמבו'- יועץ מיוחד' לאו
מאי אופיר, ניר ברונשטיין והדס שטנגר באו"ם (צילום כנפיים של קרמבו)

'כנפיים של קרמבו’, תנועת נוער לילדים עם ובלי צרכים מיוחדים, נבחרה על ידי האו"ם כארגון 'יועץ מיוחד’ בשל היותה מובילה עולמית בתחום של שילוב ילדים ונוער עם ובלי צרכים מיוחדים בפעילות חברתית מעצימה. המעמד 'יועץ מיוחד’ לאו”ם (ECOSOC), מעניק לתנועה הכרה יוצאת דופן בחשיבות פועלה, בישראל ובעולם כולו.

'כנפיים של קרמבו', שהוקמה לפני  16 שנים, פיתחה מודל חדשני וייחודי בעולם איך לשלב ילדים עם נכויות מורכבות עם נוער ללא מוגבלויות.

 לתנועה יש כבר 65 סניפים ברחבי הארץ, מאילת ועד קריית שמונה, והיא מפגישה מדי שבוע 6,000 בני נוער פעילים. לתנועה יש סניפים גם בישובים בעלי אוכלוסייה דרוזית, בדואית מוסלמית ונוצרית כשהמכנה המשותף לכל הסניפים הוא קבלה והכלה של כל המגבלות ללא כל שיפוט או הימנעות.

ניר ברונשטיין, יושב ראש הועד המנהל של 'כנפיים של קרמבו': 'אני נרגש מהעובדה שהאו"ם העניק הכרה בינלאומית לפעילות יוצאת הדופן של כנפיים של קרמבו. אני  גאה בצוות הניהולי והמקצועי של התנועה ובעיקר בעיקר באלפי בני הנוער הפעילים שעשייתם החשובה זוכה להכרה בינלאומית". יחד עם זאת, מוסיף יו"ר התנועה, "אני מוטרד מאוד מ 3,000 הילדים ובני הנוער עם צרכים מיוחדים, ובני משפחותיהם שעדיין ממתינים לפתיחת סניפים חדשים של 'כנפיים של קרמבו'. אנחנו נעשה הכול להאיץ את התהליך למרות המכשולים הרבים והאתגרים הכלכליים העומדים בפנינו". 

טליה בז'רנו, מנכ"לית 'כנפיים של קרמבו’ מוסיפה: 'המעמד הייחודי הבינלאומי, שקיבלה התנועה מהאו"ם, יאפשר לכנפיים של קרמבו להעלות את המודעות לזכותם של צעירים עם מוגבלויות בישראל ובכול העולם, לחיי חברה מלאים ומספקים. הכרה זו תאפשר לנו להתרחב ולהפיץ בכל העולם את תפיסת השילוב הייחודית של התנועה ואת החזון שלנו:  'יוצרים יחד מקום ומשמעות לכל אדם‘.

'כנפיים של קרמבו' קולטת ילדים ונוער עם כל סוגי היכולות והמגבלות ומכל דרגות החומרה מגיל 7 עד גיל 22, ב–65 סניפי התנועה ברחבי הארץ. התנועה היא בבואה של החברה הישראלית על כל רבדיה ופעילים בה ילדים ונוער יהודים (חילוניים ודתיים), מוסלמים, נוצרים, בדואים, דרוזים, עולים חדשים ועוד. ב'כנפיים של קרמבו' נפגשים ילדים ונוער עם כל היכולות, מכל הדתות, העדות והתרבויות אלה עם אלה ומוצאים האחד בשני את המסוגל, היכול, המאמין, האפשרי ובעיקר את המשותף. בני הנוער ב'כנפיים של קרמבו' מובילים מהפכה בחברה הישראלית ביחסה לציבור אוכלוסיית הצרכים המיוחדים ומשמעות השילוב, ההכלה והסובלנות ותרומתם לחברה.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
"בואו להשתלב במשרות המובילות במשק"
אלי אלוש, הצליח לאחד את השורות
סולחה בסיעה הדתית המאוחדת ברעננה
רשימת תפוח: 50% נשים בשמינייה הראשונה
רשימת תפו"ח: 50% נשים בשמינייה הראשונה
כפר סבא נגישה
מנגינת הלב
חורשת עמל
תושבי רמה"ש נגד כריתת חורשת העמל
רכבת פגעה בהולכת רגל בעיר רחובות
הולכת רגל נפצעה קשה מפגיעת רכבת בתחנה ברחובות
סנדלי ילדים לקיץ הקרוב
סנדלי ילדים לקיץ הקרוב