הוד השרון

חינוך וקהילה בהוד השרון

הנהגת ההורים היישובית תרמה השבוע סכום של 15.000 שקל לטובת ילדים ומשפחות במצב סוציו אקונומי, נמוך שידם אינם משגת לקנות ציוד וילקוטים, ושורדי השואה חברי "קפה אירופה", הזמינו את מתנדבי ועובדי עמותת קלי"ק ומתנדבי מועדון 'ליונס לב ארי' ו'ויצו', לאירוע הוקרה בבית המתנדב

זאב שרגא 08/08/2018
חינוך וקהילה בהוד השרון
עמית חובב, החובל של הוד השרון (צילום: דובר צה"ל)

הנהגת ההורים תורמת ציוד לבית הספר

הנהגת ההורים היישובית תרמה השבוע סכום של 15.000שקל לטובת ילדים ומשפחות במצב סוציו אקונומי, נמוך שידם אינם משגת לקנות ציוד וילקוטים. המשפחות נבחרו בשיתוף פעולה עם מנהלות ויועצות בתי הספר מכלל בתי הספר היסודיים בעיר ואת הסכום הנכבד תורמת הנהגת ההורים באמצעות תלושים, בהם יוכלו ההורים והילדים לרכוש יחדיו את הילקוטים והציוד. "אנו שמחים על ההזדמנות לסייע להמוני המשפחות ולו במעט, להקל עליהן את הנטל הכלכלי הרב של הוצאות מרובות לקראת שנת הלימודים החדשה", אמרו בהנהגת ההורים".

ציוד לבית הספר (צילום: הנהגת ההורים)

ציוד לבית הספר (צילום: הנהגת ההורים)

חייל השבוע עמית חובב

בשבוע שעבר, הסתיים קורס החובלים היוקרתי של חיל הים, מחזור 137. מהקורסים היוקרתיים בצה"ל המיועדים לקציני הים ומכשיר את מיטב בני ובנות הנוער לעמוד בחזית הלחימה הימית. הכשרת קורס חובלים היא מהארוכות ביותר בצה"ל ומורכבת מ-28 חודשים אינטנסיביים ומאתגרים במיוחד. בתקופה זו מקבלים החניכים ידע נרחב ועוברים הכנה מיטבית לביצוע משימות ימיות מורכבות, שיהוו חלק משגרת היום- יום והחירום שלהם במהלך התפקיד. הצוערים שעברו את הקורס, עתידים לפקד על צוותי לוחמים בכלי השיט השונים בלב הים. תפקידם דורש מיומנות גבוהה ויכולת לשלב בין פיקוד לבין תפעול מערכות טכנולוגיות מתקדמות ומסווגות בזירה ייחודית ומאתגרת.

הקורס כולל בתוכו טירונות ברמת רובאי 03, שלושה חודשים של סדרת ים, הכשרה על סירות, הכרת המבנה שלהן ופיקוד עליהן, תרגול תרחישים מגוונים והפלגות, לימוד חומר עיוני ובמקביל זחילות, טיפוס וריצות למרחק. בשלבים המתקדמים לומדים על כלי השיט- דבורות ודבורים, על המבנה, מערכות נשק, מערכות ניווט, שיט ועוד. במהלך הקורס עושים גם תואר כללי באוניברסיטת חיפה ומשתבצים באחת מן המגמות: שיט, מכונה, אלקטרוניקה וצוללות.

 עם סיום הקורס התמלאנו גאווה מקומית, עת נודע כי מתוך 36 החובלים מכל קצוות הארץ, מסיים את הקורס גם עמית חובב (21) תושב הוד השרון. חובב למד בתיכון הדרים והרחיב את תעודת הבגרות במגמות פיזיקה וביולוגיה. בזמנו הפנוי עסק בכדורגל והתנדב במד"א, אבל כאן לא הסתיימה תרומתו לעיר. יחד עם חבריו הקים חובב עמותה בשם 'נוער מאמי"ן' - נוער מצוין, אוהב, מתנדב, יוזם ונרתם. "הקמתי את העמותה יחד עם אחד החברים הכי טובים שלי, היא נקראת נוער מאמי"ן ומטרתה בקצרה, לעזור לאוכלוסיות חלשות בחברה". כחלק מפעילותם ארגנו מופע התרמה בעיר, בו השתתפו להקת 'התקווה 6' והסטדנאפיסט שלום אסייג, ואת הכסף מהמופע תרמו לעמותת "ילדים שלנו", עבור ילדים חולים מבית החולים בלינסון.

"דבר נוסף שעשינו היה לשפץ בתים של אנשים שנזקקו לכך והיו מעוטי יכולת, כלומר מתחת לקו העוני", אומר חובב, "זה משהו שמאוד הפריע לנו. אינני רוצה לקחת קרדיט על שום דבר ממה שעשינו, זה היה רעיון של החבר הכי טוב שלי, הוא יזם, אני הצטרפתי ומאז אני מרגיש רק סיפוק מטורף".  

לעמית היה ברור שהתרומה שלו לחברה סביבו אינה נעצרת שם, וגם כשחשב לאיזה תפקיד להתגייס בצבא, הוא ידע שעליו לשאוף גבוה מאד. "קיבלתי זימון למיונים של חובלים וצוללות, עשיתי גיבוש ועברתי אותו. מהרגע ששמעתי על הגיבוש אמרתי שאני הולך על זה ושאתן מעצמי הכול. אני חושב שזה הקורס הכי טוב שיש בצבא כיום. האהבה לים זה משהו שהוא מאוד מיוחד עבורי. אתה זוכה להיות מפקד, יש לך צוות לוחמים שלך שאתה אחראי להם מ-א' ועד ת'. התפקיד הזה משלב בתוכו את כל הדברים שאני אוהב ורוצה לעשות. אני חושב שזה מאוד משמעותי לתרום לביטחון מדינת ישראל ולהיות מפקד. המטרה העיקרית של הקורס, היא בסופו של דבר להכשיר אותנו להיות מפקדים על ספינות חיל הים, ולמעשה להפוך אותנו לקציני ים. למדתי שם המון ערכים, שאותם ארצה להעביר לפקודים שלי. האפשרות להעביר את הערכים שאתה מאמין בהם, לחיילים שהם שלך, זו זכות אדירה".

 מוקירים את המתנדבים

שורדי השואה חברי "קפה אירופה", הזמינו את מתנדבי ועובדי עמותת קלי"ק ומתנדבי מועדון 'ליונס לב ארי' ו'ויצו', לאירוע הוקרה בבית המתנדב, לכבוד העשייה הקהילתית שלהם למען הגיל השלישי. האירוע הופק על ידי יפעת ליש וידר, מרכזת קפה אירופה, מזל סבג, מנהלת מרכז סבי, צביה משגב, חברת הנהלת קלי"ק וד"ר לינדה מוסק- מנכ"לית קלי"ק. בין המברכים באירוע המשנה לראש העירייה ומחזיקת תיק הרווחה, עו"ד כנרת כהן,  מנהלת קשרי הקהילה בעיר, אסנת שטוצ'ינר - מנהלת המדור לאוכלוסייה המבוגרת, הדס אפרתי, צביה משגב חברת הנהלת עמותת קלי"ק, ונציגת מועדון ליונס לב ארי, רותי כרוכמיל. מי שנבחרה כעובדת המצטיינת בעמותת קלי"ק לשנת 2018 היא הילדה בשיר כהן מבית יקינטון. המתנדבים המצטיינים במרכזים של קלי"ק הם: במועדון נטעים ומועדון נוה נאמן - יוסי משה; במועדון גיורא- ​אביה דוד; במועדון גולן אתי שמי; במרכז סבי - גרציה כהן; בבית יקינטון - ד"ר חוה פרץ; בקלי"ק לוותיק בבית - דוד בן צבי; במרכז הוד וקפה אירופה - מלכה מיכאלי וללילי פרוינד; בקהילה התומכת תקוה טאקו. האירוע היה מלווה בשירה וריקודים עם הזמר דן חיימוב. "תודות מיוחדות מגיעות לענבר גופר ומאמנט שמלוות את קפה אירופה לאורך כל השנה, ולתורמים של הכיבוד והפרחים- ווילהיים, פיני אבוטבול מרולדין, אהרון מפרחי המושב ועמיר שוהם", אמרה מנכ"לית העמותה, ד"ר לינדה מוסק.

 

אירוע הוקרה למתנדבים (צילום: פרטי)

אירוע הוקרה למתנדבים (צילום: פרטי)

 

אדריכלי ממלכת "קונגולו" זוכים בפרס חביב הקהל

במסגרת פעילות הקיץ של עמותת "חינוך לפסגות", השתתפו חניכי כיתות ה׳ ממרכז המצוינות של העמותה "נייסקול" בהוד השרון, באירוע

"קונגולו" – תערוכת סיום קורס אדריכלות טכנולוגית- סביבתית. באירוע השתתפו חניכי וחניכות כיתות ה ממרכזי העמותה ברחבי הארץ, אשר למדו לאורך השנה קורס אדריכלות במסגרת חוג ליבה בפיתוח חשיבה מתמטית. הקורס נתפר בתוך סיפור מסגרת על אודות ממלכת "קונגולו", הזקוקה לבנייה מחודשת.כאילו הפכו החניכים והחניכות בן לילה לאדריכליה החדשים של הממלכה, עליהם לבנותה כעת מחדש. כל זאת, בהתאם להנחיות קפדניות הנגזרות מתוכן הקורס  - חישוב נפח, קנה מידה, פרופורציה, שטח ועוד, ולפרמטרים טכנולוגיים, סביבתיים, ומתוך הכרות ולמידה על מבנים וארכיטקטורה עולמית. בנוסף, הדגמים בממלכה משלבים היבטים טכנולוגיים לפי בחירתם של החניכים וכן דגש אקולוגי שניכר בדגמים השונים, בין אם דרך החומרים הממוחזרים שבהם נעשה שימוש לבנייה ועד בניית קולטני שמש לגגות הבתים, מתקן להתפלת מים ועוד.

את שיאו של הקורס ציינו באירוע השנתי, בהצגת תערוכה של דגמי הממלכות של המרכזים השונים במכללה האקדמית ת"א-יפו. צוות של שופטים שהורכב ממנכ"לי חברות וצוות העמותה שפטו את הדגמים השונים, שאלו את החניכים שאלות והתייחסו לקריטריונים מקצועיים שונים, המשלבים בתוכם מושגים וחומרים מעולם ההנדסה, האדריכלות, הטכנולוגיה והסביבה תוך התייחסות לעבודת צוות, מקוריות ויצירתיות. החניכים והחניכות התרגשו מאוד להציג את התוצרים המיוחדים שבנו, שמגלמים  בתוכם למידה חווייתית בשילוב חשיבה מחוץ לקופסה ויישום חומרים מקצועיים. באמצעות שיטת הלימוד בקורס האדריכלות הילדים ספגו ויישמו ידע רב של עולמות תוכן משמעותיים לעתידם, הן ברמה התיאורטית והן ברמה המעשית.

 דגם הממלכה של חניכי וחניכות הוד השרון היה השנה בנושא "גן עדן", ושילב אלמנטים מהטבע כגון הר געש, יערות, ועננים וכאמור, הדגם זכה בפרס חביב הקהל.

 

חניכי

חניכי "נייסקול" הוד השרון. זכו בפרס חביב הקהל (צילום: פרטי)

 


 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצועה מיידוי אבנים בכביש 60
שלומי בן עזרי מנכל ארגון הקבלנים באשדוד
ליקויי בנייה בפרויקטים של תמ"א 38 באשדוד
יניב המגניב
שבוע של פעילויות לכל המשפחה באושילנד
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
ההצגה ארבעה אבות תגיע לרעננה
ההצגה "ארבעה אבות" תגיע לרעננה
העישון אסור, בהתאם להחלטת המועצה
תחרות אימונים ברובוטיקה בנושא החלל
תיכון הנדסאים אירח תחרות אימונים ברובוטיקה בנושא החלל
אחד מהשעונים שהוברחו
נחשפה רשת להברחת שעוני יוקרה