הוד השרון

העירייה שכרה משרד עורכי דין חיצוני לייצוגה בתביעה שהגישה קהילת יונתן

היועמ"ש לעירייה הפסיק לייצג את העירייה בתיק והדיון השני יתקיים מחר (חמישי, 9.8.18) לאחר דרישתו של השופט כי ראש העירייה חי אדיב יתייצב בעצמו לדיון

זאב שרגא 08/08/2018
העירייה שכרה משרד עורכי דין חיצוני לייצוגה בתביעה שהגישה קהילת יונתן
חברי "קהילת יונתן" בדיון הראשון בבית המשפט (צילום: פרטי)

מחר (חמישי, 9.8.28) צפוי להתקיים דיון שני בעתירה שהגישה עמותת "קהילת יונתן" נגד עיריית הוד השרון, בה היא דורשת לכבד את ההסכמים שנחתמו מולה ולהאריך את תוקף ההקצאה להקמתו של בית הכנסת הרפורמי הראשון בהוד השרון. כזכור, מזה כ–15 שנים פועלת הקהילה בעיר ועד כה לא מצאה את משכנה הקבוע, זאת לאחר שקרקעות אחרות שהוקצו לה על ידי העירייה, נמצאו לא מתאימות לכאורה, אל מול צרכי התושבים המקומיים. הסוגיה הפעם עוסקת בקרקע שהוקצתה ל"קהילת יונתן" ברחוב השקמים, שם מתנגדים התושבים בתוקף להקמתו של בית הכנסת, לצדם של עוד שני בתי ספר חדשים ואולם ספורט, שנבנים בימים אלה ממש.

לאחר הדיון הראשון בנושא, שהתקיים לפני כשבועיים, פנה חבר המועצה ד"ר יואב רוזן אל ראש העירייה חי אדיב וקרא לו להורות ליועץ המשפטי של העירייה, עורך הדין ירון סולברג, לחדול מטיפול בתיק המתנהל בבית המשפט. "עורך הדין ירון סולברג אינו שומר על ניטראליות בטיפול בסוגיית הקצאת הקרקע לתנועה הרפורמית", כתב רוזן, "הוא הגדיל לעשות בישיבת המועצה, כשהביע דעתו האישית תוך  התערבות פוליטית גסה, עת ניסה להלך אימים על חברי המועצה בניסיון להשפיע על הצבעתם, תוך נטייתו הבוטה לטובת צד אחד בוויכוח המתנהל בין התנועה הרפורמית  לתושבים".

נציין כי עו"ד סולברג אכן הביע עמדתו המשפטית מכורך תפקידו וציין בעבר, לא אחת, כי יתקשה להגן על העירייה במידה ותוגש תביעה נגדה על ידי הקהילה, כפי שאכן קרה. לאחר הדיון הראשון הודיע היועמ"ש לבית המשפט כי לאחר ששקל את הדברים פעם נוספת החליט להעביר את הייצוג לבא כוח אחר מטעם המשיבים, עורכי דין חיצוניים שנשכרו על ידי העירייה.

 במטה הבחירות של רוזן אף ביקרו את השופט, שהודיע בגילוי נאות בפתיחת הדיון כי הוא ורעייתו מכירים את שרה בוידן לפני שנים רבות, אולם אינם מכירים את הרב, מיכאל בוידן. "כבוד השופט פינרלשטיין שנכנס לאולם הדיונים בבית המשפט המחוזי בלוד,  הודיע לנוכחים כי קיימת בינו ובין רעייתו היכרות וחברות טובה במשך למעלה מעשרים שנה עם משפחת בוידן. מראשי התנועה הרפורמית בהוד השרון, שתבעו את העירייה", אמרו במטה רוזן, "השופט המכובד אף הודיע כי למרות ההיכרות, אינו רואה כל צורך לפסול עצמו מלדון בתיק המדובר. היועץ המשפטי המכובד של העירייה, במקום לעמוד על רגליו האחוריות ולעצור מיידית את הדיון המשפטי עד אשר העירייה תדרוש לפסול את השופט מלדון בתיק, החליט 'למלא פיו מים' והחריש וזאת מתוך אינטרס אישי צר ומפאת דעותיו האישיות שהושמעו בישיבת המועצה, לכאורה". 

 "מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "מועצת העיר החליטה בשלב זה להקפיא את הדיון בדבר הארכה נוספת של הסכם הקצאת הקרקע לקהילת יונתן עד לאחר הבחירות על מנת שיוכל להתקיים דיון ענייני בבקשה. הנושא נמצא תלוי ועומד בבית המשפט אשר טרם הכריע לגביו. התבטאויותיו הגסות של מר יואב הן לא יותר מאשר ניסיון לצבור כותרות בתקופת בחירות. המציאות היא שהוא עצמו הצביע, כבר בשנת 2015, בעד הארכת הסכם הקצאת הקרקע עבור קהילת יונתן, במיקומה הנוכחי והוא עצמו הצביע במהלך ישיבת המועצה האחרונה על הצעת הפשרה שהציע היועץ המשפטי לעירייה, לפיה יוקפא הדיון בנושא עד לאחר הבחירות. גם השתלחות חסרת רסן ו/או בסיס בעובדי ציבור לא תשנה עובדות אלו ואין לנו אלא להצר על התבטאויות מכוערות שאין להן מקום בשיח הציבורי."

 


 zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
בטון במקום ירוק?
יקב עמק האלה
יקב עמק האלה מזמין אתכם לחוויה ייחודית של טעמים וניחוחות...
ירון גדות. להגן על העסקים
גם רמת השרון ממתינה להחלטת בג"צ בנושא חוק המרכולים
נעצר חשוד בסדרת התפרצויות לרכבים
מרכז יזמות חדש נחנך בקריית ים
מגדל חדש יוצא לדרך ברמת גן
רכישת פרחים לשבת המלכה
פארק מתקדם למיחזור ולטיפול בפסולת במעלה אדומים