הוד השרון

חוצה את הכביש

לאחר שש עונות במדי הפועל כפר סבא עובר איתן רוטנברג למכבי הוד השרון. איתן מספר מהו עבורו מועדון הפועל כפר סבא, מדוע עבר להוד השרון ולאן הוא שואף להגיע עם קבוצתו החדשה

זאב גולדשמיט 08/08/2018
איתן רוטנברג עם מאמנו לשעבר ברק דמציאן (צילום: באדיבות הפועל כפר סבא)

אין הרבה מקרים ששחקן בית מצטיין שמחליט לעזוב זוכה לפרגון אמיתי מהמועדון אותו עזב. אבל יש יוצאים מן הכלל. כזה הוא הקפטן של הפועל כפר סבא בכדורסל, איתן רוטנברג, שהחליט לעבור לשחק אצל השכנה, מכבי הוד השרון, בשורותיה חתם לעונה הקרובה.                               

"מועדון הכדורסל הפועל כפר סבא רוצה להודות לאיתן רוטנברג על שש עונות נפלאות בקבוצה", נאמר בהודעת המועדון, "איתן שימש כקפטן בשתי העונות האחרונות והיה אחד העוגנים של הקבוצה. המועדון רוצה לאחל לאיתן המון הצלחה בהמשך דרכו במכבי הוד השרון. איתן, תמיד יהיה לך מקום במועדון, והדלת תמיד פתוחה. תודה על הכל".    

רוטנברג נרגש מהמחמאות שהורעפו עליו, ומסביר שהוא בכלל לא תכנן לעזוב. "נפגשתי עם המאמן הוד בן הרצל ועוזרו שחף תור, שהסבירו לי שתקציב הקבוצה יפחת, ואחרי ששמעו אלו הצעות קיבלתי מקבוצות אחרות, היו הוגנים איתי ואמרו שלא יוכלו להציע לי משהו שמתקרב לזה. העונה היו הבדלים משמעותיים בין מה שהוד השרון נתנו לי לבין מה שכפ"ס היו יכולים להציע. לעזוב אחרי שש שנים זה לא דבר של מה בכך, במיוחד כשהיה לי טוב בכפר סבא. זה קשה כמו שאתה עוזב מקום עבודה אחרי הרבה שנים. בגיל 27 הצד הכלכלי היה פקטור חשוב, ועזבתי בלית ברירה".

 איתן, באילו רגשות עזבת את כפר סבא?

"כפר סבא זה בית בשבילי. הייתי שם שש שנים במצטבר, תקופה משמעותית בחיי. הגעתי לשם בגיל 20, ועזבתי אותו אדם בוגר. תמיד הרגשתי המבוגר האחראי, כבר בגיל 23 הייתי הישראלי הכי מבוגר בקבוצה. בכפר סבא הכרתי אנשים עם לב גדול, ולכן העזיבה עבורי, בלי ציניות, מאוד קשה. אני אסיר תודה למועדון הזה על שנתן לי צ'אנס בגיל צעיר, וגם לא פוסל אפשרות שאחזור לכפ"ס בעתיד".

 מה היה הרגע המאושר שלך בהפועל כפר סבא?

 "העלייה לחצי גמר הפלייאוף לפני שנתיים (16/17) כשניצחנו בסדרת רבע הגמר את אליצור קריית אתא. עבור מועדון כמו כפ"ס לעלות לחצי הגמר זה לא אירוע שגרתי, לא משהו שהצבנו במטרות בתחילת העונה. נתנו משחק קבוצתי נהדר".

 מה היה הרגע המאכזב בהפועל כפ"ס?

 "היו לי שלוש שנים של פלייאוף תחתון, וזה איכזב. אבל אם אני מנסה לציין תקופה הכי קשה בהפועל כפר סבא זה השליש הראשון של העונה שעברה, כשהיינו במקום האחרון עם סידרה של הפסדים ובלי ניצחונות. פתיחת עונה קטסטרופלית שבעקבותיה המועדון החליף מאמן".

 היו לך תוכניות לעבור לליגת העל. מה פתאום עברת להוד השרון?

"נכון, רציתי ליגת העל, אבל לא בכוח, ולא בכל מחיר. לנוכח המתאזרחים הרבים בכדורסל נוצר מצב שאין מקומות עבודה לישראלים, כי אם שני שחקנים באותה רמה יבקשו אותו סכום בנטו, המועדון ישלם פחות על המתאזרחים, והרי לך פגיעה קשה בשחקן הישראלי. וכשקיבלתי דרך הסוכן שלי הצעה מפתה מהוד השרון, שזה מועדון לגיטימי בליגה הלאומית וגם נוח לי מבחינת ההגעה, אז חתמתי. יש לי חבר טוב שמשחק בהוד השרון, כרמל בוכמן, כך שזה עזר לי לקבל החלטה, ושמעתי דברים טובים על המועדון שזה בית חם ומנהלים אותו אנשים טובים. אני מאמין שבחרתי במועדון טוב'".

 למעשה, עברת למועדון באותו סדר גודל של כפר סבא?

 "בסדר, אבל איזו קבוצה גדולה יש בליגה הלאומית פרט למכבי חיפה? אי אפשר לדעת בליגה הזאת, כי הוד השרון הגיעה לפני שנתיים לחצי גמר הפלייאוף, כך שאולי נשחזר את ההישג גם העונה".

 מהן המטרות העונה במכבי הוד השרון?

 "להגיע לפלייאוף עליון. אחרי שהעונה תתחיל ונראה מי השחקנים ושאנחנו בדרך למטרה, נציב מטרות גבוהות ספציפיות. אני מאוד מאמין במכבי הוד השרון, שאחרי עונה לא טובה, העונה תהיה לנו עונה מוצלחת. המעבר עושה לי טוב, כי אני צריך להוכיח את עצמי מחדש, ואני מגיע בשיא המוטיבציה. שמעתי שלהוד השרון גם יש אוהדים נאמנים, אני סומך על בוכמן שאיפה שהוא בחר לשחק מוכרח להיות טוב".

רוטנברג הוא פרווורד המתנשא לגובה  1.97. גדל במחלקת הנוער של הפועל גבעתיים, שיחק בכל הנבחרות הצעירות, וב-2008 זכה עם עירוני ט' באליפות בתי הספר. נחשב לשחקן נשמה, חלומו של כל מאמן. כאמור מגיל 20 הוא בהפועל כפר סבא, למעט גיחה של עונה אחת לעפולה.

 

 


 

עוד בהוד השרון
זאב גולדשמיט 05/12/2019
זאב גולדשמיט 26/11/2019
זאב גולדשמיט 19/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 13/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
"עשינו משהו גדול והיסטורי"
ממחזרים ממש פה
ממחזרים ממ"ש פה
שומרת על יציבות
שומרת על יציבות
אילת במקום השמיני בשירותים הדיגיטליים
"הרגשתי שכבשתי יעד"
מצדיעים לנכי צה"ל בראש השנה
רות מיכלין רבקה ואיימי שוורץ מראיינות את לבנת רמון
כתבות צעירות
בת ים מתכוננת לחורף