הוד השרון

נערות לדוגמה

שירה ארדי, סתיו לב ודניאל אנור, תלמידות חטיבת הראשונים, החליטו לנצל את חופשת הקיץ כדי לתרום לקהילה. הן אספו ספרים ומשחקים ומכרו אותם כאשר את ההכנסות בחרו להעניק לעמותת "עמיחי". ב-19 באוגוסט הן תקיימנה אירוע התרמה נוסף בגן האם בעיר

קרן שלהבת 13/08/2018
נערות לדוגמה
שירה ארדי, סתיו לב ודניאל אנור. נרתמו למען העמותה (צילום: קרן שלהבת)

שירה ארדי, סתיו לב ודניאל אנור, מהוד השרון, החליטו להתגייס למען הקהילה המקומית,   לאסוף משחקים וספרים, למכור אותם ואת הכסף לתרום לעמותת "עמיחי". בימים אלו הן אוספות משחקים נוספים כדי לבצע אירוע התרמה נוסף שיתקיים ביום ראשון הבא (19.8.18) בגן האם בעיר.

שירה, סתיו ודניאל שלומדות בכיתה ח' 6 (כיתת נחשון) בחטיבת הראשונים, החלו את המיזם בעקבות משימה בית ספרית.

שירה ארדי: "הכל התחיל כחלק ממשימה שהמורה שלנו נתנה לנו. המחנכת שלנו מלמדת אותנו מנהיגות. היא הטילה עלינו משימה לצאת מאזור הנוחות שלנו. היא ביקשה מאיתנו לעשות משהו שלא היינו עושים ביום יום בין השאר לתרום לקהילה. עד תחילת אוגוסט לא ידעתי מה לעשות והתחלתי לחשוב איך אני יכולה לתרום מעצמי".

סתיו לב, חברתה של שירה, אשר לומדת עמה ועם דניאלה באותה הכיתה: "שאלתי את שירה ודניאלה אם הן רוצות שנאסוף צעצועים וספרים, נמכור אותם במחיר מוזל ונתרום את כל הכסף לעמותה בעיר".

למה בחרתן בעמותת "עמיחי"?

דניאל: "זו עמותה שהיא בתוך השכונה שלנו. כולנו גרות בקרבת העמותה שנמצאת בבית יקינטון. יצא לנו לבקר שם כמה פעמים ומאוד נחמד שם".

מה אתן יודעות על החניכים של עמיחי?

שירה: "אלה ילדים עם קשיים כמו אוטיזם. בעמותה עוזרים להם ונותנים להם להרגיש רצויים וכמו כולם. החלטנו גם אנחנו לבחור לתת להם את הכסף שאספנו מהמכירות".

מאיפה הצלחתן לגייס את תרומות הצעצועים והספרים?

שירה: "אמא שלי אוספת בכל פעם צעצועים וספרים ותורמת אותם. נאגרו אצלנו הרבה ספרים במחסן וגם אספנו מעוד אנשים. הצלחנו להגיע לכמות יפה ובחרנו למכור את הפריטים ב-5 שקלים".

איפה פרסמתן את האירוע?

סתיו: "בעיקר מפה לאוזן. אני חייבת לומר שהתייחסו אלינו מאוד ברצינות וזה היה יפה לראות את זה".

דניאל: "עבדנו על האירוע במשך שלושה ימים. אפינו גם עוגות שאותן מכרנו, מיינו צעצועים וספרים ומיקמנו את העמדה שלנו בפארק כל הילדים בפארק 4 עונות. בהתחלה לא הגיעו מספיק אנשים וזה היה מתסכל. ככל שעבר הזמן האנשים הגיעו והצלחנו למכור צעצועים וספרים ב-250 שקל.  זה לא היה קל. עמדנו בחום וחיכינו שאנשים יבואו ולא התייאשנו למרות שהיה קשה ומעייף".

ישנם הרבה ילדים שהולכים בחופש לאכול גלידה או סתם לבלות. אתן בחרתן להתאמץ בשביל אנשים עם מוגבלויות. איזה מסר יש לכן להעביר לבני נוער אחרים?

סתיו: "מה שעשינו הרבה יותר חשוב מסתם ללכת לאכול גלידה. גם אם הכסף שאספנו ישמח רק ילד אחד זה כבר היה שווה את זה. אני באופן אישי ממש שמחה שעשינו את זה. הפרויקט הזה לימד אותי מה זה ערכים ואיזה סיפוק מרגישים שתורמים לזולת".

נראה שנשארו לכם ספרים, אתם מתכוונים לבצע עוד מכירה?

שירה: "כן. המכירה הבאה תתקיים בגן האם ביום ראשון בתאריך 19.8 בין השעות 17:00-19:00. אנחנו זקוקים לעוד משחקים. ספרים יש לנו כרגע מספיק. נשמח אם גם הפעם התושבים יגיעו לתרום במעמד המכירה גם לרכוש פריטים כדי לעזור במטרה החשובה הזו".

 

 

 


 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מתנדבי הליונס ביום המעשים הטובים
יום המעשים הטובים ב"ליונס" כפר סבא
בית המרקחת הוותיק והראשון בכפר סבא חוגג יום הולדת 80
בית מרקחת כנרת חוגג יום הולדת 80
מה עם הרבע האחרון?
השילוט המבלבל ברחוב בחרושת ברעננה
שילוט סותר ברחוב החרושת ברעננה
יוארך מסלול ההמראה בשדהת בחיפה
יוארך מסלול ההמראה בשדה"ת בחיפה
תיאסר העסקת בני נוער באתרי בנייה
מימין לשמאל: אתי לייכט, מנהלת המרכז החינוכי-שיקומי בלוינשטיין, דר שרון שקלאי, מנהלת המחלקה לשיקום ילדים ונוער בלוינשטיין, אחד הנציגים של בתי הספר, דר חגי אמיר, מנהל ביהח לוינשטיין הנכנס, פרופ עמיר
תרומה של 25,000 ש"ח לביה"ח לוינשטיין
טלפונים בטוחים בבית ספר מגד
"טלפונים בטוחים" בבית ספר מגד