הוד השרון

דלתות הרכבת החלו להינעל על האם ובנותיה

שלי וניר גרין ובנותיהם הקטנות ביקשו לרדת מהרכבת בתחנת סוקולוב בהוד השרון כאשר דלתות הרכבת החלו להיסגר. למרבה המזל הצליחה שלי למשוך את בנותיה פנימה ברגע האחרון לפני שהדלתות ננעלו והרכבת המשיכה בנסיעתה. לטענת בני הזוג, פקח של הרכבת שעמד במקום לא שמע את צעקות האם מאחר והיה עם אוזניות על אוזניו. רכבת ישראל: היה מקום להמתין עוד מספר שניות טרום סגירת הדלתות. הפקח ברכבת מילא את נוהל סגירת הדלתות באופן מלא

קרן שלהבת 14/08/2018
בני הזוג גרין ובנותיהם במהלך הנסיעה ברכבת (צילום: פרטי)

"הילדות שלנו לא נפגעו בנס", כך אומרים בני משפחת גרין שעברו חוויה מטלטלת במהלך נסיעה ברכבת כאשר בעת שניסו לרדת מהרכבת ננעלו הדלתות על האם ובנותיה הקטנות. לדברי האם, שלי, הצעקות שהשמיעה והבכי של ילדותיה לא נשמעו היות ואוזניו של הפקח היו מכוסות באוזניות של הנייד שלו.

"ההתנהלות של הפקח הייתה פשוט בושה וחרפה. אני לא מבינה למה פקח במשמרת שצריך לפקח על התנהלות התקינה ברכבת ועל ביטחון הנוסעים מתהלך עם אוזניות בזמן העבודה". 

'לא יתכן שנהיה חשופים למקרים כאלה'. ממשיכה שלי, בתי בת החודשיים הייתה מונחת על בטני ואילו הגדולה פסעה לצדי ולצד בעלי. הדלתות ננעלו עלינו תוך שניות ואני פשוט משכתי את הגדולה ואת עצמי אחורה. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם לא הייתי מספיקה".

המקרה התרחש אתמול (ראשון) בעת ששלי וניר גרין ובנותיהם, בנות החודשיים ושלוש, ביקשו לרדת מהרכבת בתחנת סוקולוב בהוד השרון. במהלך הירידה מהרכבת הרכבת ננעלה על האם ושתי בנותיה. האם שהייתה ערה למצב משכה אותן ברגע האחרון פנימה. האב שנותר המום על הרציף המתין בבעתה לסימן מאשתו אך הרכבת המשיכה בדרכה. שלי שנותרה ללא חפציה ברכבת עם שתי ילדות קטנות, נעזרה בנוסעת אחרת שסייעה לה ולבנותיה לרדת בתחנת הרכבת ברעננה, לעלות שוב על רכבת אחרת ולשוב אל בעלה.

שלי: "אירע כאן מחדל חמור מאוד. אני חייבת לציין שנערכנו לירידה מהרכבת ולא התמהמנו. בעלי ירד לרציף בתחנת רכבת הוד השרון עם העגלה והתיק והושיט את הידיים כדי לסייע לבתנו בת השלוש לרדת לרציף. אני התחלתי לרדת במקביל כשהתינוקת שלנו עליי. הדלתות תוך שניות נסגרו כמעט על הרגליים של התינוקת ועל הרגל של הבת הגדולה שלי. ברגע האחרון הצלחתי להציל אותן ומשכתי את הבנות חזרה לרכבת. לחצתי על כפתור הפתיחה ודפקתי על הדלת כדי שתיפתח, ובעלי החל לצרוח מהרציף כדי להסב את תשומת לב הפקח שעמד בסמוך על הרציף. הפקח שהיה עם אוזניות של הפלאפון שלו על האוזניים לא שמע אותו ושב לרכבת. בעלי ועוד כמה נוסעים שרצו לרדת וגם ראו מה שקרה המשיכו לצעוק לו שיפתח את הדלתות אך הוא לא שמע איש. הרכבת המשיכה לנסוע כשבעלי נותר המום על הרציף. עם העגלה של התינוקת, הבקבוקים של הילדות וגם עם התיק שלי והנייד".

איך הצלחת להתמודד בסיטואציה כזו מורכבת?

"זה היה מבעית. דבר ראשון בדקתי שלא קרה לבנות שלי כלום. הבת הגדולה שלי נבהלה מאוד והחלה לצרוח. היא מאוד קשורה לאבא שלה וזה הבהיל אותה מאוד כשהוא נשאר על הרציף ואנחנו המשכנו לנסוע. היא ממש חטפה טראומה וצעקה 'אבא אבא'. אישה מקסימה בשם דורית, ראתה את מה שקרה וליוותה אותי. היא עזרה לי לרדת עם הילדות בתחנת הרכבת ברעננה, לעלות לרכבת ששבה להוד השרון שם המתין לי בעלי. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הדלתות היו נסגרות על הרגליים של הילדות שלי. מה היה קורה אם בעלי לא היה שם והבת שלי הייתה יורדת ואני הייתי נשארת על הרכבת והדלתות היו נסגרות. ההתנהלות של הפקח הייתה פשוט בושה וחרפה. אני לא מבינה למה פקח במשמרת שצריך לפקח על התנהלות התקינה ברכבת ועל ביטחון הנוסעים מתהלך עם אוזניות בזמן העבודה".  

הגשתם תלונה על המקרה ברכבת ישראל?

"ניסינו להגיש תלונה בתחנה של הוד השרון אך המנהל לא היה שם ולא היה לנו עם מי לדבר. הפנו אותנו לשירות לקוחות טלפוני כשבכל חיוג השיחה מתנתקת לאחר כמהשניות. אנחנו לא מתכוונים לשתוק כדי שמקרים כאלו לא יחזרו על עצמם. נמשיך לתקשר עד שיענו לנו".

האם תשובו לנסוע ברכבת?

"עם הילדות בטוח שלא. הגדולה שלי בטראומה ואני בעצמי לא מוכנה לעמוד שוב בסיטואציה הזו. למזלנו לא קרה לנו כלום אך אני רוצה להזהיר נוסעים אחרים. שימו לב טוב טוב כשאתם יורדים מהרכבת עם ילדים קטנים ועגלות"

התייחסות רכבת ישראל: "מבדיקה שערכנו עלה כי לא כל בני המשפחה הספיקו לרדת מהרכבת בתחנה והיה מקום להמתין עוד מספר שניות טרום סגירת הדלתות.

"יצוין שהפקח ברכבת מילא את נוהל סגירת הדלתות באופן מלא, ותוך היצמדות לנהלי הבטיחות. בשום שלב לא היה סיכון בטיחותי לנוסעים.

"צוותי רכבת ישראל: פקחים, דיילים ומנהלים פזורים בתחנות וברציפים, ואנו מזמינים כל נוסע שנתקל בבעיה לפנות אליהם באופן מיידי".

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
צעיר נרצח באילת
דואגים לחג שמח
אנטנות סלולריות בקרבת השכונה
תושבי נווה זמר מחתימים עצומה לסילוק אנטנות סלולריות בקרבת השכונה
הדמיית פרויקט אלמוג כרמל מערב
פרויקט ההתחדשות העירונית מהגדולים בחיפה ובצפון יוצא לדרך
צעיר נורה למוות בבת ים
חשד: נהג בשכרות ועם רישיון פג תוקף משנת 2015
פועל בניין נהרג ביהוד
פצוע קשה בתאונה בהרצליה