הוד השרון

קריב: "מנסים להונות את הציבור באמצעות הפצת שקרים גסים"

המועמדת לראשות העירייה, יפעת קריב, מתמודדת עם שמועות לפיהן היא מקורבת לראש העירייה חי אדיב – מקרובו של אדיב צורף על ידה לרשימה ואילו אחיו יאיר אדיב לוקח חלק בפעילות המטה. במקביל, מופץ בפייסבוק דף ממומן בתשלום הפועל להכפיש את שמה

זאב שרגא 14/08/2018
קריב:
יפעת קריב (צילום: סטודיו רפאל. רפאל בן משה)

ימים לא קלים עוברים על המועמדת לראשות העירייה, יפעת קריב. בשטח כוחה מתחזק נוכח פעילות המטה האיכותית שלה אולם במקביל מתעוררות עוד ועוד ספקולציות אודות הקשרים שלה לכאורה, לראש העירייה חי אדיב, זאת למרות שבהיותה חברת מועצה בקדנציה הקודמת, היוותה אופוזיציה לוחמת וביקרה בתוקף את פעילות העירייה ואת אדיב, העומד בראשה.

עם הודעתה על מועמדותה לתפקיד ראש העירייה דווחו מקרים בהם נצפתה בפעילות עם אחיו של אדיב, יאיר אדיב, שהיה פעיל מרכזי במערכות הבחירות של אחיו ומוגדר בעיר כ"איש שטח" עם קבלות. ברחבי הפייסבוק נשאלה קריב אודות קשריה עם יאיר, האם ייכנס לרשימה ומה תפקידו במטה? היא עצמה התעלמה מהשאלות הרבות בנושא ואילו פעיליה, הם שנאלצו להגיב לדברים, בזהירות רבה יש לומר. 

בשבוע שעבר חשפה קריב כי צירפה לרשימתה את תושב העיר, דודי אזולאי, מקורבו של חי אדיב שכיכב בפרשת מינויו של יו"ר תאגיד המים "מי הוד השרון", אותה סיקרנו לפני  כחצי שנה. אז נראה היה כי אדיב מתערב בכל כוחו במינויו של אזולאי לתפקיד יו"ר התאגיד.

 מי מממן את ההכפשות נגד קריב?

לפני כשבועיים נוצר באתר הפייסבוק דף אנונימי שכל מטרתו אחת היא – הכפשתה של קריב והצגת פוסטים שקריים כאילו נכתבו על ידה. מנהלי הדף מפרסמים תמונות מעוותות של קריב ומצרפים מלל בדיוני שלכאורה נכתב על ידה, אולם על פי התגובות נראה שלא מעט גולשים אינם מבינים שמדובר בהתחזות.

השבוע פנתה קריב למנכ"לית פייסבוק בארץ עדי סופר-תאני, בדרישה להסיר את הדף הפוגעני שבהתחזותו לכאורה, מנסה להטות את תוצאות הבחירות בעיר: "בכוחה של הרשת לפגוע מאוד במועמדות של מועמד ראוי או מועמדת ראויה, וכל זאת באמצעים פסולים שזורעים אינפורמציה שקרית ומכוונת בתודעתם של התושבים", כתבה קריב, "כדמוקרטית, אני בטוחה שתסכימי עמי שאין מדובר בעניין קל ערך, אלא בפגיעה ובכרסום עמוק בטוהר הבחירות ובזכות הציבור לדעת את האמת. אני בהחלט מבקשת מפייסבוק ישראל לתת את הדעת על הנזק העצום לחגיגת הבחירות המקומיות, לטוהרן ולהגינותן  - שפייסבוק העולמית ופייסבוק ישראל שותפות מרכזיות לגרימתו. פייסבוק ישראל לא יכולה להתנער מאחריות ואסור לה להסתתר מאחורי אמתלה של חופש הביטוי, כשבפועל מדובר בחופש להשתולל וליירט את ההליך הדמוקרטי. פייסבוק ישראל לא יכולה לתת יד להונאה מכוונת של הציבור". קריב מציינת במכתבה כי התופעה חורגת בהרבה מהוד השרון ומשותפת כמעט לכל הרשויות המקומיות שבהן מתנהלות מערכות בחירות.

קריב מסרה בתגובה לפעילת הדף נגדה כי: "צר לי שיש גורמים המנסים להונות את הציבור באמצעות הפצת שקרים גסים על גבי עמודי פייסבוק פיקטיביים ואנונימיים. הציבור צריך לדעת שיש מועמדים שכצעד נואש פותחים עמודים אנונימיים ובאמצעותם משגרים שקרים לכל עבר בניסיון להטות את דעת הקהל. אותם מועמדים שמסתתרים מאחורי עמודים אנונימיים לא בוחלים גם בהודעות סמס שקריות ובכל אמצעי אחר שיסייע להם, להבנתם, לנסות ולהתל בתושבים. על הציבור להבחין בין עמודי פייסבוק גלויים שמאחוריהם עומדים גורמים מזוהים לבין עמודים אנונימיים שכל מטרתם היא הפצת שקרים גסים, במסווה של אינפורמציה מהימנה, במטרה לפגוע במועמדים אחרים באמצעות אותו מידע שקרי.  לא בכדי מדובר בעמודים אנונימיים, שכן המועמדים העומדים מאחוריהם יודעים שהציבור סולד מקמפיינים שליליים-שקריים, ועל כן אותם מועמדים נוקטים בדרך פתטית של הפצת שקרים נטולי ידיים, רגליים וכתובת. אני ממליצה לכל בעלי זכות הבחירה בהוד השרון לעשות שני דברים: להתעלם מהודעות וממסרים המופצים באופן אנונימי ולהגיע בהמוניכם לחוגי הבית, כדי להתרשם באופן ישיר ובלתי אמצעי מהניסיון של המועמדים, מקורות החיים שלהם, מכישוריהם, מכנותם, מכוונותיהם ומיכולתם להוציא לפועל את תוכניותיהם. ב-30.10, כשאבחר לתפקיד ראש העיר הבאה של הוד השרון, אפעל להוקעת שיח שלילי ושקרי מהמרחב הציבורי הפיזי והווירטואלי, וזאת כחלק מיישום תפישה קהילתית מגובשת וכוללת".

בתגובה לקשריה לכאורה עם מקורביו של אדיב, מסרה קריב: "דודי אזולאי הצטרף לרשימה בזכות כישוריו ובזכות היותו פעיל במתחם 1200. לדודי היכרות עם המתחם ועם צרכיו וכתושב אכפתי ומעורב הוא פעל בשנים האחרונות למען הקהילה בה הוא מתגורר. המיקומים ברשימה עדיין לא נקבעו והם יימסרו לציבור כולו לאחר שייקבעו. את החזון שלי אציג במסגרת כנס בחירות מרגש שמתוכנן בשבוע הראשון בחודש ספטמבר.  אין דבר מגוחך ומרושע יותר מהניסיון לטעון לאיזושהי הקבלה ביני ובין חי אדיב. בכל שנותיי כחברת מועצה וגם לאחר מכן כחברת כנסת, הייתי אופוזיציה לוחמנית ומובהקת למדיניותו של חי ואני היחידה שמעולם לא זגזגה ולא סטתה מההתנגדות הנחרצת להתנהלותו. יש מי שמנסים לייצר מצג שווא לציבור, וזה בעיקר מצער לדעת שמועמדים אחרים הרואים עצמם מתמודדים על התפקיד החשוב הזה - מכשירים במו ידיהם קמפיינים נגטיביים ושקריים.  

"לגבי יאיר אדיב - הוא הודיע לי על תמיכתו במועמדותי. הקול שלו שווה לכל קול שאקבל מכל אחד מתושבי העיר ואני מעריכה ומקבלת כל תמיכה במועמדות שלי שגוברת ומתחזקת מיום ליום.  לצערי ולצערה של העיר, יש מי שמנסים להכפיש את שמי ואת מועמדותי על ידי יצירת קמפיינים שליליים, אבל לשמחתי, הציבור בהוד השרון יודע להבחין בין אמת לשקר, בין מי שמבקש להטיב עם התושבים לבין מי שמבקש לתעתע בהם ועל כן אני ממשיכה להתחזק ולהוביל והמועמדים האחרים ממשיכים להתרכז בקמפיינים שליליים ושקריים. המרחק ביני לבין חי הוא כרחוק מזרח ממערב וזו גם כנראה הסיבה שהוא בחר לתמוך בשני מועמדים אחרים. הוד השרון שאני אנהל תהיה הוד השרון אחרת בתכלית מזו שניהל חי. לא עוד נמנום ולא עוד דשדוש. אביא להוד השרון חיים, מקצועיות, ניסיון ואנרגיות וביחד עם התושבים נעלה ליגה בכל תחומי החיים. בתחבורה, בתשתיות, בחזות העיר, בחינוך, בתרבות והספורט ובכל תחומי הפעילות העירוניים. בהזדמנות זו אני מזמינה כל תושב לקחת חלק בעיצוב עתיד הוד השרון ולהצטרף אלי".

 

 תגובת פייסבוק תפורסם עם הגעתה למערכת.

 


   zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
בית הקפה המיתולוגי בורוכוב 88 סוגר את שעריו
בית הקפה המיתולוגי "בורוכוב 88" סוגר את שעריו
יוזמה חדשה למען ילדים אלרגיים
יוזמה חדשה למען ילדים אלרגיים
פנסיה חובה – מה חשוב לדעת היום?
טענה לאלימות בבית ספר בהוד השרון
ה"קו ליבינג" מגיע לי-ם
שוברים את השוק, חותכים מחירים בחצי
בבת-ים נותנים מכל הלב
בבת-ים נותנים מכל הלב
תצפית משביל סובב כינרת
בפסח מטיילים באגם הלאומי ללא תשלום