הוד השרון

מצילים את רוני

ביום ראשון (19.8) יתקיים יום בדיקה מיוחד להתאמת תרומת מח עצם לרוני כהן (27) שלקתה בלוקמיה. ארוסה, בר ערמון, פרסם הודעה מרגשת שהפכה ויראלית תוך שעות ספורות: "בספטמבר היא אמורה להיות אשתי. היא תהיה אשתי, אבל רק אם אצליח להציל אותה"

זאב שרגא 15/08/2018
מצילים את רוני
רוני ובר, נלחמים על החיים (צילום: פרטי)

רוני כהן (27) ובר ערמון (29), תושב הוד השרון, הכירו לפני כארבע שנים וחצי במסגרת הלימודים ומאז הם ביחד, זוג צעיר בתחילת דרכו שעומד להתחתן בעוד כחודש ומתמודד בצורה מרשימה עם אתגר שבקלות יכול להיקרא "האתגר של חייהם" – רוני אובחנה כחולה בלוקמיה, סרטן הדם ורק תרומת מח עצם יכולה להציל את חייה.

בשבוע שעבר, פורסמה הודעה של בר, שעברה כמו אש בשדה קוצים בכל קבוצות הוואטסאפ והפייסבוק והצליחה לגעת בקוראים, בהודעה המרגשת ביקש בר רק דבר אחד– סיוע בהצלת חייה של רוני, אשתו לעתיד. "רוני כהן היא אשתי לעתיד, ולפני חודש התהפכו לנו החיים", כתב בר, "היא לא הרגישה טוב, בבוקר הגענו למיון, בצהריים הודיעו לנו שיש לה לוקמיה (סרטן הדם) ובערב היא כבר מצאה את עצמה מחוברת לכימותרפיה. בספטמבר היא אמורה להיות אשתי. היא תהיה אשתי, אבל רק אם אצליח להציל אותה והדרך היחידה להציל אותה, היא על ידי מציאת תורם מתאים עבורה להשתלת מח עצם".

"לפני כשבוע קיבלנו את הבשורה המרה שלא מצאו לה תורם במאגר הארצי ואף לא בעולמי", הוסיף בר, "אם לא די בכך, התבשרנו שבמידה ולא ימצא תורם בחודש הקרוב, סיפורה של אהבת חיי יגמר בגיל 27. וכמו שאתם מבינים, אין לי שום כוונה שזה יקרה. אני, בעזרת המשפחה של רוני אהובתי , המון חברים וארגון 'עזר מציון' - מתכננים ב -19 באוגוסט מבצע ארצי למציאת התורם שיציל את חייה. המטרה היא אחת, להגיע לעיניהם ולבבותיהם של כמה שיותר אנשים".

 "איך אפשר לעזור לי להציל את רוני: להגיע ב 19.08 לאחת מהעמדות שלנו שמופיעות פה http://www.save-roni.co.il ולתת דגימת רוק פשוטה, או לגשת לבית "אורנית עזר מציון" ברחוב קלפן 40, פתח תקווה, בין השעות 09:00-16:00 בכל ימות השבוע. כאן אפשר לבדוק אם הפרטים שלך כבר במאגר: https://www.ami.org.il/bone-marrow-registry/check אם כן, אין צורך לתת דגימת רוק שוב. בבקשה תעזרו לי. אנחנו חייבים להציל אותה. מי שמפחד מהליך התרומה, חשוב שיידע שלא מדובר בניתוח או בהחדרת מחטים לגב כמו שחושבים רבים – מדובר בתרומת דם פשוטה". 

בדף המבצע להצלת חייה של רוני, כתבה האחרונה והציגה את עצמה: "אני בת 27, גדלתי במושב רינתיה כבת הזקונים במשפחה, לצד שני אחים ואחות. בצבא שירתתי במשרד ראש הממשלה, שם אני עובדת עד היום. במהלך השנים למדתי הנדסת תעשייה וניהול ובספטמבר הקרוב אני אמורה להתחתן עם בר, בן זוגי. עד פה הכל נשמע אופטימי, נכון? בחודש יוני האחרון, התחלתי לסבול מכאבים בצוואר. הכאבים לא עברו במשך תקופה, במהלכה פניתי למוקד רפואה דחופה ולחדר המיון ובשני המקרים חשבנו שמדובר בכאבי שרירים. קיבלתי זריקת וולטרן ונשלחתי הביתה. אבל הכאבים לא חלפו, ונוספה להם גם עייפות כבדה. כשתיארתי לרופא המשפחה מה שעבר עלי, הפנה אותי לבדיקות דחופות במיון, ומאז השתנו חיי. את בית החולים לא עזבתי מאז. אובחנתי כלוקה בלוקמיה חריפה (AML) וחוברתי בו במקום לכימותרפיה. מאז אני מאושפזת בבית החולים שיבא בבידוד מהעולם ונאבקת על חיי. אני זקוקה בדחיפות לתרומת מח עצם כדי שאוכל להחלים ולהמשיך את הסיפור שלי".

אז אם אתם ממוצא תימני, מעורב עם מרוקאי, או תימני מעורב עם יוצא צפון אפריקה (אלג'יר/תוניס/לוב), אתם יכולים להתאים ולמעשה – להציל את חייה של רוני, באמצעות תרומת דם פשוטה. 29 עמדות יפרסו ברחבי הארץ, בהם גם עמדה פעילה במרכז G  בכפר סבא, בין השעות 08:00-22:00.

 

     zeevshraga1978@gmail.com

 


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
גיל וולמן. מתבססים היצע של דירות בהתחדשות עירונית
שני פרויקטים במסגרת פינוי בינוי יוצאים לדרך
המדריך המקיף לציוד משרדי שאתם חייבים להכיר
גבר נורה למוות בחיפה
פתרונות קירוי לבריכות שחיה
פתרונות קירוי לבריכות שחיה
עשו עליו סרט
מימין: ציונה עירקי, יור עמותת אור למשפחות עירית אורן גונדרס וציפי גבריאל
"הבנתי שאני חייבת לבחור בחיים"
אליפות ARENA ישראל בשחייה
נאור שירי. במקום חנוכה
סבב פיטורין בעיריית הוד השרון