הוד השרון

קטע מרחוב הסתיו יהפוך לדו סטרי

העירייה מתכוונת לפתוח מקטע חד סטרי ברחוב הסתיו לתנועה דו סטרית, על מנת לאפשר הגעתם של הורים ברכבים, סמוך למתחם הגנים החדש. התושבים חוששים מכאוס שייווצר במתחם העמוס ממילא

זאב שרגא 19/08/2018
קטע מרחוב הסתיו יהפוך לדו סטרי
המקטע יהפוך לדו סטרי (צילום: אלן שיבר)

בהמשך למחאתם של תושבי מתחם אביב על בנייתו של מתחם גני הילדים החדש, הריסתה של הגינה הציבורית ומיקומם של פחי האשפה של הגנים אל מול הכנסה לבתיהם, השבוע הם מתרעמים נוכח החלטת העירייה להפוך מקטע ברחוב הסתיו מדרך חד סטרית לדרך דו סטרית, זאת על מנת לאפשר הגעתם של הורים ברכבים, סמוך למתחם הגנים החדש.

נציין כי לפני כחודש בוצע השינוי "במחטף" כהגדרת התושבים, מבלי ליידע אותם בנושא. שלט האין כניסה הוסר והתנועה הדו סטרית התאפשרה במשך מספר שעות, בהן מעידים התושבים, כמעט והתרחשה תאונת דרכים אחת. אחת מתושבות המתחם הזעיקה למקום את חברת המועצה עו"ד כנרת כהן שביררה את הנושא והביאה להחזרתו של השלט וביטול השינוי, מה שהרגיע את התושבים רק לזמן קצר שכן בשבוע שעבר תלתה העירייה הודעות במתחם, לפיהן השינוי עומד בעינו אולם ייכנס לתוקפו ב- 22.8.

"הולכים לבטל שם משהו כמו 8 מקומות חניה כדי להפוך את הכביש לדו סטרי, מפינת הצנחנים ועד הגן ברחוב הסתיו", אומר אחד הדיירים במתחם, איל שריד, "תלו פה את ההודעות כדי שהתושבים יכירו את השינוי, אני מניח שגם יוצבו תמרורים בהתאם אבל החשש שלנו התושבים שנהגים יחנו במקום עקב מצוקת החניה הגדולה במתחם, מה שיגרום לעומסי תנועה קשים. צריכים להסתכל גם שנה קדימה, ברגע שיאוכלסו שני בנייני המגורים החדשים יתווספו למתחם עוד כ–200-150 רכבים שיתווספו לרכבים הרבים במתחם הסתיו וכולם יצטרכו לצאת מאותו מקטע שהופך לדו סטרי – תהיה שם מהומת עולם, פשוט מפגע בטיחותי ממדרגה ראשונה".

 שריד מתייחס לסאגת השינוי הזמני שבוצע לפני כחודש על ידי העירייה שחזרה בה ואומר: "במחלקת התחבורה התפלאו למה התושבים דרשו הודעה מוקדמת לפני השינוי, פשוט ציפו שביום אחד אנשים שרגילים לנסוע 20 שנה באותה צורה, יתמודדו עם השינוי הזה כשרכבים פתאום מגיחים מולם".

 מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "השינויים בהסדרי התנועה ברחוב הסתיו גובשו בשיתוף תושבי הרחוב, נבחנו על ידי יועץ תנועה ואושרו במסגרת ועדת תנועה ותחבורה. השינויים נועדו למנוע עומס ונסיעה ארוכה ומיותרת מסביב לרחוב תוך ביצוע סימוני הכבישים הנדרשים לעידוד זרימת תנועה. יודגש כי על פי בדיקה שבוצעה על ידי העירייה לא ניתן אישור יועצי התנועה לאפשר כניסה ויציאה משדרות הנשיאים בשל הקרבה לצומת ולפיכך בוועדת המשנה לתכנון ובניה הוחלט על אישר תב"ע נקודתית על מנת לסלול כביש שיחבר את רחוב הסתיו לאסירי ציון".

 

  zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
קניית רכב משתלמת
קניית רכב משתלמת – זה אפשרי
גולשת עם הרוח
חשד: נהג מונית אנס צעירה
מימין: המרואיינים צביה שקולניק, עופר פנחסוב, הרב יצחק פרץ והתלמיד יובל בניאן
אומרים שהיה פה שמח
אלוני- עיצוב טטיאנה פיינסקי
טיפים לעיצוב המרפסת
תומס יוסף גרוס. המניע לרצח - כסף
תושב הרצליה שהואשם ברצח אמו הוסגר לארה"ב
קבלן מוכר מהוד השרון נמצא מת בביתו
קבלן מוכר מהוד השרון נמצא מת בביתו
פתאום באמצע החיים