הוד השרון

מלכלכים את מערכת הבחירות

לוחות המודעות ברחבי הוד השרון כוסו במודעות התוקפות את ארבעת המועמדים לראשות העירייה. העירייה ושניים מהמועמדים הגישו תלונה במשטרה אולם, נראה שאיש לא ממהר למצוא את האחראים

זאב שרגא 23/08/2018
מלכלכים את מערכת הבחירות
לוחות המודעות מכוסים בפוסטרים שנתלו בניגוד לחוק (צילום: פרטי)

ביום שישי שעבר גילו תושבי הוד השרון כי במהלך הלילה כוסו לוחות המודעות העירוניים בפוסטרים גדולים התוקפים ארבעה מהמועמדים לראשותה עירייה ולכאורה מציגים "שלדים בארון" שהוסתרו על ידם. המועמדים שהותקפו על ידי הגורם האנונימי הם יפעת קריב, נדב דואני, יואב רוזן ואמיר כוכבי, שלצד תמונתם המאוירת אף זכו לכינוי מעליב כזה או אחר, תחת הכותרת "מה המועמדים מסתירים מכם?".  כאמור, כל לוח מודעות שנפל קורבן לוונדליזם בשם הבחירות, כוסה כולו בפוסטרים המדוברים ואילו עובדי העירייה נזעקו למיקומים שונים בעיר, בכדי לגרד את הפוסטרים הנלוזים. 

עוד באותו הבוקר החלו הספקולציות מכל עבר, אולי בכלל אחד המוכפשים הוא שהפיץ את המודעות באישון לילה? אולי מדובר בחלק מקמפיין שלילי שנועד לסמן לכאורה את "המובילים" תוך התעלמות משאר המועמדים? או שאולי בכלל פעיל "תמים" דאג לכל הפרוצדורה מבלי שהמועמד שלו בכלל יודע על כך? לכל השאלות פתרונים אולם נראה כי איש מהגורמים האחראים לא ממהר למצוא את האחראים להדבקת השלטים. העירייה אמנם הגישה תלונה רשמית למשטרה, כמו גם שניים מהמועמדים לראשות העירייה, נדב דואני ויפעת קריב, אולם האם מישהו חשב לצפות באחד מהסרטונים של מצלמות האבטחה הרבות הפזורות בעיר, כדי למצוא את האחראים?
פנינו למשטרת ישראל וביקשנו לדעת, "האם המשטרה צפתה בסרטי האבטחה של המצלמות הרבות הפזורות בעיר, על מנת לעלות על עקבות המבצעים?", אולם הופתענו כשקיבלנו תגובה רשמית ולפיה "התקבלה תלונה והיא נבדקת". 

פנינו גם לעירייה לצורך הבהרות ושאלנו "כיצד פעלה עד היום בכדי להביא לזיהוי העבריינים? האם נעשה שימוש במצלמות האבטחה ברחבי העיר, ואם לא מדוע?". מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "מדובר בתלייה לא חוקית של פוסטרים על לוחות מודעות עירוניים, דבר העומד בניגוד להוראות חוק הבחירות. העירייה הגישה תלונה במשטרה כבר ביום ו' האחרון ופעלה מיידית להסרת הפוסטרים המדוברים. אנו שבים ומזכירים לכל המתמודדים במערכת הבחירות כי יש לשמור הן על טוהר הבחירות  והן על חזות העיר גם בתקופה זו. העירייה תמשיך ותפעל כנגד כל תליה בלתי חוקית של שילוט ברחבי העיר"

המועמד לראשות העירייה, נדב דואני, מסר בתגובה: "ביום שישי נחצה קו אדום על ידי גורמים עלומים ומפוחדים שכנראה מוכנים להוציא הרבה כסף כדי לדרדר את העיר שלנו. צריך לשים לזה סוף. מסכת השקרים, דברי ההסתה, לשון הרע והדיבה נגדי ונגד משפחתי עברו כל גבול. לצערי, חברו גורמי ממון ואנשים בעלי אינטרס על מנת לפגוע בי. אחרי 5 שנים של מלחמה בלתי מתפשרת בתכנית המתאר ובבנייה לא שפויה בעיר הם יודעים שבהנהגתי העיר הזאת תפעל למען התושבים בלבד. לא עוד היתרי בנייה בלי פתרונות חנייה ותשתיות סדורות, לא עוד תכניות מתאר דורסניות ולא עוד דאגה למקורבים! זו אינה הפעם הראשונה, אך היקף הפעולה וכמות השלטים לא יכולים להשאיר אותנו אדישים. שיהיה ברור - אנחנו לא ניתן לחבורה שכזו להשתלט לנו על הוד השרון. ביום שישי הגשתי במשטרה תלונה נגד העבריינים. יש מצלמות בעיר ואני דורש ממשטרת ישראל לאתר את האשמים".

המועמדת לראשות העירייה, יפעת קריב: "מדובר בעוד שפל אליו מגיעים הקמפיינים הנגטיביים השקריים בעיר. כבר ביום שישי הגשתי תלונה במשטרה ופניתי לעירייה בדרישה לאתר את העבריינים באמצעות מצלמות אבטחה. אני מקווה שהאחראים לכרזות הללו יאותרו וייתנו את הדין. יש גורמים שמנסים לזהם את מערכת הבחירות, אבל אין לי ספק שצפויה להם אכזבה קשה. אני פוגשת את התושבים מדי ערב בחוגי הבית ושומעת מהם עד כמה הסלידה מהקמפיינים השקריים הללו היא עמוקה. הנחיתי כבר בתחילת הקמפיין את חברי המטה שלי להתרכז אך ורק באיחוד ובליכוד העיר והתושבים ולהתמקד  בתכניותיי להוד השרון. אין לי ספק שב-30.10 נצא לדרך חדשה וחיובית, שתזניק את העיר לשיאים חדשים ולמקום אליו תושבי הוד השרון ראויים".

 

 ממטה הבחירות של המועמד לראשות העירייה, ד"ר יואב רוזן, נמסר בתגובה: "הפרסום אכן הגיע לידנו, אולם אין בכוונתו של יואב להגיש תלונה. מדובר בהכפשות שווא ואין התייחס לאמירות ולהשמצות כל שהן."

 המועמד לראשות העירייה אמיר כוכבי לא מסר את תגובתו לכתבה. 

 

 

zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
כיצד בוחרים גן בטוח לילדים?
הפעם אנחנו לא מתכוונות לוותר
"הפעם אנחנו לא מתכוונות לוותר"
עלייה של 25% בנטישת כלבים בעיר
דרוש תואר
זהירות! סכנה! בריכות שחיה
הבימבולנס שיציל חיים בנצרת עילית
רואה שש שש
דואט של לוחמים
דואט של לוחמים