הוד השרון

חינוך וקהילה הוד השרון

בוועדה לקידום מעמד הילד/ה מסכמים חמש שנים של פעילות. מרכז "סבי", המופעל ע"י עמותת קלי"ק בשיתוף העירייה, מזמין את הציבור ליריד המתנות המסורתי לקראת ראש השנה (31.8.18), ומועדון ליונס הוד השרון מדווחכי בשנת הלימודים תשע"ח נערכו בדיקות ראייה לאיתור 'עין עצלה' ב- 100 גני ילדים

זאב שרגא 23/08/2018
חינוך וקהילה הוד השרון
ישיבת סיכום בוועדה לקידום מעמד הילד\ה (צילום: פרטי )

מסכמים חמש שנים של פעילות בוועדה לקידום מעמד הילד/ה

בשבוע שעבר, התכנסה הוועדה לקידום מעמד הילד/ה בראשות חברת המועצה יעל (עבוד) ברזילי ("קצב") לישיבת סיכום קדנציה וחמש שנות פעילות. בישיבה הוצגו הישגי הוועדה כשההישג הבולט שבהם היא תוכנית הדגל למזעור אלימות ברשתות החברתיות וגלישה מכבדת בקרב תלמידי בתי הספר היסודיים בהוד השרון, בהובלת אגף החינוך בעיר. התוכנית העירונית החלה לפעול בשנה האחרונה ותפעל גם בשנה הבאה  וכחלק מפרויקט זה התקיים כנס שולחנות עגולים ונכתבה 'אמנת גלישה' מכבדת ברשת. "אני גאה מאוד בוועדה, בעיניי הצלחנו לייצר מודל עבודה מצוין של שיתוף פעולה בין הועדה לקידום מעמד הילד/ה לאגף החינוך, אשר הובילו מחזון למציאות כל פרויקט ורעיון שעלה בוועדה", אמרה ברזילי, "לפני חמש שנים פתחנו את ישיבות הוועדה לציבור, מה שהפך את הוועדה ליעילה, קשובה ונגישה עם נוכחות פעילה במיוחד של תושבי העיר. פעלנו בנושא משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, ליווינו את תהליך הנגשת מוסדות הציבור והחינוך בעיר, הובלנו שיח מחבר בין מנהלי בתי הספר בעיר והתלמידים ועבדנו בשיתוף פעולה עם חברי מועצת העיר, הנהגת ההורים, מועצת התלמידים והנוער ותנועות הנוער והגענו לתוצרים משמעותיים שאינם מובנים מאליהם. אני גאה בפעילות שלנו ובכך שהצלחנו לייצר ועדה אקטיבית עם תוצרים וסדר יום רלוונטי וחשוב. יש עוד הרבה תכניות לשנה הבאה ואני מודה לכל השותפים והשותפות שלקחו חלק בעשייה לאורך השנים".

יריד המתנות של קלי"ק

 לקראת ראש השנה מרכז "סבי", המופעל ע"י עמותת קלי"ק בשיתוף העירייה, מזמין את הציבור ליריד המתנות המסורתי המתקיים מדי שנה, בו נמכרים מגוון מוצרים וההכנסות קודש להמשך פעילות המרכז והעמותה.  ביריד יוצגו למכירה כלי בית, ערכות יצירה, מגבות מפות ומצעים, תיקים ועוד. היריד, שכולו למען רווחת בני הגיל השלישי בעיר, יתקיים ביום שישי, 31.8, בין השעות 15:00-9:00, במרכז סב"י דרך הים 1 הוד השרון.

 

גמלאים עובדי מרכז סבי (צילום: פרטי )

גמלאים עובדי מרכז סבי (צילום: פרטי )

מועדון ליונס למען הילדים

 מועדון ליונס הוד השרון מדווח השבוע כי בשנת הלימודים תשע"ח נערכו בדיקות ראייה לאיתור 'עין עצלה' ב- 100 גני ילדים בהוד השרון בהם למדו 2,868 ילדים. עריכת הבדיקה כרוכה בקבלת אישור מההורים ואכן התקבל אישור לבצע בדיקה אצל 2,520 ילדים ( 88%), שמתוכם נבדקו 2,386 ילדים משלוש קבוצות גיל בגנים - טרום טרום חובה, טרום חובה, חובה. 134 ילדים לא נבדקו בשל היעדרות מהגן ביום הבדיקה או בשל סירוב להיבדק.  על פי הליונס, 351  ילדים, כ- 15% מהנבדקים, הופנו לרופא עיניים בחשד לעין עצלה. "לאחר בדיקות רופאי העיניים 45 ילדים קיבלו משקפיים או רטייה, בעקבות הבדיקות שערכנו בגנים ועוד 113 ילדים נמצאים במעקב רפואי כתוצאה מההפניה שלנו לרופא עיניים, כאשר ל 23 ילדים נוספים נקבע תור לרופא (בעת מועד בדיקתנו ) ואיננו יודעים עדיין מה הממצאים לגביהם", מסרו בליונס, "מדובר בפעילות מבורכת שהצילה בוודאות ראייתם של 45 ילדים ואולי גם של אלה שבמעקב הרפואי".

חברות הליונס נחמה טופול וצביה ראוך ומרכזת פרויקט עין טובה בליונס, יפה זגן (צילום: פרטי)

חברות הליונס נחמה טופול וצביה ראוך ומרכזת פרויקט עין טובה בליונס, יפה זגן (צילום: פרטי)

 


zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
רוכב אופנוע נפצע בינוני בבאר יעקב
החל מ-1 בספטמבר: החוף הנפרד יפעל כחוף פתוח
החל מ-1 בספטמבר: החוף הנפרד יפעל כחוף פתוח
שכונת מגורים חדשה בראשון לציון
שכונת מגורים חדשה בראשון לציון
רוכב אופנוע נפצע בינוני בחולון
74שנה למשפטי נירנברג: ישראל צריכה לשבת על דוכן הנאשמים
דניאל גרינברג בקמפיין חדש
דניאל גרינברג בקמפיין חדש
אירוע הפרשת חלה ברעננה
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא