הוד השרון

חמסה עליו

זיו גוטמן עומד לפתוח את עונתו החמישית בקבוצת הכדורעף של מכבי הוד השרון. בראיון לפני תחילת העונה, מסביר זיו מדוע הוא לא חושש להצהיר שקבוצתו יכולה לזכות באליפות

זאב גולדשמיט 23/08/2018
חמסה עליו
זיו גוטמן. יש סיכוי לאליפות (צילום: זאב גולדשמיט)

זיו גוטמן בן 30 והוא מתקשה למאמין שהחליף קידומת. זיו גם מתרגש לקראת הולדת הצאצא הראשון, אחרי שנישא בשנה האחרונה לאולה. חוסם האמצע והמצליב, מהבולטים בליגת העל בכדורעף, נרגש לקראת השינוי הגדול בחייו, אפילו מחכה לרגע שיתעורר בלילות, וכן, גם בגילו הוא עדיין מתרגש לקראת פתיחת עונה חדשה, החמישית שלו במכבי הוד השרון.                                                                        

לגוטמן סיפור אישי די מעניין. הוא עלה לארץ מאוקראינה בגיל שלוש עם הוריו שהתגוררו בבירה. הוא גדל בהפועל ירושלים, עיר בה שולטים הכדורגל והכדורסל, וקבוצת הכדורעף נעלמה מהמפה. עם גובה של 2.07 מ' יכול היה לעשות קריירה גם בכדורסל אבל הוא בחר בענף הפחות פופולארי. היו לו חלומות להתקדם, ואחרי השירות הצבאי בחר לעבור לשחק בצרפת בקבוצת ראן. אחרי שנה אחת חזר לארץ בשל הגעגועים למשפחה.

זיו, מה אתה מצפה העונה להוד השרון?

"אני מקווה שניאבק חזק בצמרת. היתרון הגדול שלנו זה אולם מוסינזון, שהוא אולם קטן ומאוד ביתי, שאנחנו רגילים אליו והיריבות מתקשות פה. אני סבור שזה דבר בריא שהעונה תהיה תחרות בריאה על ההרכב כי זה גורם לך לתת מעצמך יותר. בנימה אישית אני אוהב תחרות, בין אם אשחק או לא, ברגע שיקראו לי, אני אתן מעצמי את הכל".

אתה חושש שלא תשחק?

"הביאו שחקנים טובים נוספים, ישחקו שלושה זרים, תהיה תחרות בכל עמדה, וזו הצהרת כוונות. תחרות גורמת להפיק מעצמך הרבה יותר. פעם ראשונה שהוד השרון תשחק עם שלושה זרים לפחות בתקופה שאני כאן. יש מצליב זר, באמצע יש לנו את יוחאי דדון וגיא אביגדורוב, וגם אותי. יש לנו שני קבלנים זרים, יש מוסר מתאזרח שרואים עליו שעובד ורוצה להתקדם. בעמדת הליברו תהיה תחרות מעניינת בין עידן בכר ללאוניד בלכמן.  

בעקבות היחלשותה של מטה אשר, האם יש סיכוי שהוד השרון תתמודד על האליפות?

"אם לא היה סיכוי, לא הייתי משחק פה. אני נהנה להיות חלק מקבוצה תחרותית, ואני מרגיש שאפשר לעשות תיקון מאותה עונה נהדרת מלפני שנתיים, שבה הפסדנו בגמר הפלייאוף למכבי ת"א. אני מקווה שגם יותר קהל יגיע למשחקים שלנו. מקווה שלא יגיעו רק משפחות של שחקנים, אלא אוהדים שאכפת להם מהכדורעף, ונהווה מודל עבורם. יחד עם זאת, מטה אשר עדיין נראית הכי חזקה בליגה. אחריהם כפר סבא, שעשתה את הרכש הכי משמעותי עם הבאתו של גנאדי סוקולוב, איליה גולדרין ומיכאלו מילשטיין וזר מוונצואלה, ויחד עם מכבי ת"א המעפיל ואנחנו, צפויה ליגה מעניינת".

 


עוד בהוד השרון
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 13/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
זאב גולדשמיט 06/11/2019
זאב גולדשמיט 30/10/2019
זאב גולדשמיט 29/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מחייכים בדרכים
מר"צ נגד התוספת בארנונה
מנויים חדשים במערכת החינוך
קנצלר וד"ר לשם כבוד
השחיינית אלה זהר בלשכת ראש העיר
השחיינית אלה זהר תחזור עם מדליה מדובאי?
קים קרדשיאן בדרך לישראל
קים קרדשיאן בדרך לישראל
המרכז להתחדשות עירונית בשכונה ג' יוצא לדרך
מתחם התחנה בי-ם יישאר פתוח
מתחם התחנה בי-ם יישאר פתוח