הוד השרון

חוזרת לשורשים

תושבת הוד השרון, ענבל אלוני, יזמה הקמת חוג בעיר בשם "שורשים", המיועד לילדים שמבקשים להכיר את עולם התוכן של המסורת והשורשים של היהדות

קרן שלהבת 26/08/2018
ענבל עם שתי בנותיה: שחר, עולה לט' בבית ספר עתידים ותהלי, עולה לכיתה ו' בבית ספר יגאל אלון

ענבל אלוני, תושבת הוד השרון, אם ל-4 ילדים, החליטה ללמד את ילדיה יהדות. לדבריה, בבתי הספר החילוניים נמנעים מלהכניס תכנים דתיים בשל התנגדות של חלק מההורים. ענבל, שמגדירה את עצמה חילונית עם זיקה למסורת, מספרת שבחרה שלא להילחם בהורים שמתנגדים לכך ויזמה עבור ילדיה וילדים אחרים חוג שיאפשר לכולם להבין את בסיס היהדות. 

ענבל: "להיות חילוני זה לא אומר שצריך למחוק את כל התרבות העשירה שצברנו באלפי השנים האחרונות ולהתעלם ממנה. חשוב לנו שהילדים יחשפו ויכירו את המסורת והתרבות היהודית. זה חלק בלתי נפרד מהחינוך והעצמה שלהם".

ענבל חברה למספר הורים שהביעו את רצונם להשתתף בחוג ויחד עם עוד חברה נוספת בשם ציפי הרמתי יצאו לדרך. המפגש הראשון יתקיים במרכז האומנויות בתאריך ה-5.9.

ענבל, מה גרם לך להקים את החוג בייחוד בתקופה שרוב הילדים ובני הנוער שקועים בטלפון שלהם וההורים פה בעיר דחו לא פעם יוזמות כאלו?

"בתקופה הנוכחית בה התקשורת עוסקת יותר בהתנגדות של הורים לתכנים של מסורת ויהדות בבתי הספר החילוניים, מסתבר שיש גם הורים שהיו רוצים דווקא יותר חיזוק בתחום הזה עבור ילדיהם. אנחנו קבוצה של הורים מהוד השרון עם ילדים בבתי ספר חילוניים, כמו יגאל אלון, עתידים, רמון ועוד שהחלטנו למצוא פתרון לנושא בלי להיכנס למאבקים בתוך מערכת החינוך. פניתי לכמה הורים של חברים של ילדיי וביררתי אם תהיה היענות. לשמחתי, היו הרבה הורים שהביעו עניין וגם ילדיהם. חברתי לעוד כמה הורים והחלטנו לעשות את זה בצורה שמתאימה לנו, החלטנו להקים חוגים אחרי הצהריים שיקראו 'שורשים'. הם יאפשרו לילדים להכיר בצורה מהנה וכיפית את עולם התוכן של המסורת והשורשים שלנו".

מי ילמד את הילדים?

"יצרנו קשר עם מדריכה מדהימה בשם ציפי הרמתי, שהיא מנחת קבוצות עם ניסיון עשיר בעבודה עם בני נוער ומלווה קבוצות של בני נוער לפולין. לציפי תואר שני בתלמוד ותואר ראשון במנהל חינוך וחינוך בלתי פורמלי. היא בנתה את התוכנית ביחד איתנו. השנה החוג יכלול שיח ופעילויות סביב החגים ונושאי פרשת השבוע והיכרות עם הסידור ומחזור התפילות".

החוג מתחיל ממש בקרוב. אנשים הביעו התעניינות ונרשמו?

"אחרי שפרסמנו את החוגים, גילינו לשמחתנו שיש עוד הורים וילדים ששותפים לתחושות שלנו ושמחים להצטרף לפעילות. ההפתעה הגדולה ביותר הייתה מצד בני נוער שפנו אלינו מיוזמתם ואמרו שזה מעניין אותם באופן אישי. כרגע יש לנו 40 משתתפים. אבל אנחנו קוראים לעוד אנשים להשתתף. המפגשים מתנהלים בשתי קבוצות גיל (בנים ובנות ביחד כמובן) כיתות ה'-ז' וקבוצה של תיכוניסטים מכיתות ח' ומעלה. בקבוצה הבוגרת יותר אנחנו מצפים לשיח חופשי ודיונים בנושאים מעניינים מעולם היהדות ומדרשי חז"ל, בקבוצה הצעירה נעשה יותר הפעלות והקניית ידע דרך חוויות ומשחק".

 

 

 


 

 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
רב קו
בקרוב תוכלו להטעין את הרב קו באמצעות מכשירי אייפון
אלה רובינשטיין (באמצע). מקום ראשון ללא חימום
שוב במקום הראשון
בהצדעה
פוטרה פעמיים, בשל הריונה, וזכתה לפיצויי פיטורין מוגדלים
רובע יזרעאל , עפולה
ההגירה החיובית לעפולה נמשכת
אלימות כלפי הצוות בביה"ח "שלוותה"
פורסם תחקיר על נחיתת הגחון בשדה"ת בהרצליה
בן 16 נעצר בחשד לעבירות מין בקטינות